راهنمای اندازه گیری لباس زیر زنانه (چند نکته مهم در انتخاب)

انتخاب لباس زیر مناسب سایز شما در راحتی و زیبا نشان دادن فرم بدن بسیار مهم است. اگر در انتخاب لباس زیر به مشکل برمیخورید و از سایز لباس زیر زنانه (شورت و سوتین) خود مطمئن نیستید در این پست با ما همراه شوید.

شاید برای شما این اتفاق رخ داده باشد که در هنگام خرید لباس زیر از سایز خود مطمئن نباشید و همیشه دغدغه سایز برای خرید لباس زیر داشته باشید. حتی ممکن است که خرید هم انجام داده اید اما بعد از پرو متوجه شده اید که لباس زیری که خریده اید کوچک یا بزرگ است. بهتر است قبل از خرید چه حضوری چه اینترنتی ابتدا از سایز خود مطمئن شوید. در ادامه این مطلب ما به شما آموزش راهنمای اندازه گیری لباس زیر زنانه (چند نکته مهم در انتخاب) یاد خواهیم داد.

آموزش اندازه گیری سایز سوتین

اندازه گیری زیر سینه

1. برای اندازه گیری سایز سوتین، باید متر را صاف روی بدن خود قرار دهید به صورتی که متر مستقیماً زیر سینه های شما قرار بگیرد. اطمینان حاصل کنید که متر به صورت افقی در اطراف بدن شما قرار گرفته است. حتما دست و بازو های شما رها باشد و راحت باشید.

2. برای این که سایز لباس زیر خود را بهتر تشخیص دهید متر را کمی سفت کنید و اندازه را به سمت بالا یا پایین رند کنید تا عدد گرد شود. (مثال: اگر 72.8 سانتی متر اندازه گرفته اید تا 73 سانتی متر گرد کنید یا اگر اندازه 72.2 سانتی متر را نشان می دهد تا 72 سانتی متر گرد کنید). سپس این اندازه را بر روی کاغذی یاداشت نمایید زیرا بعدا برای تعیین سایز به آن احتیاج دارید.

اندازه گیری دور سینه

1. برای اندازه گیری دور سینه باید متر یا نوار اندازه کیری را صاف بدون پیچ خوردگی روی بزرگ ترین قسمت سینه یعنی روی نوک سینه ها قرار بگیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که متر به صورت افقی و در یک ارتفاع در قسمت جلو و پشت بالاتنه صاف قرار بگیرد.

2. مانند مرحله قبل اندازه گیری را انجام دهید و باید یک اندازه دقیق و ثابت داشته باشید. سپس این اندازه را مانند مرحله قبل یادداشت کنید.

اندازه گیری سایز لباس زیر زنانه

همچنین بخوانید: آموزش اندازه گیری لباس به روش متریک

تعیین سایز لباس زیر (سوتین)

شما باید با توجه به اندازه هایی که گرفته اید و جدول سایز بندی سایز لباس زیر خود را مشخص کنید. جدول زیر در اندازه گیری لباس زیر زنانه به شما کمک می کند.

دور سینهزیر سینهسایز
89-9173-7775
94-9678-8280
99-10183-8785
104-10688-9290
109-11193-9795

نکات کلیدی و مهم در اندازه گیری لباس زیر زنانه:

  1. هنگام اندازه گیری متر در زیر سینه نباید بیش از اندازه تنگ و گشاد باشد.
  2. نباید کاسه لباس زیر شما به صورتی باشد که سینه شما از آن بیرون بزند یا این که بیش از اندازه گشاد باشد.
  3. بند لباس زیر خود را به صورتی باید اندازه کنید که نباید بیش از اندازه گشاد و تنگ باشد.
  4. سوتین یا لباس زیر مناسب باید به راحتی زیر بغل ها را هم پوشش دهد. نباید به صورتی باشد که سینه را متورم نشان دهد.
  5. همچنین لباس زیر نباید به گونه ای باشد که از سینه ها از زیر کاسه سوتین بیرون بزند و به سینه فشار وارد کند.

نحوه اندازه گیری سایز شورت زنانه

مرحله 1 : اندازه گیری دور باسن

برای اندازه گیری سایز شورت ابتدا باید برجسته ترین قسمت باسن را که معمولا بین 15 تا 22 سانتی متر زیر خط کمر قرار دارد را مشخص کنید. این اندازه بستگی به اندام و قد شما دارد. مطمئن شوید که متر یا نوار اندازه گیری را جای درست قرار داده باشید. نه زیاد سفت نه زیاد شل اندازه بگیرید. مانند اندازه گیری دور سینه باید انجام شود. سپس اندازه را روی کاغذ یادداشت کنید.

مرحله دوم : اندازه گیری دور کمر

بعد از اندازه گیری دور باسن باید دور کمر را اندازه بگیرید. دور کمر قسمتی است که دارای فرورفتگی می باشد و خط کمر طبیعی را تشکیل می دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک نوار اندازه گیری را به راحتی دور کمر خود بپیچید. سپس حدود 5 سانتی متر زیر کمر طبیعی خود جایی که کمر شلوار شما معمولا قرار می گیرد را اندازه بگیرید. این اندازه دور کمر شماست.

سایز لباس زیر زنانه

این اعداد را با نمودار سایز شورت مطابق زیر مطابقت دهید.

دور باسندور کمرسایز
90-9468-7236
96-10074-7638
98-10278-8440
104-10886-9042
110-11692-9644

نکته کلیدی:

اگر بین دو سایز قرار دارید، سایز بزرگتر را انتخاب کنید.

چرا دکمه های لباس زنان سمت چپ است

چگونه فرم بدن خود را تشخیص دهیم

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.