سفر به مشهد با قطار بهتر است یا هواپیما

شاید تصمیم گیری درباره اینکه سفر به مشهد با قطار خوبه یا هواپیما برای شما سخت شده باشد و در انتخاب سفر مشهد با قطار یا هواپیما مردد باشید. در این مطلب مزایا و معایب سفر به مشهد با قطار و هواپیما را بطور جداگانه مورد بررسی قرار داده ایم تا بتوانید براحتی یکی از دو گزینه قطار یا هواپیما را برای سفر به مشهد انتخاب کنید.

مشهد به عنوان شهری زیارتی و سیاحتی مقصد مسافران زیادی است و افراد روش های مختلفی را برای رفتن به مشهد انتخاب می کنند. سفر به مشهد با قطار و هواپیما رایج ترین روش برای سفر به مشهد است اما اینکه کدام روش برای سفر به مشهد بهتر است تا حدود زیادی به بودجه و شرایط شما برای سفر به مشهد بستگی دارد. همراه ما باشید تا سفر به مشهد با قطار و هواپیما را مورد بررسی قرار دهیم.

شاید تصمیم گیری درباره اینکه سفر به مشهد با قطار بهتر است یا هواپیما برایتان کمی سخت باشد. به دلیل صرفه جویی در زمان و راحتی بیشتر احتمالا به ترجیح بسیاری از افراد سفر به مشهد با هواپیما باشد، اما برای تصمیم گیری عجله نکنید.

مشهد با قطار یا هواپیما

برای اینکه بین سفر مشهد با قطار یا هواپیما براحتی یکی را انتخاب کنید، باید برخی فاکتورها و همچنین مزایا و معایب سفر به مشهد با قطار و هواپیما را در نظر داشته باشید.

هزینه، راحتی و لذت سفر، مدت زمان سفر و میزان مجاز حمل بار از فاکتورهای مهم برای تصمیم گیری در انتخاب قطار یا هواپیما برای سفر به مشهد هستند. به همین منظور هر کدام از ویژگی های قطار و هواپیما برای سفر به مشهد را با هم مرور می کنیم:

سفر به مشهد با قطار

سفر به مشهد با قطار گزینه ای به صرفه و امن و مناسب به ویژه برای افرادی است که برای سفر به مشهد وقت کافی دارند. خیلی از افراد ترجیح می دهند با قطار به مشهد به سفر کنند و با مراجعه حضوری یا آنلاین به دفاتر گردشگری براحتی بلیط سفر به مشهد در درجه های مختلف را انتخاب می کنند. اما سفر به مشهد با قطار چه ویژگی هایی دارد؟

 • هزینه مناسب

با وجود افزایش قیمت بلیط قطار، سفر به مشهد با قطار گزینه ای بصرفه تر از هواپیماست و اگر می خواهید سفر شما هزینه های کمتری به همراه داشته باشد، قطار گزینه مناسبی است.

 • امنیت

قطار به عنوان یک راه زمینی برای سفر به مشهد امنیت نسبتا بالایی دارد. در سفر به مشهد با قطار، علاوه بر اینکه خبری از ترافیک و تصادف نیست، بجز در موارد استثنایی، خطری وجود ندارد.

 • لذت بردن از مسیر و فضای راحت

با انتخاب قطار برای سفر به مشهد می توانید طی سفر از مشاهده مناظر طبیعت لذت ببرید. ضمن اینکه با رزرو کوپه اختصاصی و داشتن فضای بیشتر در مقایسه با هواپیما، علاوه بر احساس راحتی، می توان لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کرد.

 • حمل بار مجاز

میزان حمل بار مجاز قطار برای هر مسافر بطور متوسط 150 کیلوگرم می باشد که در مقایسه با هواپیما محدودیت خیلی کمتری دارد.

 • نزدیک بودن ایستگاه راه آهن

یکی از مزیت های سفر به مشهد با قطار این است که معمولا ایستگاه های راه آهن در مرکز هر شهر قرار دارند و می توانید براحتی خود را به ایستگاه راه آهن برسانید. در صورتی که برای سفر به مشهد با هواپیما باید مسافت طولانی تا فرودگاه طی کنید که هزینه جداگانه به همراه خواهد داشت.

 • عدم تاخیر

معمولا ساعت حرکت قطار دقیق و بدون تاخیر است و مانند پروازهای هوایی، تغییرات آب و هوا و شرایط جوی برنامه ریزی های شما را بهم نمی زند. ضمن اینکه برای سفر با قطار نیازی به بررسی چمدان نیست.

همه چیز درباره انتخاب تور مسافرتی

تفاوت سفر با قطار و هواپیما به مشهد

معایب سفر با قطار به مشهد

علاوه بر مزایای سفر به مشهد با قطار، معایبی نیز وجود دارد که باعث شده برخی برای سفر به مشهد با قطار تمایلی نداشته باشند و به گزینه بعدی یعنی هواپیما فکر کنند.

 • سرو صدای زیاد

از شاخص ترین معایب قطار برای رفتن به مشهد به عنوان یک مسیر طولانی، تکان های قطار بر روی ریل و سر و صدایی است که ایجاد می شود و تحمل این سر وصدا طی ساعات طولانی برای خیلی افراد ناخوشایند است. این ویژگی در قطارهای قدیمی تر که واگن ها فرسوده و کهنه دارند، بیشتر به چشم می خورد.

 • سرعت پایین

دومین ویژگی منفی قطار برای سفر به مشهد پایین بودن سرعت حرکت آن است. مدت زمان سفر به مشهد با قطار 10 تا 12 ساعت است که در قطارهای سریع السیر نهایتا به 8 ساعت می رسد و برای افرادی که محدودیت زمان دارند گزینه مناسبی نیست. در صورتی که مدت زمان سفر به مشهد با هواپیما 1 ساعت تا 1 ساعت و نیم می باشد.

 • فروش سریع بلیط قطار

به دلیل مناسب بودن قیمت بلیط قطار در مقایسه با هواپیما معمولا بلیط های قطار در زمان کوتاهی به فروش می رسند. بنابراین برای اینکه بتوانید در تاریخ مورد نظر با قطار به مشهد سفر کنید، باید چند هفته زودتر برای تهیه بلیط اقدام کنید.

روز های مناسب برای مسافرت رفتن

سفر به مشهد با هواپیما

هواپیما راحت ترین گزینه برای سفر به مشهد، بویژه برای افرادی است که زمان زیادی ندارند و سفر در مدت زمان طولانی برای آنها ممکن نیست. با وجود هزینه بالای بلیط هوایپما برای سفربه مشهد، به دلیل صرفه جویی در زمان و راحتی بیشتر ترجیح بسیاری از افراد سفر به مشهد با هواپیما می باشد.

مزایای سفر به مشهد با هواپیما

 • راحتی سفر

مهم ترین ویژگی سفر به مشهد با هواپیما راحتی و مدت زمان کوتاهی است که می توان به مشهد سفر کرد.

 • امکانات

در سفر به مشهد با هواپیما می توانید از امکانات سفر هوایی همچون وعده غذایی، تلویزیون ماساژور و … استفاده کنید. البته به غیر از وعده های غذایی، امکانات هوایپما با توجه به نوع کلاس هواپیما متفاوت است.

شعر و متن زیبا در مورد سفر

تور مشهد با قطار و هواپیما

معایب سفر به مشهد با هواپیما

 • هزینه بالا

افزایش قیمت بلیط هواپیما بویژه در سال های اخیر باعث شده انتخاب خیلی از افراد برای سفربه مشهد، هواپیما نباشد. گرچه برای خرید بلیط هواپیما با قیمت مناسب می توان بلیط تور لحظه آخری مشهد تهیه کرد و یا اگر برای سفر به مشهد عجله نداشته باشید بهتراست در روزهایی به غیر از روزهای تعطیل برای رفتن به مشهد بلیط تهیه کنید.

 • محدودیت حمل بار

یکی از معایب سفر به مشهد با هواپیما، محدودیت حمل بار در سفرهای هوایی می باشد. در سفر هوایی به مشهد تنها مجاز به حمل 30 کیلو بار می باشید. در غیر اینصورت هزینه اضافی بار از شما گرفته می شود.

 • تاخیر در پرواز

یکی از معایب سفر هوایی به مشهد، تاخیر در پرواز و بهم ریختن برنامه ریزی های شماست. ممکن است به دلیل تاخیر در پرواز ساعت ها در فرودگاه معطل شوید و یا حتی به دلیل شرایط جوی پرواز شما کنسل شود.

 • امنیت کمتر

خیلی از افراد از ارتفاع می ترسند و یا فوبیای سقوط هواپیما دارند. ضمن اینکه نقص فنی و یا حوادث مختلف هوایی می تواند امنیت سفر با هواپیما را کم کند.

 • معطلی در فرودگاه

با وجود اینکه در سفر به مشهد با هواپیما در وقت شما صرفه جویی می شود، اما معطلی در فرودگاه و گیت های بازرسی یکی دیگر از معایب سفر به مشهد با هواپیما می باشد که برای خیلی افراد ناخوشایند است.

همچنین خیلی از شهرها فرودگاه ندارند و مسافران برای سفر هوایی به مشهد باید مسافت زیادی را طی کنند که قطعا هزینه و زمان اضافی صرف می کند.

دعای زیبا برای بدرقه مسافر


سفر به مشهد با قطار بهتره یا هواپیما

سفرهای طولانی مانند سفر به مشهد، با هواپیما خیلی راحت تر از سفر زمینی با قطار به مشهد می باشد و با انتخاب نوع کلاس هواپیما در تاریخ مناسب می توانید بلیط هواپیما قیمت مناسب برای مشهد پیدا کنید.

بطور کلی تصمیم گیری در مورد اینکه سفر به مشهد با قطار بهتره یا هواپیما تا حدود زیادی به بودجه، زمان، شرایط و روحیه شما بستگی دارد.

با وجود تفاوت هایی که در سفر به مشهد با قطار و هواپیما وجود دارد، وضعیت نامناسب بهداشتی بخصوص در سرویس های بهداشتی در هر دو مورد دیده می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.