علت خستگی مداوم بدن چیست؟

دلیل احساس خستگی مداوم در بدن چیست؟

به نظر می رسد جامعه مدرن از اپیدمی خستگی رنج می برد. اکثریت قریب به اتفاق مردم تمایل به کاهش شدید بهره وری نسبت به بعد از ظهر دارند و همچنین بیدار می مانند و نمیخوابند. آیا می دانید چه عواملی باعث احساس خستگی در طول روز می شود؟

علت خستگی مداوم بدن چیست؟

برخی از دلایل احساس خستگی مداوم شامل موارد زیر است:

  • سبک زندگی بی تحرک.
  • عدم ورزش
  • سطح استرس بالا
  • بیخوابی
  • رژیم غذایی و تغذیه نامناسب.
  • قرار گرفتن بیش از حد در معرض نمایشگرها و دستگاه های الکترونیکی.

هر یک از این علل می تواند باعث شود شما همیشه احساس خستگی کنید یا با پیشرفت روز دچار افت انرژی شوید. این دلایل می تواند باعث شود سن بیولوژیکی شما با سن تقویمی شما همگام نباشد. معنای این امر این است که از لحاظ زمانی شما می توانید 30 ساله باشید، اما از نظر زیست شناختی بدن شما احساس بسیار پیرتر می کند زیرا با سرعت بیشتری نسبت به حد معمول پیر می شود.

چگونه سن خود را محاسبه کنیم که علت پیری سریع را شناسایی کند؟

ابتدا علت عدم مطابقت سن اکتیو با سن تقویمی را مشخص کنید. شما می توانید این کار را با بررسی هر یک از فاکتورهای موجود در لیست بالا انجام دهید و ببینید کدام یک از موارد مربوط به شماست. بیش از یک دلیل نیز می تواند وجود داشته باشد. به عنوان مثال، اگر یک برنامه روزمره ورزشی ندارید و از کمبود خواب رنج می برید، هر دو می توانند به سن بیولوژیکی شما کمک کنند.

هنگامی که علتی را شناسایی کردید که به طور مستقیم بر روی سن فعال شما تأثیر می گذارد، می توانید آگاهانه تلاش کنید تا به سمت زندگی سالم سوق پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که گاهی اوقات شما نمی توانید از طریق ارزیابی خود با یک ماشین حساب، سن بیولوژیکی و  مشکل را تشخیص دهید. در این صورت ، لطفاً به پزشکی مراجعه کنید که ممکن است مجبور به آزمایش آزمایشاتی مانند کم خونی یا سندرم خستگی مزمن باشد.

علت خستگی مداوم بدن چیست؟

برای بهبود سن بیولوژیکی و کاهش پیری بیولوژیکی چه کاری می توانید انجام دهید؟

روی رفتار هایی که باید تغییر دهید تمرکز کنید و برنامه ای تنظیم کنید که تا آنجا که ممکن است دقیقاً به آن پایبند باشید. اگر به عنوان مثال، زمان زیادی را صرف تلفن همراه خود می کنید و در طول روز به اندازه کافی حرکت نمی کنید، می توانید در روز برنامه ریزی کنید تا تنها دو الی 3 ساعت از تلفن خود استفاده کنید. می توانید یک تایمر تنظیم کنید یا از برنامه ای استفاده کنید که به شما هشدار می دهد درصورتی که برنامه ریزی کنید، این می تواند نشانه شما برای بلند شدن و پیاده روی یا انجام برخی از کشش ها باشد. مهمترین قسمت این مرحله رعایت فعالیت حداقل برای سه ماه است. شما می توانید سن بیولوژیکی خود را کنترل کنید و این شما هستید که باید خود را تا آنجا که ممکن است فعال نگه دارید.

علت خستگی مداوم بدن چیست؟

 

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.