مدل لباس مناسب شکم بزرگ

لباس مناسب برای افراد شکم بزرگ

داشتن شکم بزرگ یکی از دغدغه های اکثر افراد برای لباس پوشیدن است. اگر شما هم همیشه بخاطر شکم بزرگ در لباس پوشیدن معذب هستید، این مطلب را دنبال کنید تا با انواع مدل لباس برای شکم های بزرگ آشنا شوید.

انتخاب لباس مناسب نمی‌ تواند جایگزین ورزش کردن، زندگی سالم و داشتن عادت‌ های غذایی درست شود، اما بر اساس تجریبات شخصی که در زندگی داشته‌ ام، بدن دستخوش تغییر می‌ شود و خوب به نظر رسیدن آن دشوار و دشوارتر می‌ گردد. به همین دلیل است که انتخاب لباس مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. این حقیقت دارد که وقتی هیچ انگیزه، زمان یا فرصتی برای لاغر شدن، به خصوص از ناحیه‌ شکم، وجود ندارد، انتخاب مدل لباس مناسب می‌ تواند راه‌ حل نهایی باشد. این مشکل ممکن است در هر سنی رخ دهد؛ بسیاری از زنان با این مشکل روبرو هستند، به خصوص پس از دوران بارداری و زایمان. این مشکل همچنین ممکن است برای زنانی که شغل پشت میزنشینی دارند، نیز رخ دهد. پس، بیایید نحوه‌ انتخاب لباس مناسب برای افرادی با شکم بزرگ را یاد بگیریم. چنین لباس‌ هایی بر ناحیه‌ شکم کمتر تاکید می‌ کنند و فرم بدن را تغییر می‌ دهند. در این مقاله همراه مینویسم باشید تا به معرفی مدل لباس مناسب شکم بزرگ بپردازیم.

مدل لباس مناسب برای شکم بزرگ

من در سال های قبل یک لباس بسیار زیبا (با مهره‌ های نقره‌ای و پارچه‌ مخمل براق) داشتم که همه از زیبایی آن تعریف می‌ کردند. فکر می‌ کنید بعد از چند سال چه اتفاقی افتاد؟ من آن لباس را تن کردم و خدای من … دیدم که شکم بزرگم در این لباس به بدترین شکل ممکن نمایان بود. واقعاً در مورد پوشیدن آن لباس استرس داشتم. آیا چنین اتفاقی برای شما هم رخ داده است؟

من همیشه دوست دارم لباس‌ هایی که می‌ پوشم، بر تنم زیبا ظاهر شوند. بنابراین، سعی کردم بیشتر ورزش کنم و رژیم غذایی درستی داشته باشم اما همزمان تصمیم گرفتم که لباس‌ های زیبای جدیدی برای فرم جدید بدنم که امیدوارم موقتی باشد، طراحی کنم.

البته این را فراموش نکنید که شما منحصر به فرد هستید. چیزی که بر تن دوستانتان زیبا به نظر می‌ رسد، ممکن است بر تن شما این چنین نباشد. نکات زیر همگی اصول اولیه‌ ای است که برای من کارساز بوده‌اند. شما ایده‌ خوبی در مورد آنچه مناسب بدنتان است، پیدا خواهید کرد. بر روی قسمت‌ های متناسب و زیبای بدن خود تاکید داشته باشید. ممکن است قد بلند باشید یا موهای بلند و پر پشتی داشته باشید، همه این‌ ها مواردی هستند که می‌ توانید تاکید لباس را به سمت آن‌ ها ببرید.

برای انتخاب مدل لباس مناسب شکم بزرگ، دو نکته ر ا رعایت کنید: اول اینکه، به منظور پنهان کردن شکم بزرگ، لباس‌ های کمی گشاد انتخاب کنید و از پوشیدن لباس‌ های تنگ جداً بپرهیزید. از طرف دیگر، سعی نکنید شکم بزرگ خود را از طریق پوشیدن لباس‌ های خیلی گشاد پنهان کنید. این کار موجب می‌ شود که شکمتان بیشتر به چشم بیاید.

لباس‌ هایی که شکم بزرگ را پنهان می‌ کنند

  • دامن کوتاه پلیسه

 یک دامن پلیسه‌ دار پارچه‌ ای که به کمر کت، پیراهن یا بلوز زنانه متصل است و نوعی حاشیه‌ آویزانی را ایجاد می‌ کند. این دامن کوتاه برای پنهان کردن شکم بزرگ و باریک نشان دادن کمر ایده‌آل است. با این وجود، در انتخاب آن مراقب باشید. من متوجه شده‌ ام که آن بر روی پارچه‌های پشمی زیبا نمی‌ شود. از این دامن کوتاه تنها بر روی پارچه‌ های ظریف‌ تر مانند ابریشم استفاده کنید.

  • دامن فون 

دامن فون دوخته شده از پارچه‌ های پشمی سبک و ظریف نیز، یک مدل لباس مناسب برای شکم بزرگ هستند، اما این گزینه تنها برای کسانی است که هیچ مشکلی با جلب توجه به سمت بالاتنه‌ خود ندارند. این گزینه را تنها زمانی در نظر بگیرید که سینه‌ زیبا، گردن بلند یا بازوان لاغری دارید. اگرچه پارچه‌ چنین لباسی ضخیم باشد، نتیجه‌ نهایی خوشایند نخواهد بود.

  • پیراهن چپ و راستی 

می‌ تواند یک راه‌ حل عالی باشد. این پیراهن‌ ها به بدن فرم زنانه می‌ دهند و نواحی از بدن که پرتر است را پنهان می‌ کنند.

  • پیراهن‌ های دکمه‌ دار

در انتخاب لباس مناسب برای افراد شکم بزرگ، پیراهن های دکمه دار انتخاب خوبی هستند و یکی از گزینه‌ های ایده‌ آل برای پنهان کردن شکم بزرگ به حساب می‌ آیند. تکنیک سری دیگر، قرار دادن دکمه‌ ها به صورت نامتقارن است به طوری که دکمه‌ها در مرکز شکم قرار نمی‌گیرند بلکه در یک طرف پیراهن دوخته می‌شوند.

استفاده کردن از کمربندهای باریک کمی زیر کمر، نیز برای افرادی با شکم بزرگ مناسب است. اما آن‌ ها را محکم نکنید. تلاش شما برای پنهان کردن شکم بزرگ با کمربند محکم به شکست منجر خواهد شد. به محض این که بنشینید، شکمتان به چشم خواهد خورد. من پوشیدن جامپ سوییت با کمربند را ترجیح می‌ دهم (نه پیراهن بلکه شبیه به آن).

همچنین، لباس‌ هایی که کمر آن‌ ها پایین است، یک روش عالی برای پنهان کردن شکم بزرگ محسوب می‌ شوند. اما قسمت پایین این لباس‌ ها (یعنی دامن) نباید راسته یا تنگ باشد. بهتر است دامن‌ های چین‌ دار یا پلیسه‌ را برای چنین پیراهن‌ هایی انتخاب کنید. علاوه بر این، دامن باید از پایین‌ تر از کمر، اما نه زیاد هم پایین‌ تر (نه زیر شکم) شروع شود.

شما می‌ توانید از استایل متضاد این نیز استفاده کنید. من این شانس را داشتم که لباسی با کمر بالاتر را بپوشم و به زیبایی به فرم بدنم می‌ خورد. این مدل از لباس‌ ها برای کسانی که کمر باریکی ندارند، بسیار مناسب هستند. در واقع، این مدل محبوب من محسوب می‌ شود.

پیراهن‌ های چین‌ دار، حاشیه‌ دار یا دارای هر نوع المان تزئینی دیگر باعث حواس‌ پرتی از شکم بزرگ می‌ شوند. با این وجود، این تکنیک برای تمامی زنان کارساز نیست. فرمول کلی ساده است: هر چه بدن پرتری داشته باشید، لباس‌ ها باید ساده‌تر باشند.

اخیراً من یک لباس بسیار جذاب دوختم. تنها کاری که باید بکنید، برش یک پارچه‌ زیبا به صورت مستطیل شکل است و تنها یک درز آن را بدوزید. شما می‌ توانید این لباس را در عرض 30 دقیقه بدوزید. خبر خوب این است که چنین لباس‌ هایی برای فرم‌های مختلف بدن مناسب هستند و نیازی به دوختن یا پرو لباس نیست.

از پیراهن‌ های دارای چین و پلیسه در قسمت جلوی شکم بپرهیزید چراکه این لباس‌ها بیشتر بر روی شکم تاکید دارند. پوشیدن چنین لباس‌ هایی برای افرادی با شکم بزرگ باعث می‌ شود تا مانند زنان باردار به نظر رسند. با این وجود، پلیسه‌ های کنار لباس می‌ تواند شکم را مخفی کند. چین و پلیسه در چنین لباس‌ هایی به گونه‌ای طراحی شده‌ اند که شکم در زیر لباس کمتر به چشم می‌ خورد.

بلوزهای مناسب افرادی با شکم بزرگ

به منظور پنهان کردن شکم، از دامن‌ ها و بلوزهای بلند استفاده کنید. هر بلوزی که تا کمرتان یا بالاتر از آن می‌ آید را از کمد لباستان جمع کنید. تیشرت‌ ها و ژاکت‌ ها نباید زیاد تنگ باشند. از پوشیدن دامن و بلوزهای تنگ بپرهیزید.

لباس‌ های دارای لایه‌های تزئینی را از کمد لباستان جمع نکنید. می‌ توانید ژاکت و بلوز سرهمی، پیراهن مردانه و شنل‌ ها را روی تیشرت‌ یا تاپ‌ های دیگر بپوشید. لباس‌های دارای لایه‌ی تزئینی موجب حواس‌ پرتی می‌شوند.

لباس هایی با طرح‌ های چین دار یا پلیسه که از کمر شروع می‌ شوند را مدنظر قرار دهید. سعی کنید تا تمرکز را بر روی قسمت‌ های دیگری از بدن خود جلب نمایید. به عنوان مثال، یک بلوز دکلته بپوشید، یا توجه‌ خاصی به کفش و اکسسوری‌ ها داشته باشید تا حواس مخاطب را از روی شکم بزرگ خود پرت کنید. در صورتی که بالاتنه‌، گردن یا بازوان زیبایی دارید، می‌توانید با استفاده از وسایل تزئینی، یقه، دکمه حاشیه‌ دوزی زیبا و غیره بر روی این قسمت‌ ها تاکید کنید.

در صورت پوشیدن شلوار لگ یا جین تنگ، انتخاب لباس مناسب برای مخفی کردن شکم بزرگ، آسان خواهد بود. تونیک‌ ها و پیراهن‌ های سبک بلند بر روی شلوارهای لگ عالی به نظر می‌ رسند. توجه داشته باشید که اگر توجه بر روی سینه‌ ها جلب شود، شکم بزرگ، کمتر به چشم می خورد. پیراهن مردانه، بلوز، تاپ یا تیشرت را بر روی دامن یا شلوار نپوشید.

دامن‌ های مناسب برای افرادی با شکم بزرگ

به منظور انتخاب درست دامنی که شکم بزرگ را مخفی کند، سایز کمر و لاغری پاهایتان را در نظر بگیرید. اگر لازم است تا این قسمت‌ها از بدن را نیز پنهان کنید، پس شلوار گزینه‌ مناسب برای شما خواهد بود. انتخاب دامن برای پوشاندن شکم بزرگ چندان آسان نیست. اما این بدان معنی نیست که افراد دارای شکم بزرگ نمی‌ توانند دامن بپوشند. این یک ذهنیت کاملاً اشتباه است. تنها باید دامن مناسب فرم بدن خود را پیدا کنید و آن را با یک تاپ ست نمایید.

شکم را می‌توان با دامن‌ های چین‌ دار یا پلیسه‌ مخفی کرد. شما می‌ توانید از پارچه‌ های پیچازی یا پارچه‌ های راه‌ راه استفاده کنید. در صورتی که عاشق دامن‌ های راسته هستید، یک کت، ژاکت بافت یا جلیقه‌ی بلند روی آن بپوشید.

پوشیدن دامن‌های تنگ را کنار بگذارید زیرا بر روی بزرگی شکم تاکید می‌کنند. لباس‌ های تنگ نپوشید، حتی اگر به سایز شما باشند. به دامن‌ ها و شلوارهای دوخته شده از پارچه‌ ضخیم توجه کنید زیرا باعث بزرگ‌ تر دیده شدن شکم می‌ شوند.

شلوار مناسب افراد شکم دار

از پوشیدن شلوارهای فاق کوتاه بپرهیزید – حتی اگر از دیدن خود در آینه در نگاه اول خوشتان امده است زیرا بعد از یک ساعت، چربی اضافه به چشم می‌ آید.

شلوارها و جین‌ های فاق بلند می‌ توانند شکم بزرگ را به خوبی پنهان کنند. با این وجود، فکر نکنید که شلوارهای فاق بلند را می‌ توانید با تیشرت یا تاپ‌ های کوتاه ست کنید. بهتر است که بر روی آن‌ ها، بلوز بلند یا تونیک بپوشید؛ در غیر این صورت، تاثیر آن‌ ها بی‌ فایده خواهد بود.

شلوارهای لگ و جین‌ های استرج راسته از نظر بصری موجب کشیده‌ تر شدن اندام می‌ شوند و توجه را به سمت انحنای بدن جلب می‌ کنند.

گن‌ های لاغری

گن‌ های لاغری قطعاً لباس مناسب برای افراد شکم بزرگ هستند. آیا تاکنون گن لاغری پوشیده‌ اید؟ من اخیراً چند مدل را امتحان کرده‌ام و به نظرم خیلی راحت بودند. من بدون آن‌ها هم اندام چندان بدی ندارم اما گن لاغری واقعاً باعث می‌ شود تا لاغرتر به نظر برسم.

به نظرم گن‌ های لاغری ده برابر راحت‌ تر از گن‌ هایی هستند که زنان در قدیم می‌ پوشیدند. گن‌ های لاغری بالاتر از کمر بهتر از مدل‌ های دیگر شکم بزرگ را پنهان می‌ کنند. اما من یکی از آن‌ ها را خریدم و واقعاً هم مفید بود ولی بعد از یک ساعت دیگر از پوشیدن ان احساس راحتی نمی‌ کردم. بنابراین، خرید این مدل گن‌ ها را به شما توصیه نمی‌ کنم. گرچه نظرات مثبت بسیار زیادی در مورد آن‌ ها وجود دارد.

من مدل‌های مختلفی از گن‌های یکسره دارم که اندازه‌ ان‌ ها قابل تنظیم است. آن‌ ها به نظر خیلی کوچک می‌ رسند به طوری که نمی‌توان باور کرد که اندازه‌تان باشد. اما وقتی یکی از آن‌ها را پوشیدم، فرم خوبی به بدنم داد و شکمم را به خوبی پنهان کرد. پوشیدن این مدل از گن‌ها زیر لباس‌ های تنگ بسیار مناسب است. چنین گن‌ هایی نه‌ تنها شکم را کوچک‌ تر نشان می‌ دهند بلکه کمر و پهلوها را نیز باریک‌ تر می‌ کنند.

سخن پایانی

اگر این نکات ساده رادر انتخاب لباس مناسب برای شکم بزرگ دنبال کنید، نه‌ تنها می‌ توانید عیوب بدن خود را پنهان کنید، بلکه اندام زیبایی نیز پیدا خواهید کرد. از همه مهم‌تر، لازم نیست بر روی مشکلات اندام خود تمرکز کنید زیرا هیچ زنی با اندام ایده‌آل وجود ندارد. در صورتی که بتوانید بر روی پیچیدگی‌ های ذهنی خود غلبه کنید، هیچ کسی نمی‌ تواند متوجه‌ چیزی که به نظرتان عیب می‌رسد، بشود.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.