درباره تفاوت های میان عشق زن و مرد بیشتر بیشتر بدانیم

دوستان عزیز، ما در این نوشته در مورد موضوع چالش برانگیز ” تفاوت میان عشق زن و مرد در چیست ” صحبت می نماییم. شما با خواندن این مطلب می توانید معنی برخی از رفتار های آقایان و یا خانم ها را متوجه شوید و دچار سوء تفاهم نشوید. طبیعتا به دلیل اینکه آقایان و خانم ها در ابراز علاقه و عشق ورزیدن تفاوت دارند باید این تفاوت ها را بشناسید.

روانشناسان معتقدند که مردان زودتر از زنان ابراز علاقه می کنند شاید این موضوع برای اکثریت صدق نماید اما نحوه عاشق شدن هر فرد چه زن و چه مرد و همچنین نحوه ابراز علاقه او به جنس مخالف، به قوانین حاکم در خانواده ای که او در آن پرورش یافته مربوط می شود.

مردان و زنان به هنگام عاشق شدن و یا ابراز علاقه و عشق هر کدام روشی خاص را برای خود انتخاب می نمایند و همچنین زنان در ابراز علاقه کلامی بسیار بهتر از مردان می باشند. با ما همراه باشید تا در ادامه تفاوت میان عشق زن و مرد را بیشتر بشناسیم.

بیشتر بخوانیم : چگونه با مردانی که مدام قهر می کنند برخورد کنیم

تفاوت میان عشق زن و مرد را بیشتر بشناسیم

حتما بارها این سوال را از خودتان و یا دیگران پرسیده اید که آیا می‌ شود تفاوت بین عشق مردان و عشق زنان را بررسی کرد؟ جهت یافتن پاسخ سوال خود ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

1. زنان از عبارت دوستت دارم زیاد استفاده می کنند

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم زنان در ابراز عشق و علاقه کلامی قوی تر از مردان می باشند. تحقیقات روی ۷۰۰ زوج نشان داد زنان به تعداد بیشتری علاقه خود را در یک بازه زمانی ۶ ماهه به مردان ابراز می‌کنند. اگر چه در بیشتر مواقع این مردان هستن که برای برقراری ارتباط پیش قدم می شوند و ابراز علاقه می کنند اما به مرور زمان، این زنان هستند که از جملات و کلمات عاشقانه و مثبت، به مراتب بیشتر استفاده می‌ کنند.

2. مردان عشق را سریع‌تر از زنان تجربه می‌کنند

با اینکه فیلم ها و کتاب ها سعی دارند که به افکار عمومی این را بفهمانند که زنان زودتر از مردان در یک رابطه عاشق می شوند، اما تحقیقات انجام شده بیانگر این موضوع است که مردان سریع تر از زنان عاشق شوند. مطالعات زیست شناسی نیز نشان می‌دهد زنان محتاط‌ ترند و به دلیل اینکه تمایل بیشتری به مراقبت از خود دارند کمی روند کندتری در عاشق شدن دارند. به عبارت دیگر می توان گفت زنان با احتیاط بیشتری عاشق می‌شوند. مردان با سرعت بیشتری.

تفاوت اصلی میان عشق زن و مردنکته قابل توجه این است : ممکن است موارد گفته شده در مورد شخص ما صدق نکند . همانطور که بقیه گزینه‌ ها هم دارای استثنائاتی هستند و مثال نقض فراوان دارند.

3. مردان زود تر از زنان ابراز علاقه می کنند

یکی دیگر از تفاوت‌ های بین عشق زن و مرد این است که مردان در روابط با زنان پیش قدم شده و زود به آنها ابراز علاقه می کنند و معمولاً اولین کسانی هستند که می‌گویند: ” من شما را دوست دارم “. از آنجایی که زنان با احتیاط بیشتری وارد رابطه با مردان می شوند بنابراین ممکن است بیشتر زمان ببرد تا ابراز علاقه کنند. اما در صورتی که حس امنیت و عشق را از مرد خود دریات نماید بیشتر از جملات عاشقانه استفاده می نماید.

4. زنان وقتی عاشق می شوند مدام به عشق خود می اندیشند

همانطور که در قسمت قبل گفتیم زنان دیر عاشق می شوند، اما زمانیکه عاشق شوند مدام به عشق خود می اندیشند و نمی تواند به شخص دیگری فکر کنند و می توان به جرات گفت این تفاوت اصلی میان عشق زن و مرد می باشد.

در حالی که تحقیقات علمی نشان داده اند مردان می‌توانند همزمان عاشق چند نفر شوند و یا حداقل مردان در اغلب اوقات نمی‌ت وانند تمام هوش و حواسشان را به یک نفر بدهند. در کل می توان گفت زنان علاقه بیشتری به وفا داری و تمرکز بر روی عشقشان دارند البته این به معنای تنوع طلبی یا بی وفایی و خیانت مردان نیست.

5. مردان برخلاف زنان با چشم عاشق می شوند

از دیگر تفاوت‌ های عشق مردان و عشق زنان می توان به نحوه عاشق شدن این دو جنس اشاره نمود. مردان با نگاه کردن و برقراری رابطه چشمی عاشق می شوند اما زنان به مرور زمان و با عوامل بیشتری عاشق می‌شوند.
به عبارت دیگر می توان گفت زنان نیاز به زمان بیشتری دارند تا عاشق شوند. زنان به نکات بسیاری برای عاشق شدن توجه می نمایند بطور مثال آن‌ ها با نگاه به ظاهر طرف مقابل و نوع رفتار او. اما مردان می‌ توانند تنها با شرایط ظاهری یک زن، عاشق او شوند.

6. زنان و مردان هر دو در رابطه به دنبال نقاط مشترک می‌ گردند

اطلاع دقیقی در مورد اینکه کدام از این دو جنسیت (زن و یا مرد) بیشتر به دنبال نقاط مشترک می گردند اعلام نشده. اما از آنجایی که هر دو آنها علاقه به داشتن یه زندگی خوب و آرام دارند قطعا در دوره آشنایی هر دو به دنبال نقاط مشترک و تفاهم می گردند.

7. مردان فکر می‌کنند که عاشق‌ترند

تا اینجای مقاله، تفاوت‌ های بین عشق زن و مرد را بررسی نمودیم  اما در این بخش پایانی می خواهیم در مورد اینکه مردان در رابطه خود را عاشق تر می دانند صحبت نماییم. مردان پیش خودشان فکر می‌ کنند به اندازه‌ای که آنها عاشق زن هستند، زن عاشق او نیست. (مردان با خواندن این مطلب متعجب می شوند چون می دانند عین حقیقت است).

در واقع بهتر است اینطور بگوییم که مردان فکر می‌ کنند باید طرفشان بیشتر به آنها ابراز عشق کند تا باور کنند که به اندازه هم عاشق‌اند. این موضوع ممکن است باعث بروز تنش‌هایی در روابط زنان و مردان شود.

توصیه ما به آقایان این است که با توجه به دانستن این موضوع کمی در روابط خود با همسر این موضوع را در نظر بگیرند و با بصیرت بیشتری به میزان عشق و محبت همسرشان نگاه کنند و از پرسیدن سوالات تنش زا و احساسی در روابطشان بپرهیزند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.