انواع نژاد سگ پلیس را بشناسید

سگ پلیس یا ( K9) به سگ هایی گفته می شود که به طور ویژه برای کمک به پلیس و دیگر ارگان های نظامی آموزش داده می شوند و دارای نژادهای گوناگون بسیاری هستند. سگ های پلیس از نژادهای مختلفی هستند که با توجه به نوع نیاز و موقعیت از آنها کمک گرفته می شود و همچنین وظایف مشخص و آموزش های مخصوصی نیز دارند.

 نژاد سگ پلیس

نخستین بار پلیس راه آهن شمال شرقی در بریتانیا از سگ پلیس استفاده کرد. در پاریس از سگ ها برای مقابله با باندهای جنایتکارانه استفاده می‌شد، اما اولین بار برنامه خدمات سگ پلیس سازمان یافته در سال 1899 ارائه شد و در کشورهای اتریش-مجارستان و آلمان گسترش یافت.

بیشتر بخوانید: روش های درمان گاز گرفتی سگ

مشهورترین نژادهای سگ پلیس

نژاد بسکتبال : شناسایی محل بمب و مواد مخدر به عهده این نژاد از سگ ها می باشد

نژاد بیگل: در سراسر جهان برای شناسایی محل بمب‌ها مورد استفاده قرار می گیرد

 نزاد دوبرمن پینچر: ویژه حفاظت و نگهبانی

اگر در یک مکان بزرگ قصد نگهداری از یک شئ با ارزش را دارید، سگ نگهبان دوبرمن بهترین گزینه است. این سگ بینظیر و فوق العاده  در مقایسه با سایر سگ ها سرعت بسیار بالایی دارد. همچنین سگ دوبرمن پنجمین سگ باهوش در بین نژاد های مختلف سگ می باشد، که به عنوان سگی با ادب، قوی و سریع شناخته می شود.

بیشتر بدانید: ویژگی های سگ دوبرمن

نژاد Malinois : این نژاد از سگ که بیشتر توسط پلیس بلژیک مورد استفاده قرار می گیرد، برای موارد مختلفی از جمله حفاظت، ردیابی مبتنی بر محوطه و ردیابی مبتنی بر هوا، محل قرارگیری بقای انسان و پیدا کردن مواد مخدر در محل های مختلف استفاده می شود

نژاد Bloodhound: این نژاد برای شناسایی بو، ردیابی، تشخیص محل بمب و یافتن دارو مورد استفاده قرار می گیرد

نژاد انگلیسی کوک اسپانیل: یافتن اسلحه گرم، بمب، پول، مواد مخدر با این سگ ها به راحتی ممکن است

نژاد لابرادور Retriever: مناسب برای حفاظت، یافتن محل بمب‌ها و مواد مخدر می باشد

سگ اشاره گر کوتاه آلمانی: در ردیابی مبتنی بر زمین و همچنین هوا، یافتن مواد مخدر و راه یابی مورد استفاده قرار می گیرد

سگ بوری (نژاد مو کوتاه شپرد بلژیکی)

بوری یکی از سگ های پلیس پرکاربرد در ایران است که در قسمت سگ های موادیاب پلیس مبارزه با موادمخدر، آموزش لازم را دیده اند. قاچاقچیان مواد مخدر این سگ ها را هنگام عبور از ایست بازرسی خطری برای خود قلمداد می کنند. با بکارگیری این نوع از سگ های پلیس 15% از انواع مخدر در ایران قابل کشف است.

سگ سرابی نگهبان (Persian mastiff): قوی ترین سگ نگهبان ایرانی
این نژاد از سگ بسیار قوی هیکل و قدرتمند و دارای غزیزه قوی است که برای کارهایی مانند نگهبانی و مراقبت در شرایط سخت بهترین گزینه است. این سگ با وزن بالا و ظاهر خوفناکش جسورترین دزدها و متجاوزان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

مطالعه بیشتر: ویژگی های سگ سرابی

سگ پلیس ژرمن شپرد: محبوب ترین  نژاد سگ پلیس در ایران و جهان

انواع نژاد سگ پلیس                                                                  سگ پلیس نژاد ژرمن شپرد

سگ ژرمن شپرد یا چوپان آلمانی یکی از نژادهای اصیل آلمانی است که برای اولین بار در سال ۱۸۹۹ ثبت گردید که از شایع ترین سگ های پلیس می باشد و به خاطر یادگیری فوق العاده سریع و همچنین داشتن غریزه قوی برای محافظت و نجات جان اطرافیانش به عنوان یک سگ پلیس یا نگهبان عالی مورد استفاده قرار می گیرد. سگ های نگهبان ژرمن شپرد بسیار شجاع، باهوش، با اعتماد به نفس و همچنین دارای واکنش سریع هنگام مواجه با خطر می باشند. عمر ژرمن شپردها بطور متوسط 9 تا 13 سال است.

ژرمن شپرد، به دلیل رفتار و ساختار بدنی ممتازش در بین سایر نژادها مورد برتری قرار گرفته است و تربیت‌های اختصاصی منحصر به فرد خود را دارد. مهمترین ویژگی در سگ های نژاد ژرمن، رفتارهای اشرافی، شجاعت و توانایی آموختن رفتارها و فعالیت‌های اختصاصی است. سگهای ژرمن شپرد در رنگ های مختلف وجود دارند.

قد استاندارد در بین سگ های پلیس شپرد ژرمن، در نرها ۶۰ تا ۶۵ سانتی‌متر و در ماده‌ها ۵۵ تا ۶۰ سانتی‌متر می باشد. سگ ژرمن شپرد همچنین حضور مؤثری در صحنه‌های امدادی دارد.

پلیس آلمان، سگ شپرد ژرمن را به عنوان نژاد ایده‌آل برای کار پلیس انتخاب کرد و اولین مدرسه آموزش سگ را در سال 1920 تاسیس کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.