ماجرای جزیره عروسک ها در مکزیک + تجربه توریست ها!

در این پست داستان جزیره ترسناک عروسک های مرده در مکزیک، تجربه توریست هایی که به آنجا سفر کردند، تفریحات و سرگرمی های اطراف آن جزیره که نام اصلی آن جزیزه ایسلا دلاس مونکاس می باشد را می خوانید.

یکی از عجیب و غریب ترین جاهای دنیا درست بیرون از مکزیکو سیتی قرار دارد؛ جزیره ای که عروسک های کهنه و ترسناک از شاخه درختانش آویزان شده است! ممکن است شما روایت های مختلفی را درباره این جزیره مخوف در مکزیک شنیده باشید! اما ندانید که ماجرای واقعی جزیره عروسک های تسخیر شده در مکزیک چیست؟ در این مطلب من هر آنچه که باید درباره این جزیره بدانید را به همراه تجربه توریست هایی که به این منطقه سفر کرده اند را با شما به اشتراک می گذارم قطعا این پست برای افرادی ماجراجو مثل من بسیار هیجان انگیز است.

مطالب پیشنهادی: وحشتناک ترین اماکن دنیا

ماجرای جزیره عروسک های ترسناک در مکزیک چیست؟

این مکان جزیره ای نزدیک به مکزیکو سیتی بوده و محلی ها آنرا با نام ایسلا دلاس مونکاس می شناسند. جزیره عروسک ها گذشته ای دیوانه وارد دارد. چرا؟ خب به این خاطر که محلی ها معتقدند این جزیره توسط ارواح بچه های مرده تسخیر شده است!

جزیره عروسک ها پر از عروسک هایی است که روی زمین افتاده یا روی شاخه درختان آویزان هستند. گفته می شود که این عروسک ها متعلق به روح بچه هایی است که در این جزیره سکونت دارند. توریست هایی که از جزیره دیدن کرده اند هم بارها گزارش کرده اند که صداهای عجیبی در این مکان شنیده اند یا عروسک ها را دیده اند که خودشان حرکت می کنند.

داستانی که پست این جزیره ترسناک قرار دارد خیلی ناراحت کننده است. در واقع این جزیره ساخته نشده که مکانی توریستی باشد. عروسک ها هم جمع نشده اند که مردم را بترسانند! همه چیز از غرق شدن دختر بچه ای در آب های اطراف این جزیره شروع شد!

بر اساس این داستان جسد دختر بچه ای در آب های این جزیره پیدا شد. غرق شدن این دختر تا به امروز راز باقی مانده اما نکته این جاست که مردم معتقدند روح این دختر بچه گمشده را هزاران عروسکی که در این جزیره هستند به این مکان آورده اند تا در آرامش باشد.

ماجرای جزیره عروسک های ترسناک در مکزیک چیست؟

جالب است بدانید که این جزیره تنها یک نگهبان داشته است. دون جولیان سانتانا باریرا مدت هاست که در این مکان به تنهایی زندگی می کند. در واقع داستان غرق شدن دختر بچه و رسیدن جنازه اش به آب هم نقل قول همین نگهبان است. او گفته که برای نجات دختر بچه خیلی تلاش کرده است اما متاسفانه بدن دختر بچه کاملا سرد و مرده به ساحل رسیده است.

روزها بعد از این حادثه دون جولیان عروسکی را پیدا کرده که مانند دختر بچه کاملا غرق شده و خیسِ آب بود. جولیان به احترام روح آن دختر عروسک را به شاخه درختی آویزان کرد و این طور بود که اولین عروسک این جزیره به شاخه درختی آویزان شد. البته خیلی ها هستند که در این میان باور دارند جولیان داستان غرق شدن دختر بچه را از خودش درآورده چون تنها بوده و تنهایی دیوانگی می آورد!

پس از این دون جولیان بارها و بارها کابوس دختر بچه ای را می دیده که نتوانسته نجاتش بدهد. همین کابوس ها باعث شده دون جولیان به این نتیجه برسد که به روح این دختر مرده به اندازه کافی احترام گذاشته نشده است. جولیان برای آرام کردن روح خودش و اینکه روح دختر بچه دست از سرش بردارد هر روز عروسک های بیشتری به شاخه درخت های این جزیره آویزان می کرد.

هر چه تعداد عروسک های آویزان شده بیشتر می شد، خواب های جولیان هم بیشتر می شد. گویی که قرار بود هر شب یک کابوس دیده شود و هر شب یک عروسک بیشتر به شاخه درختان آویزان شود. این طور شد که دون جولیان سانتانا 50 سال تمام کابوس دختر بچه غرق شده را دید و هر شب عروسکی به شاخه درختی آویزان کرد!

البته داستان به همین جا ختم نمی شود. جسد دون جولیان در سال 2000 درست در همان جایی که دختر بچه غرق شده را پیدا کرده بود، پیدا شد؛ دون جولیان هم غرق شده بود. از آن زمان به بعد، مردم معمولا به جزیره می روند تا عروسک ها را با چشم خودشان ببینند و روح دختر بچه مرده را حس کنند!

مطالب پیشنهادی: خطرناک ترین زندان های دنیا

تجربه کسانی که به این جزیره سفر کردند

تجربه کسانی که به این جزیره سفر کردندv
تجربه کسانی که به این جزیره سفر کردند

داستان های زیادی گویای اتفاقات عجیب و غریب این جزیره  هستند؛ داستان هایی که توسط خودِ اشخاصی که آنها را تجربه کرده روایت شده اند. بارها و بارها از زبان بازدید کنندگان جزیره شنیده ایم که گفته اند عروسک ها با هم نجوا می کنند. یا اینکه صدای صحبت هایشان در میان درخت ها شنیده می شود. قایق رانان بارها و بارها گفته اند که زمان قایق رانی در نزدیکی آب های جزیره صدایی آنها را به درون جزیره می خواند. افسانه های محلی می گویند که عروسک ها می توانند بازوها و پاهایشان را حرکت دهند، چشم ها و سرهایشان را بچرخانند و مستقیم به چشم های بازدید کنندگان خیره بمانند.

اما آیا این داستان ها و افسانه های محلی حقیقت هستند؟ شاید بله… شاید هم خیر! فرقی ندارد باور شما در این مورد چه باشد. در هر صورت باید بدانید که چیزی به عنوان حقیقت محض وجود ندارد. در هر صورت بازدید از جزیره ای که هزاران عروسک از شاخه هایش آویزان است می تواند خیلی ترسناک باشد! حالا بازدید از جزیره عروسک ها را در شب تصور کنید!  چه حالی پیدا خواهید کرد؟

جزیره عروسک های ترسناک کجاست؟

جزیره ایسلا دلاس مونکاس یا همان جزیره ترسناک عروسک ها حدودا 45 دقیقا از مکزیکوسیتی فاصله داشته و در سمت جنوبی این کلان شهر قرار دارد. این جزیره کوچک واقعا ارزش یکبار رفتن و دیدن را دارد. البته این را هم بگویم که برای رسیدن به این جزیره حداقل به دو ساعت قایق سواری نیاز است. می توانید در حین بازدید از جزیره از کانال های آبی اطراف مکزیکو سیتی هم دیدن کنید. بازدید از این کانال ها زمان رسیدن به جزیره را دو برابر می کند. ناگفته نماند که تور شخصی تاکو هم لذت خاص خود را دارد. قبل از رفتن به جزیره می توانید از این تور هم لذت ببرید.

مطالب پیشنهادی: مکان های شگفت انگیز در زیر زمین

چگونه به جزیره عروسک ها در مکزیک برویم؟

بهترین راه رسیدن به جزیره انتخاب یکی از ده ها توری است که در اطراف شوچیکالکو، مکزیکو ستی قرار دارند. پیش از رسیدن به جزیره عروسک ها خوب است از کانال های آب شوچیکالکو که از لحاظ زیبایی شهرت جهانی دارند هم بازدید کنید. البته باید بگویم که بهترین راه بازدید از جزیره گرفتن یک تور خصوصی است. چرا که این تورها در خودِ جزیره توقف دارند و می توانید مدت زمانی را در آن بگردید و همه چیز را با چشمان خودتان ببینید.

این را هم بگویم که اکثر قایق های منطقه از جزیره عروسک ها عبور نمی کنند. بنابراین باید حتما از قایقی خصوصی بخواهید که شما را به آنجا ببرد.

خیلی ها این طور فکر می کنند که رسیدن به جزیره عروسک ها از امباراکادور راحت تر است. باید حتما در مورد زمان قایق سواری و رسیدن به جزیره سوال بپرسید. گاهی سفر به جزیره تا 6 ساعت زمان می برد. این در حالی است که از مرکز شهر تا جزیره عروسک ها فقط 2 ساعت زمان نیاز است. بنابراین حتما در این مورد سوال کنید.

جاهای دیدنی جزیره عروسک های مرده

از دیدنی ها و سرگرمی های این جزیره هر چه بگویم کم گفته ام. شاید به همین دلیل است که توریست ها خستگی این دو ساعت قایق سواری را به جان می خرند!

جزیره عروسک ها یا همان ایسلا دلاس مونکای واقعا جای عجیب و غریب و ترسناکی برای دیدن است. پس اگر مسیرتان به مکزیکو سیتی افتاد حتما از این جزیره هم دیدن کنید. تمام جزیره با عروسک های سالم، خراب، عروسک های آویزان شده، غرق شده و دست و پای کنده شده این عروسک ها پر شده است.

می توانید ساعت ها به این اشیای بی جان نگاه کنید چون تعدادشان از تمام عروسک هایی که در عمرتان دیده اید هم بیشتر است. گاهی بعضی از توریست ها هم با خودشان عروسک می آورند و به عنوان هدیه به روح دختر بچه غرق شده پیشکش می کنند. شاید شما هم بتوانید یک عروسک با خودتان بیاورید و به جمع این عروسک ها اضافه کنید. حتما از کابین عروسک هایی که از سراسر دنیا در این جزیره جمع آوری شده اند هم دیدن کنید. برخی از این عروسک ها چشم ندارند و برخی دیگر حرکت می کنند. شاید هر کدام از این عروسک ها یکبار توسط روح دختر بچه مرده تسخیر شده باشند!

مطالب پیشنهادی: 10 مکان عجیب زمینی که از فضا دیده می شوند

تفریحات اطراف جزیره عروسک ها

داستان جزیره عروسک ها خیلی غمگین است اما این موضوع از زیبایی های این مکان هیچ کم نمی کند. کانال های آب شوچیکالکو پر شده اند از گل های رنگارنگ. بندهای موسیقی هم معمولا روی قایق ها موسیقی می نوازند!  

می توانید یک تور خصوصی برای دیدن کانال های آب شوچیکالکو بگیرید. یا اینکه با قایق های توریستی بازدید از این کانال ها همراه شوید و خیلی به صرفه تر گردش کنید.

تور ها معمولا از موزه فیردا کاهلو هم دیدن می کنند. در این موزه می توان با این شخصیت بیشتر آشنا شده و آثار او را هم از نزدیک دید. بازدید از منطقه تاریخی کویاکان، با معماری استعماری خاص خودش هم از دیدنی های دیگر اطراف این جزیره است.

در اطراف جزیره عروسک ها جایی برای اقامت هست؟

بهترین جا برای اقامت در اطراف جزیره عروسک ها خودِ مکزیکو سیتی است. پایتخت مکزیکو بهترین تفریحات و اقامتگاه ها برای ماندن را دارد. اما اگر می خواهید به جزیره عروسک ها نزدیک تر باشید و زمان بیشتری را در آن بگذرانید در هتل آمالا بمانید. این هتل دقیقا رو به روی جزیره قرار دارد. بنابراین سفر از این هتل به جزیره راحت ترین راه ممکن است.

سوالات متداول در مورد جزیره عروسک ها

آیا جزیره عروسک ها واقعیت دارد؟

بله، البته که واقعیت دارد. عروسک ها درست در همان منطقه ای که جسد دختر مرده و جولیان پیدا شده اند از شاخه درخت ها آویزان هستند. البته همه جای این جزیره می توان عروسک های غرق شده پیدا کرد.

داستان جزیره عروسک ها چیست؟

نگهبان یک جزیره کوچک در اطراف مزیکو سیتی دختر بچه غرق شده ای را در ساحل این جزیره پیدا می کند. البته او تلاش می کند جان بچه را نجات دهد که در نهایت فایده ای هم ندارد. این نگهبان برای آرامش روح بچه عروسکی را به شاخه درختی آویزان می کند و این کار را 50 سال مداوم ادامه می دهد. امروزه بازدید کنندگان جزیره صدای نجوای عروسک ها را می شوند و می بینند که عروسک ها بازوها و پاهایشان را حرکت می دهند.

آیا می توان به جزیره عروسک ها رفت؟

بله، می توانید برای رسیدن به جزیره عروسک ها تور خصوصی بگیرید. نام اصلی این جزیره ایسلا دلاس مونکاس است. پس از رسیدن به جزیره می توانید با پرداخت 2 دلار از موزه هم دیدن کنید.

آیا جزیره عروسک ها ترسناک است؟

محلی ها عقیده دارند که این جزیره توسط روح دختر مرده و عروسک ها تسخیر شده است. و واقعا همچنین عقیده ای ترسناک است! بازدید کنندگان بارها و بارها ادعا کرده اند که از میان درختان صدای نجوای بین عروسک ها را می شوند. حتی حرکت موجودی غیر قابل دیدن را در میان آب ها حس کرده اند. البته بازدید از این جزیره در روز چندان ترسناک نبوده و ممکن است فقط کمی عجیب و غریب به نظر برسد. عروسک ها در روشنایی روز فقط موجوداتی بی جان هستند که هیچ ترسی ایجاد نمی کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.