5 دلیل مهم برای حفظ تناسب اندام در میان مردم

0
323
تناسب اندام
تناسب اندام

۱٫ تعادل انرژی

بدن شما یک ماشین است و نیاز به سوخت مناسب برای عملکرد دارد. مشکل این است که بسیاری از ما حق تعادلی نداریم. خیلی کم است و خیلی طول نخواهد کشید و بیش از حد شروع به ناپدید شدن خواهد کرد. هر آنچه که مصرف می کنید، به انرژی تبدیل می شود و پس از آن با فعالیت فیزیکی، هضم و حتی تنفس مورد استفاده قرار می گیرد. شیوه زندگی، جنسیت و سن نیز بر میزان مصرف انرژی تاثیر می گذارد. قاعده کلی این است: انرژی داخل = انرژی خارج = وزن بدن

هنگامی که شما همان مقدار انرژی مصرف می کنید، شما یک وزن پایدار را حفظ خواهید کرد.

انرژی داخل = افزایش وزن

هنگامی که انرژی بیشتری مصرف می کنید، وزن خود را افزایش می دهید.  انرژی بیرون = کاهش وزن هنگامی که از انرژی بیشتری استفاده می کنید نسبت به مصرف، وزن خود را از دست می دهید.

۲٫ محرومیت از خواب

ممکن است احساس نکنید که بدن شما هنگام خواب احساس خوشی می کند، اما تحقیقات نشان می دهد که خواب برای سلامت کلی شما، به ویژه وزن بدن، بسیار مناسب است. مطالعات نشان داده اند که مدت کوتاهتر خواب به شدت به عوامل خطر برای چاقی مرتبط است، با ۸۹٪ افزایش خطر در کودکان و افزایش ۵۵٪ در بزرگسالان. این به این دلیل است که بدن شما بدنبال قند و کربوهیدرات، افزایش انرژی در هنگام خستگی می افتاد. منبع اصلی انرژی بدن شما کربوهیدرات است و چربی بدن شما یک منبع ثانویه است. هنگامی که شما بیش از حد کربوهیدرات مصرف می کنید، بدن شما نیازی به سوختن منبع ثانویه نداشته و باعث افزایش وزن می شود.

۳٫ شرایط بهداشتی پیش از آن

گاهی اوقات شرایط خاص سلامت می تواند وزن شما را افزایش دهد …

هیپوتیروئیدی: این وضعیتی است که غده تیروئید تیروئید را به اندازه کافی تولید نمی کند، متابولیسم بدن را کاهش می دهد که منجر به افزایش وزن، یبوست، خشکی پوست و مو، خستگی و حساسیت به سرما می شود. هیپوتیروئیدی می تواند به علت بیماری های خود ایمنی، کمبود تغذیه ای یا حتی ژنتیک ایجاد شود.

سندرم کوشینگ: این وضعیتی است که غده های غده فوق کلیه باعث ایجاد کورتیزول بیش از حد می شود که باعث افزایش وزن می شود، به ویژه در اطراف شکم.

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS): بسیاری از زنان تحت تاثیر این بیماری قرار دارند که می تواند باعث افزایش وزن و همچنین افزایش رشد مو، ناباروری و اختلالات قند خون شود.

دیابت نوع ۲: این نوع دیابت هنگامی رخ می دهد که سلول های بدن قادر به استفاده از انسولین برای پردازش قند خون نیستند. سپس بدن شروع به سوختن چربی بدن می کند.

۴٫ استرس

استرس بلند مدت می تواند باعث بروز بسیاری از بیماری ها در بدن شما شود، زیرا افزایش وزن یکی از آن هاست. کورتیزول در پاسخ به شرایط استرس زا تولید می شود (این زمانی است که بدن ما به حالت “مبارزه یا پرواز” رسیده است). مشکل این است که کورتیزول اشتها را افزایش دهد و به بدن شما می گوید که گلوکز به عنوان چربی ذخیره شود. زندگی یک سبک زندگی سریع و پر تنش، بدین معناست که بدن شما به طور مداوم کورتیزول ایجاد می کند، و اساسا باعث می شود که بیشتر بخورید و بیشتر چربی بدن خود را ذخیره کنید. بنابراین کلید لجستیک این افزایش کورتیزول چیست؟ راهی برای مدیریت استرس خود پیدا کنید. هر کس متفاوت است، بنابراین چیزی را که برای شما کار می کند پیدا کنید و آن را اغلب انجام دهید.

۵٫ قند

شما در رسانه ها شنیده اید – شکر در حال حاضر شماره یک رقیب دشمن است. هنگامی که ما قند می خوریم یا می نوشیم، سطح هورمون ما را تغییر می دهد و باعث افزایش وزن می شود. متاسفانه، شکر در بسیاری از غذاها پنهان است! بنابراین قبل از خرید هر چیزی – برچسب را بخوانید. هر چیزی که حاوی ۵ گرم قند یا مجموع قند (در هر ۱۰۰ گرم) است، “مقدار قند کم” است. هر چیزی که حاوی ۲۲٫۵ گرم یا بیشتر (در هر ۱۰۰ گرم) است، “مقدار قند بالا” در نظر گرفته می شود.

افزایش وزن و کاهش وزن چیزی است که بسیاری از مردم با آن مواجه هستند. اول از همه – خودتان را ضعیف نکنید. به عنوان یک جامعه، ما اغلب درک ادراکات بدنی یا ایده آل بدن را ایجاد می کنیم، بنابراین مهم است که تمرکز روی سالم بودن، عدم وزن و شکل خاصی باشد. اگر اعتقاد دارید که با کاهش چند کیلو وزن زندگی سالم و سالمتری را به ارمغان می آورید، به دلایل مختلفی که می توانید دلیل افزایش وزن خود را در نظر داشته باشید. گرفتن عادت ماهیانه و یا مصرف قند می تواند باعث ایجاد اختلاف شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید