آموزش بستن منافذ باز صورت با سیب زمینی + فواید سیب زمینی برای صورت

چگونه منافذ باز پوست صورت را با سیب زمینی از بین ببریم؟

برخی افراد از این که منافذ پوست صورتشان باز است و یا جای جوش و آکنه روی پوست آن ها به صورت لک نمایان می شود، بسیار ناراحت می باشند. در این مقاله آموزش بستن منافذ باز صورت با سیب زمینی به شما ارائه می شود.

تا کنون به صورت برخی افراد توجه کرده اید که روی صورتشان فرورفتگی و لک وجود دارد، این ها منافذ باز پوست صورت می باشد که ممکن است در شرایط های خاص روی صورت به وجود آید. این فرورفتگی ها و منافذ باز صورت را با ماسک های خانگی می توان از بین برد، یکی از ماسک ها برای از بین بردن منافذ باز صورت، ماسک سیب زمینی است. در این پست آموزش بستن منافذ باز صورت با سیب زمینی به همراهان سایت مینویسم ارائه می شود. برای خواندن معرفی بهترین روش های درمان خانگی آکنه صورت، کلیک کنید.

آموزش 4 نوع ماسک سیب زمینی برای بستن منافذ باز صورت

1. آموزش بستن منافذ باز صورت با آب سیب زمینی

برای این که منافذ باز و جای جوش های صورت خود را از بین ببرید، با مقداری پنیه صورت خود را با آب سیب زمینی بشویید. این کار را روزی 3 مرتبه و به مدت 20 دقیقه انجام دهید.

2. آموزش بستن منافذ باز صورت برش های نازک سیب زمینی

سیب زمینی را برش های نازک و ورقه ای بزنید و سپس برش ها را روی صورت خود قرار دهید تا به مدت 15 دقیقه باقی بماند . بعد با آب گرم بشویید و صورت خود را خشک کنید. می توانید این کار را روزانه یک بار انجام دهید تا نتیجه آن را ببینید.

3. آموزش بستن منافذ باز صورت با سیب زمینی و جوش شیرین

برای این که از نافذ باز صورت خود خلاص شوید. می توانید مقداری آب سیب زمینی و جوش شیرین را ترکیب کرده و روی پوست صورت خود به مدت 15 ماساژ دهید، سپس آن را با ولرم بشویید. ترکیب جوش شیرین و آب سیب زمینی بهترین لایه بردار می باشد.

4. آموزش بستن منافذ باز صورت با سیب زمین و لیمو ترش

برای بستن منافذی که در صورت باز می باشد و عمق زیادی دارند می توانید از ترکیب آب سیب زمینی و آب لیمو نرس به مقدار مساوی استفاده کنید. ابتدا صورت خود را بخور دهید و سپس این ترکیب را به مدت 15 دقیقه روی پوست صورت بمالید و بعد آن را با آب گرم شست و شو دهید. می توانید این کار را هر روز انجام دهید.

فواید ماسک سیب زمینی برای پوست

 1. ماسک سیب زمینی به از بین بردن لکه های که در اثر جوش روی صورت به وجود می آید، کمک می کند.
 2. پف اطراف چشم و روی پلک ها را کاهش می دهد.
 3. التهاب و خارش صورت را می کاهد
 4. از پیری زود رس پیشگیری می کند.
 5. سیب زمینی سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که از پوست صورت در برابر آلودگی و تور مستقیم خورشید حفاظت می کند.

عواملی که باعث ایجاد منافذ باز صورت می شود

 1. برخی افراد به صورت ژنتیکی منافذ صورتشان باز است، یعنی از زمانی که متولد می شود منافذ باز صورت دارند و وقتی بزرگتر می شوند این منافذ باز مایان تر می شود.
 2. دسته ای از اشخاص هم به دلیل شغلشان مجبورند زیر نور مستقیم خورشید به مدت طولانی کار کنند، به همین دلیل منافذ صورت آن ها به مرور زمان بزرگ تر می شود.
 3. برخی خانم ها از کرم ها و لوازم آرایشی بسیار چرب استفاده می کنند. وقتی از کرم های چرب استفاده می کنید یا پوست چرب دارید به دلیل چربی صورت منافذ صورت نیز بسته می شود و پوست راهی برای نفس کشیدن ندارد در این صورت منافذ برای نفس کشیدن مجبور می شود که باز تر شوند. از این رو جوش های زیر پوستی و سر سیاه در صورت نمایان می شود.
 4. افرادی که در طول روز آرایش خود را پاک نمی کنند و مدت زیادی آرایش را روی پوست خود نگه می دارند، دارای منافذ باز صورت می باشند.

در کدام قسمت از صورت منافذ باز ایجاد می شود؟

 • پیشانی
 • گونه ها و چانه
 • بینی و اطراف آن

چگونه از منافذ باز پوست صورت جلوگیری کنیم؟

 1. از کرم ها و لوازم آرایشی که فاقد چربی فراوان می باشد، استفاده کنید.
 2. پوست صورت را همیشه نرم و مرطوب نگه دارید.
 3. پوست صورت را همیشه با مواد شوینده مناسب بشویید.
 4. از کرم های ضد آفتاب مرغوب استفاده کنید.
 5. آب زیاد بنوشید.
 6. به مقداری کافی بخوابید.
 7. از اسکراب ها و لایه بردارهای مناسب برای صورت خود استفاده کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.