معرفی فیلترهای فتوشاپ که بصورت پیشفرض در فتوشاپ قرار گرفته اند

اگر با فتوشاپ آشنایی دارید پس معرفی فیلترهای فتوشاپ را بخوانید زیرا در خلق تصاویر بی نظیر عصای دست شما خواهند بود!

به احتمال زیاد شما با فیلترهای فتوشاپ برخورد کرده اید و شاید دقیقا متوجه نشده باشید که فیلترهای فتوشاپ چکار می کنند؟. فیلترها کمک می کنند تا کل عکس یا قسمتی از آن را تغییر دهید و افکت های خاصی را به آن ها اعمال کنید. فیلترهای فتوشاپ انواع مختلفی دارند و شامل دسته بندی وسیعی هستند اما می توان فیلترهای فتوشاپ را در دو دسته کلی فیلترهای ویرانگر یا مخرب و فیلترهای تصحیح کننده قرار داد.

دسته اول عکس ها را دستخوش تغییرات می کنند تا خلاقیت عکس ها بیشتر شود و دسته دوم یعنی فیلترهای تصحیح عکس جزئیات ناخواسته عکس را حذف می کنند و یا تغییر می دهند و بهبود می بخشند. انواع فیلترهای فتوشاپ را در این نوشته بررسی می کنیم و تغییراتی که اعمال می کنند را مورد بحث قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

معرفی انواع فیلترهای فتوشاپ

برخی فیلترهای فتوشاپ در برنامه فتوشاپ قرار دارند اما برخی فیلترهای فتوشاپ را می توان به آن اضافه کرد که به آن ها پلاگین های فتوشاپ می گویند.

معرفی 30 پلاگین رایگان فتوشاپ به همراه لینک دانلود

انواع فیلترهای فتوشاپ به صورت مجموعه های مشخص جداگانه ای از تنظیمات تعریف می شوند که برای تغییر عکس ها مورد استفاده قرار می گیرند. با چنین فیلترهایی، یک عکس را با استفاده از افکت های نوردهی خلاقانه یا اعوجاج های باورنکردنی بهبود دهید. علاوه بر این، شما به سادگی می توانید روتوش اولیه عکس را انجام داده و کیفیت عکس را بالا برید. شدت تغییر عکس به نوع فیلترها و تنظیمات شما بستگی دارد.

فیلترهای فتوشاپ و انواع آندسته بندی انواع فیلتر های فتوشاپ

  • فیلترهای مخرب (Destructive Filters): برای کاربرانی است که از جلوه های عکس برجسته و غیر قابل تصور استقبال می کنند. در میان این فیلترهای رایگان فتوشاپ، می توانید سکته قلم مو، چراغ، موزاییک و بافت را پیدا کنید (brush strokes, lights, mosaics and textures).
  • فیلترهای اصلاح کننده (Corrective Filters): این فیلترها با تنظیم رنگ، افزایش فوکوس و تیز کردن تصاویر و از بین بردن عناصر غیرضروری مانند آستر یا گرد و غبار انجام می شود.

در میان این بهترین فیلترهای فتوشاپ فیلترهای اصلاح لنز، تار کردن، رندر برای افکت های نوردهی و حذف نویزمی باشند (lens correction, blurring, rendering for lighting effects and noise elimination).

1. فیلترهای اعوجاج (Distort Filters)

انواع فیلترهای فتوشاپ را بشناسیم: فیلترهای اعوجاج (Distort Filters)یکی از پرکاربردترین فیلترهای فتوشاپ فیلتر اعوجاج است. وقتی که نیاز دارید تا شکل یک شی را در یک عکس تغییر دهید یا یک افکت سه بعدی ایجاد نمایید، این فیلترهای فتوشاپ مفید خواهند بود. بر گالری فیلتر کلیک کنید تا انواع فیلترهای اعوجاج در فتوشاپ شامل فیلترهای Ocean Ripple ،Diffuse Glow و Glass را پیدا کنید. به یاد داشته باشید که این فیلترهای به مقدار مناسب حافظه نیاز دارند.

2. فیلتر تار کردن (Blurring)

آشنایی با انواع فیلترهای فتوشاپ: فیلتر تار کردن (Blurring)یکی از انواع اصلی فیلترهای فتوشاپ فیلتر تار کردن (Blurring) است. این فیلتر فتوشاپ را وقتی بکار گیرید که می خواهید تاکیدی بر یک ناحیه خاص از یک عکس داشته باشید یا عیوب را پنهان کنید. یک ویرایشگر عکس به احتمال زیاد همراه با افکت تار کردن است اگر یک فیلتر شارپ کردن موجود باشد.

کارکرد این فیلتر، کاهش کنتراست میان پیکسل های مجاور در یک ناحیه منتخب است. علاوه بر این، شما آزاد هستید تا از آن برای توسعه افکت های هنری استفاده کنید. این فیلتر را می توان در همان منوی فیلتر شارپ کردن یافت.

3. فیلترهای رندر (Render Filters)

آموزش انواع فیلترهای فتوشاپ : فیلترهای رندر (Render Filters)این فیلترها عمدتاً برای ایجاد همه نوع شی سه بعدی، به عنوان مثال اشکال هندسی مانند استوانه، مکعب سا کره به کار می روند. با کمک چنین فیلترهای اصلی فتوشاپ، شما قادر خواهید بود تا انکسار نور و الگوهای ابری را به عکس خود اضافه کنید. علاوه بر این، شما می توانید با استفاده از ایجاد بافت مملو از فایل های سیاه وسفید، بدون هیچ مشکلی انعکاس های نور را تولید نمایید.

4. فیلتر کاهش نویز (Noise Reduction)

معرفی بهترین فیلترهای فتوشاپ : کاهش نویز ( Noise Reduction)اگر شما نیاز دارید تا نویز را در یک عکس حذف کنید، این فیلتر فتوشاپ بکار می آید. توصیه می شود که این فیلتر را بر عکس های گرفته شده با تنظیمات ISO بالا اعمال کنید. برای راحتی شما، فیلتر همراه با کارکردی عرضه می شود که شما می توانید به منظور دستیابی به افکت دانه بندی در یک عکس نویز را اضافه کنید.

5. فیلترهای Stylize

فیلترهای پایه فتوشاپ: فیلترهای Stylizeاین ها مناسب ترین فیلترهای فتوشاپ برای پرتره هایی هستند که هدفشان خلق یک افکت هنری در عکس است. کارکرد آن ها در افزایش کنتراست و انتقال پیکسل ها در یک ناحیه ی منتخب است. وقتی که نیاز دارید تا لبه ها را برجسته سازید، من به شما توصیه می کنم که کانتور ردیابی را اجرا کرده و فیلترهای لبه ها را بیابید. مرحله بعدی تعیین کردن لبه های یک ناحیه ضروری با خطوط سفید یا رنگی با استفاده از تابع معکوس می باشد.

6. شارپ کردن (شفاف کردن) (Sharpening)

آموزش فیلترهای اصلی فتوشاپ: شارپ کردن (شفاف کردن) یکی از انواع اصلی فیلترهای فتوشاپ که بسیار پرکاربرد می باشد فیلتر شارپ کردن (Sharpening) است. شما می توانید با اعمال این فیلتر به روش صحیح به طرز چشمگیری کیفیت یک عکس را بهبود بخشید به گونه ای که انگار توسط لنزهای حرفه ای گرفته شده است. فیلتر ماسک غیرشفاف گسترده ترین فیلتری است که مورد استفاده قرار می گیرد زیرا به شما اجازه می دهد تا به طور قابل توجهی کنترل کارکرد شارپ کردن را در دست بگیرید.

به لطف این فیلتر رایگان فتوشاپ، شما می توانید کنتراست میان لبه ها را تشدید کنید. راز اصلی موفقیت در شارپ کردن، کاستن از شاخ و برگ های اضافی است که تولید حلقه های نور می کنند و در همین حال حفظ تعادل بین لبه های تاکید شده می باشد.

7. فیلترهای ویدئویی (Video Filters)

این فیلترهای فتوشاپ به طور انحصاری برای مراحل پس از تولید ویدئو توسعه یافته اند. از آن ها برای حذف عناصر در حال حرکت یا خطوط غیرضروری استفاده می شوند. آن ها همچنین برای کارهایی همچون نازک کردن فضای رنگی برای تولید مجدد در تلویزیون و اجتناب از خونریزی رنگ های اشباع شده در سراسر خطوط اسکن مناسب می باشند.

انواع فیلترهای فتوشاپ که در ایجاد افکت های زیبا بر روی عکس ها به شما کمک می کنند را مشاهده نمودید امیدواریم آشنایی با فیلترهای اصلی فتوشاپ برای شما مفید واقع شده باشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.