آموزش تغییر عکس پس زمینه در فتوشاپ به ساده ترین روش

در این پست قصد داریم تغییر عکس پس زمینه در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم. تغییر عکس پس زمینه یک تغییر و ویرایش بنیادین است که میتوانید بر روی عکس های خود ایجاد کنید. شاید در مرحله اول فکر کنید که تغییر تصویر پس زمینه در فتوشاپ کار بسیار دشواری باشد اما باید گفت که چنین نیست و تنها کافی است که این مطلب را تا آخر مطالعه کنید و به سادگی تغییر دادن پس زمینه عکس در فتوشاپ پی ببرید. در پست های قبلی آموزش فتوشاپ سایت مینویسم گفتیم که چگونه در فتوشاپ دو عکس را در هم محو کنیم؟

آموزش تغییر پس زمینه عکس در فتوشاپ

گاهی برایتان پیش آمده که عکسی از خودتان بگیرید بعد از مدتی به این فکر کنید که اگر پس زمینه عکس در حالتی یا به شکلی دیگر میبود جذابیت بیشتری داشت. مثلا فرض کنید در یک روز بارانی عکس گرفته اید ولی فکر میکنید که اگر پس زمینه عکس در یک روز آفتابی باشد آن عکس زیباتر است.

چگونه فونت فتوشاپ را فارسی کنیم؟

تغییر پس زمینه یک عکس در فتوشاپ یکی از کاربرد ها و قابلیت های بسیار مهم برنامه فتوشاپ است حتی این برنامه دارای یکسری ابزارهایی است که میتوان با استفاده از آن نقاط خاصی مثل موهای یک فرد را  انتخاب کرد یا رنگ نقاط مختلف را یکسان سازی کرد. همانطور که میدانید فتوشاپ به شما قابلیت های بسیار میدهد تا با خلاقیت بیشتری روی عکس های خود مانور دهید.

در اینجا میخواهیم ساده ترین تکنیک عوض کردن پس زمینه عکس با فتوشاپ را به شما آموزش دهیم. تغییر پس زمینه عکس یکی از ویژگی های اصلی فتوشاپ است.

چگونه عکس پس زمینه را در فتوشاپ تغییر دهیم؟ بهترین روش برای تغییر پس زمینه عکس در فتوشاپ انتخاب پیش زمینه و جدا کردن آن از پس زمینه است. مانند هر کار دیگری در فتوشاپ روش های مختلفی برای تغییر عکس پس زمینه وجود دارد در این قسمت از آموزش فتوشاپ میخواهیم به شما نحوه چگونگی تغییر عکس پس زمینه را آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

چگونه رنگ بک گراند عکس را در فتوشاپ تغییر دهیم؟

مراحل تغییر عکس پس زمینه در فتوشاپ

  1. ابتدا نرم افزار فتوشاپ را بر روی دستگاه خود دانلود و نصب کنید.
  2. تصویری را که می خواهید پس زمینه را از آن حذف کنید یا تغییر دهید، در Adobe Photoshop باز کنید. همچنین تصویر پس زمینه جدید را آماده داشته باشید.
  3. ابزار انتخاب را بگیرید و تصویر را به پس زمینه جدید بکشید. بیشتر اوقات ، تصاویر یک اندازه نخواهند بود ، بنابراین می توانید اندازه تصویر خود را در Free Transform با فشار دادن Cmd / Ctrl + T تنظیم کنید ، سپس هنگام نگه داشتن دسته های جعبه Transform (Cmd / Ctrl +) Shift را نگه دارید اگر دستگیره ها از صفحه خارج شوند ، 0 به نمایش در می آیند). تصویر موضوع را در جایی که می خواهید قرار دهید ، سپس Enter را بزنید تا قفل شود.
  4. با استفاده از یکی از ابزار های select که پیشنهاد میشود از ابزار magic wand و ابزار quick selection استفاده کنید. محدوده مورد نظر را انتخاب کنید.
  5. این دو ابزار قدرت تشخیص محدوده یک رنگ و یک دست را دارند با این کار میتوانید کل زمینه پشت سوژه را select کنید و سپس با گزینه delete آن محدوده را پاک کنید.
  6. اگر لایه شما با اسم backgrand در قسمت layers نمایش داده میشود با دوبار کلیک کردن بر روی آن، آن را به یک لایه تبدیل کنید و قفل روی آن را بردارید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.