لیست ۱۰۰ خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها

غذاهای بسیار خوشمزه ای در ایران وجود دارد که لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها را در این پست به شما ارائه می کنیم. این غذاها همانطور که پیداست از دید سرآشپزها بهترین هستند.

غذاهای ایرانی از بهترین غذاهای موجود در جهان هستند زیرا طعم آن ها تقریبا به ذائقه ی هر کسی خوش می آید. شاید برایتان پیش آمده باشد که دلتان بخواهد غذایی ایرانی را تهیه کنید و ندانید کدام غذا بهتر است و به دنبال راهنمایی بوده باشید. سرآشپز ها از آنجایی که همه نوع غذا را طبخ می کنند بهترین راهنما برای انتخاب غذای خوشمزه و مناسب می باشند. حال سرآشپزهایی بعد از تست و طبخ غذاهای ایرانی تعدادی از این غذا ها را به عنوان خوشمزه ترین غذاهای ایرانی انتخاب کرده اند که در ادامه لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها را می بینید تا از این پس لیست خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سر آشپز ها را داشته باشید.

لیست خوشمزه ترین غذاهای ایرانی

همانطور که می دانید غذاهای ایرانی بسیار گسترده هستند. در ادامه 100 نوع از بهترین غذاهای ایرانی را می بینید که خود سرآشپزها به عنوان خوشمزه ترین غذاهای ایرانی پیشنهاد می کنند. در یک لیست 100 تا از خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپز ها را ارائه داده ایم.

همچنین با 8 غذای معروف ایران در جهان که کبابی نیستند آشنا شوید.

1.خورش قیمه

خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : خورش قیمه
خورش قیمه

خورش قیمه یکی از خورش های ایرانی است. این خورش را سرآشپز ها با گوشت یا مرغ تهیه کرده و غذای محبوبی است. خورش قیمه اکثر اوقات به عنوان غذای نذری انتخاب می شود. خورشت قیمه غذایی است که دارای لپه بوده و به همین دلیل برای پوکی استخوان، کم خونی، تنظیم قند خون و غیره مفید می باشد. خورش قیمه عضوی از لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها می باشد. برای یادگیری طرز تهیه خورش قیمه نذری به مینویسم مراجعه کنید.

2.کباب حسینی

کباب حسینی کبابی ایرانی بوده که دارای قدمت طولانی است. این کباب تقریبا شکل آبکی داشته و در تابه تهیه می شود. به عنوان غذایی برای مواقعی که دلتان کباب می خواهد و به آتش و ذغال دسترسی ندارید بسیار مناسب است. کباب حسینی در برخی شهرها با نام های دیگر شناخته می شود.

3.زرشک پلو با مرغ

بهترین و خوشمزه ترین غذاهای ایرانی: زرشک پلو با مرغ
زرشک پلو با مرغ

زرشک پلو با مرغ که غذایی از منوی رستوران های ایرانی است، دارای طعم عالی بوده و برای کسانی که به مرغ علاقه دارند، پیشنهاد می شود. در اکثر مهمانی ها و جشن ها زرشک پلو با مرغ را طبخ می کنند زیرا غذایی مجلسی بوده و طرز تهیه ی ساده و ظاهر و طعمی عالی دارد. این غذا به عنوان غذایی در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار می گیرد که به همین دلیل متوجه می شویم که غذای محبوبی است.

4.چلو گوشت

از گذشته های دور چلو گوشت به عنوان غذایی برای مراسمات مهم و خاص استفاده می شود که در همان زمان از گوشت گوسفند تازه برای طبخ آن استفاده می شد. البته امروزه، این غذا را می توان هم با گوشت گوساله و هم با گوشت گوسفندی تهیه کرد.

5.فسنجان

خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : فسنجان
فسنجان

خورش فسنجان از غذاهایی است که ایرانی ها بسیار به آن علاقه مند هستند. این غذا بیشتر در گیلان طبخ می شود. مواد اولیه پایه ی خورش فسنجان گردو و پیاز می باشد. این غذا هم با مرغ و هم با گوشت چرخ کرده قلقلی شده قابل طبخ است. خورش فسنجان از دسته غذاهایی است که در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار می گیرد. برای مشاهده طرز تهیه خورش فسنجان با مرغ مینویسم را دنبال کنید.

6.خورش لوبیا سبز

خورش لوبیا سبز که با لوبیا سبز تازه طبخ می شود، دارای ظاهری عالی و طعمی خوشمزه است. این غذا با گوشت و مرغ طبخ می شود. که البته بیشتر با گوشت رایج است. می توان در کنار آن سیب زمینی سرخ کرده و نوش جان کنید. برای مشاهده خواص لوبیا سبز به مینویسم مراجعه کنید که خورش لوبیا سبز نیز از خواص آن مستثنا نیست.

7.مرصع پلو

خوشمزه ترین غذاهای ایران : مرصع پلو
مرصع پلو

مرصع پلو که نام دیگر آن جواهر پلو می باشد. این غذا غذایی مجلسی بوده و در مهمانی ها و مراسم ها پیشنهاد می شود. مرصع پلو به دلیل مواد اولیه ی طعم داری که دارد، دارای طعم و بوی خاص می باشد. جواهر پلو را می توان به سادگی در خانه تهیه کرد و از طعم آن لذت برد. مرصع پلو نیز نوعی از لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها می باشد که امروزه اکثر افراد آن را طبخ می کنند. برای مشاهده طرز تهیه جواهر پلو به سایت مینویسم مراجعه کنید.

8.خورش بامیه

خورش بامیه که خورشی مربوط به جنوب ایران می شود، دارای گیاه بامیه بوده و به همین دلیل دارای خواص زیادی است. از خواص بامیه می توان به درمان کبد چرب، درمان و پیشگیری از سرما خوردگی و غیره اشاره کرد. این خورش معمولا با مرغ تکه ای تهیه شده که البته با گوشت نیز قابل طبخ است. برای آموزش خورش بامیه ، مینویسم را مطالعه نمایید.

9.جوجه کباب

غذاهای خوشمزه ایرانی برای مهمانی : جوجه کباب
جوجه کباب

جوجه کباب از دسته کباب هایی که بین بقیه کباب ها تقریبا از همه شناخته شده تر است. امروزه همه ی افراد روزی که برای تفریح و پیک نیک بیرون می روند، بیشتر جوجه کباب را به عنوان غذای آن روز انتخاب می کنند. جوجه کباب خود دارای چند نوع است که در اینجا مقصود همان جوجه کباب ایرانی معروف است. جوجه کباب از معروف ترین غذا ها در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها بوده و در همه جا شناخته شده است. جوجه کباب حلزونی را در مینویسم ببینید.

10.چلو دیزی

چلو دیزی غذای کاشانی است. این غذا از گوشت تهیه می شود و به همین دلیل این نام را به آن داده اند. همچنین در چلو دیزی از لوبیا چشم بلبلی نیز استفاده می شود. چلو دیزی دارای نام دیگری هم می باشد که این نام دیزی پلو است.

11.قورمه سبزی

خوشمزه ترین غذاهای ایرانی : قورمه سبزی
قورمه سبزی

شاید برایتان پیش آمده باشد که از اطرافیانتان در رابطه با علاقه شان به خورش قورمه سبزی شنیده باشید! بله درست شنیدید این غذا به عنوان یکی از محبوب ترین غذاها بین ایرانیان و مردم کشورهای دیگر که این غذا را طبخ کرده اند، شناخته می شود. این غذا معمولا با گوشت تهیه می شود که برخی با مرغ را طبخ می کنند. قورمه سبزی مجلسی از لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها می باشد.

ادویه قورمه سبزی شامل چه چیزهایی است

12.آش ترخینه

این آش از غذاهای محلی اراک و توابع ان می باشد. آش ترخینه تقریبا دارای طعم ترش است زیرا از ماست ترش تهیه می شود. در اراک معمولا در عصر 13 بدر و همینطور و همینطور روزهای خاص طبخ می شود. آش ترخینه ظاهری با رنگ روشن و طعم عالی ای دارد.

13.لوبیا پلو

خوشمزه ترین غذاهای ایرانی : لوبیا پلو
لوبیا پلو

لوبیا پلو از غذاهای پرطرفدار و مجلسی بوده و اصالت ایرانی دارد. این غذا معمولا با گوشت چرخ کرده آماده می شود. در غذاهای مناسب مهمانی ها بوده و دارای ظاهری عالی می باشد. این غذا به دللی طعم و رسپی فوق العاده از لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها می باشد. برای مشاهده طرز تهیه لوبیا پلو با گوشت به مینویسم مراجعه کنید.

14.ساج کباب

غذایی مختص آذربایجان بوده و در منزل با اجاق گاز قابل طبخ است. ساچ کباب غذایی مقوی بوده و دارای مواد اولیه با ارزش غذایی بالا می باشد. ساج کباب غذای سبکی است و به همین دلیل افرادی که رژیم غذایی کم کالری دارند نیز می توانند از این غذا استفاده کنند.

15.خورش بادمجان

غذاهای خوشمزه ایرانی : خورش بادمجان
خورش بادمجان

خورش بادمجان دارای اصالت ایرانی بوده و طرز تهیه ساده ای دارد. این خورش به دلیل بادمجان موجود در آن دارای خواص زیادی از جمله بهبود کیفیت خواب، جلوگیری از لخته خون، پوست و مو سالم و غیره می باشد. به همین دلیل این غذا هم غذایی مقوی و سالم است و در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها می باشد. طرز تهیه خورش بادمجان با پنیر کبابی را در مینویسم ببینید.

16.قیمه بوشهری

همانطور که از نام این غذا پیداست، غذایی مختص بوشهر می باشد. این غذا کم شباهت به خورش قیمه نیست. اگر در رستوران های بوشهر رفته و منوی آن ها را مشاهده کرده باشید حتما با نام خورش قیمه بوشهری مواجه شده اید. این غذا به عنوان یکی از غذاهای محبوب و خوشمزه به انتخاب سرآشپزها می باشد.

17.کباب کوبیده

غذای خوشمزه ایرانی : کباب کوبیده
کباب کوبیده

کباب کوبیده از آن غذاهایی می باشد که با گوشت گوسفندی تهیه می شود. البته این کباب با گوشت گوساله نیز تهیه می شود که با گوشت گوسفندی لذیذ تر و خوش طعم تر است. شما در هر جای دنیا کباب های مختلفی را می بینید در ایران نیز این کباب بسیار محبوب و معروف است. می توانید طرز تهیه کباب کوبیده مرغ شکم پر را در مینویسم ببینید.

18.شیر پلو

شیر پلو غذایی است که در ایالت ترک ها و شهرهای ترک نشین غذایی معروف است. این غذا دارای شیر بوده و نام دیگر آن سوتی پلو می باشد. این غذا در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها جای دارد. طرز تهیه سوتی پلو در سایت مینویسم موجود می باشد.

19.آش رشته

 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی : آش رشته
آش رشته

آش رشته از آش هایی است که بیشتر در مراسم مذهبی سرو می شود و به عنوان آش نذری بیشترین کاربرد را دارد. این آش دارای سبزیجات و حبوبات مفید است و به همین دلیل آشی مقوی می باشد. آش رشته برای بدن و سیستم گوارش بسیار مفید است. برای مشاهده طرز تهیه آش رشته نذری برای تعداد بالا به مینویسم مراجعه کنید.

20.بلغور پلو

بلغور پلو غذایی برای خراسان جنوبی بوده و دارای بلغور گندم می باشد. به همین دلیل غذایی بسیار سالم و مقوی بوده و خوردن آن به هر کسی توصیه می شود. بلغور پلو در استانبول نیز تهیه می شود که دز اینجا طرز تهیه بلغور پلو خراسانی مدنظر ما می باشد.

21.آلبالو پلو

خوشمزه ترین غذاهای ایران : آلبالو پلو
آلبالو پلو

آلبالو پلو از دیار شیراز و غذایی تقریبا ترش مزه است. همانطور که می دانید در شیراز غذاهای خاصی وجود دارد. در هر رستورانی در این شهر بروید مشاهده خواهید کرد که آلبالو پلو در منوی آن وجود دارد. آلبالو پلو هم نوعی غذا در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها بوده و دارای محبوبیت است.

22.پلو شوشتری

این غذا همانطور که از نام آن پیداست مختص شوشتر است که از شهرستان های استان خوزستان می باشد. پلو شوشتری بر پایه لوبیا چشم بلبلی تهیه شده و به همین دلیل دارای ارزش غذایی بالا می باشد. طرز تهیه پلو شوشتری در مینویسم موجود است.

23.باقلا قاتق

غذای خوشمزه ایران : باقلا قاتق
باقلا قاتق

باقلا قاتق غذایی شمالی بوده و از غاهای پرطرفدار در لیست رستوران های گیلان و مازندران می باشد. این غذا از باقلا یا لوبیا کشاورزی تهیه شده و به همین خاطر غذای مفید برای عضلات و استخوان بندی می باشد و همچنین از ابتلا به سرطان جلوگیری می کند. باقلا قاتق نوعی غذا در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها جای دارد.

24.دمپخت شیرازی

دمپخت شیرازی از غذاهای اصیل استان زیبای فارس می باشد. این غذا دارای سبزیجات معطر است و با گوشت یا مرغ قابل طبخ است. در دمپخت شیرازی از هویج استفاده می شود که سرشار از ویتامین A میباشد و برای بینایی بسیار مفید است.

25.قیمه نثار

 خوشمزه ترین غذای ایرانی : قیمه نثار
قیمه نثار

قیمه نثار از غذاهای اصیل قزوینی می باشد. این غذا از گوشت گوسفندی یا گوساله تهیه شده و دارای خلال بادام و پسته می باشد. این غذا غذایی مجلسی بوده و در همه ی رستوران های استان قزوین طبخ شده و به فروش می رشد. دارای طعم عالی و دلپذیر بوده و محبوب بیشتر افراد ایرانی است.این غذا غذایی در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها می باشد. طرز تهیه قیمه نثار مجلسی را در مینویسم ببینید.

26.حلیم

حلیم از آش های محبوب ایرانی است. آش حلیم دارای انواعی مانند حلیم گندم، حلیم عدس و غیره می باشد. حلیم از آش هایی است که در ماه مبارک رمضان در سفره ی افطار بیشتر افراد یافت می شود. این آش از بلغور گندم و گوشت تهیه شده و محبوب اکثریت است. طرز تهیه حلیم را در مینویسم بیابید.

27.ترشی تره

خوشمزه ترین غذای ایرانی ساده : ترشی تره
ترشی تره

ترشی تره غذای اصیل گیلان بوده و طعم ترش مزه ای دارد. این غذا از سبزی مخصوصی به نام سبزی ترشی تره که از سبزی های محلی گیلان است تهیه می شود. این سبزی دارای خواص زیادی برای بدن می باشد. خورش ترشی تره با برنج و نان قابل سرو است. این غذا هم در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار دارد.

28.آش کشک

این آش از آش های ارومیه می باشد. آش کشک همانطور که از نام آن قابل فهمیدن است، دارای کشک بوده و همچنین حبوبات زیادی دارد که به خاطر همین مواد اولیه دارای کلسیم بوده و بسیار مقوی و مفید است. کشک سرشار از کلسیم است و برای استخوان بندی بسیار مفید است.

29.جوجه کباب ترش

خوشمزه ترین غذاهای ایران: جوجه کباب ترش
جوجه کباب ترش

جوجه کباب ترش از کباب های خوشمزه و پرطرفدار است که طعم ترش و دلپذیری دارد. این کباب در رستوران های گیلانی به فروش می رسد و دارای محبوبیت زیادی است. جوجه کباب ترش با استفاده از مغزگردو و رب انار ترش تهیه می شود. دستور تهیه جوجه کباب ترش حلزونی در مینویسم یافت می شود.

30.زیره پلو

زیره پلو که غذایی بر پایه زیره می باشد و حجم زیادی از آن را زیره تشکیل می دهد، غذایی چربی سوز بوده و دارای خواص زیادی برای سلامتی می باشد. این غذا اصالتی کرمانی داشته و به عنوان غذای محلی این شهر دارای طرفداران زیادی است و همچنین در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها جای دارد.

31.ته چین

خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : ته چین
ته چین

ته چین از دسته غذاهای مجلسی و خوشمزه می باشد. این غذا در همه جای یران قابل طبخ است و در ته دیگ آن از زعفران و ماست استفاده می شود و ته دیگ خیلی جذابی دارد. ته چین را در قابلمه ی نچسب تهیه می کنند که به راحتی قابل برگشتن باشد و در هنگام سرو ته دیگ کاملی داشته باشیم.

32.خورش زرشک آلو

این غذا نیز از غذاهای مازندرانی بوده و به دلیل زرشک و آلوی موجود در آن دارای طعم ترش مزه ای می باشد که در عین حال خوردن آن لذت بخش است. در مازندران این غذا به عنوان غذایی پرطرفدار است که اکثرا در منزل و رستوران ها سرو می شود. جالب است بدانید این غذا در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار دارد.

33.شامی رودباری

 خوشمزه ترین غذای ایرانی : شامی رودباری
شامی رودباری

شامی رودباری غذایی بر پایه گوشت چرخ کرده و سبزیجات معطر می باشد. این غذا در رستوران های رودبار به عنوان غذایی پرفروش شناخته می شود. شامی شبیه به کوفته می باشد که البته دارای چند تفاوت کوچک است. این غذا دارای خواصی عالی برای بدن می باشد.

34.آش عباسعلی

آش عباسعلی از دسته غذاهای کرمانشاهی می باشد. این آش به عنوان آشی در ماه مبارک رمضان سرو می شود. این آش هم آشی مفید و مقوی بوده و نوعی غذا در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار می گیرد.

35.دمی لخلاخ

خوشمزه ترین غذاهای سنتی ایران : دمی لخلاخ
دمی لخلاخ

این غذا از غذاهای جنوبی و مربوط به شهر زیبای بوشهر می باشد. دمی دخلاخ که با نام های دیگر نظیر دمی لخ لخ بیا دمپختک ماهی شناخته می شود، از فیله ماهی و تمر هندی تشکیل شده و به همین دلیل کمی ترش مزه است. البته یک رسپی متفاوت نیز دارد که در آن از ماهی و لیمو عمانی استفاده می شود.

36.چکدرمه مرغ

چگدرمه مرغ از غذاهای ترکمنی است که در اصل از دسته ی خورش ها بوده و با مرغ تهیه می شود. در استان کلستان و بین مرم ترکمن این غذا بسیار باب و پرطرفدار است. البته لازم به ذکر است چکدرمه به شیوه های مختلف مانند چکدرمه گوشت، چکدر ماهی شکم پر، چکدرمه مرغ و غیره می باشد. چکدرمه مرغ از غذاهای موجود در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها وجود دارد.

37.کباب ترش

غذاهای خوشمزه ایرانی : کباب ترش
کباب ترش

کباب ترش ازکباب هایی است که با گوشت تهیه شده و دارای طعم ترش میباشد. این کباب مختص شمال ایران است که البته امروزه در همه جای ایران قابل تهیه است. کباب ترش نیز شبیه به جوجه ترش می باشد با این تفاوت که به جای مرغ از گوشت استفاده می شود. این غذا در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها دیده می شود.

38.دلمه برگ مو

 غذای خوشمزه ایرانی به انتخاب سرآشپزها : دلمه برگ مو
دلمه برگ مو

دلمه برگ مو از ان غذاهاست که در همه جای ایران طبخ می شود و رسپی عمومی آن تقریبا یکی بوده و تنها تفاوت آنها در چند نکته کوچک است. برگ مو همان برگ درخت انگور می باشد که درون آن را از مواد میانی ای که حاوی گوشت مچرخ کرده می باشد پر می کنند.

39.پلو مرغ بهشهری

پلو مرغ بهشهری، از غذاهای ایرانی است که همانطور که از آن نام آن پیداست مربوط به بهشهر در مازندران است. در این غذا از رب های تقریبا ترش و ملس استفاده می شود و به همنی دلیل کمی طعم آن ترش می باشد. این غذا در بهشهر در برخی رستوران ها سرو می شود. این غذا به دلیل طعم عالی در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار گرفته است.

40.کلم پلو شیرازی

غذای خوشمزه ایرانی: کلم پلو شیرازی
کلم پلو شیرازی

اگر تابحال به شیراز سفر کرده باشید حتما با غذاهای خاص آن مواجه شده اید! آیا در رستوران های آن نام غذایی تحت عنوان کلم پلو شیرازی دیده اید؟ اگر دیده اید باید بگویم که این غذا خوشمزه ترین غذای شیرازی می باشد. در کلم پلو شیرازی از کلم قمری استفاده می شود و در مهمانی های مردم شیراز این غذا طبخ می شود.

41.خورش قیمه یزدی

قیمه یزدی شبیه همان قیمه ای می باشد که همه ی ما در رستوران ها یا در منزل سرو کرده ایم و تنها تفاوت آن در این است که قیمه دارای لپه می باشد ولی در قیمه یزدی، نخود را جایگزین لپه می کنیم. همچنین این غذا دارای ظاهری عالی و طعی فوق العاده است و در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار دارد. طرز تهیه کلم پلو شیرازی را در مینویسم ببینید.

42.خورش ناردونی

خوشمزه ترين غذاي ايراني : خورش ناردونی

خورش ناردونی غذایی بر پایه مرغ، انار و چند ماده ی اولیه ی دیگر می باشد. این غذا از غذاهای شمال کشور ایران می باشد. خورش ناردونی شباهت زیادی به فسنجان دارد و به عنوان انتخابی برای مهمانی ها عالی میباشد. برای یادگیری طرز تهیه خورش ناردونی به مینویسم مراجعه کنید.

43.کشمش پلو

کشمش پلو غذایی از استان شیراز می باشد. همانطور که از نام آن پیداست، این غذا دارای کشمش بوده و با مرغ یا گوشت قابل طبخ است. در مراسم ها و مهمانی های بزرگ در فارس هم کشمش پلو سرو می شود و از غذاهای پرطرفدار می باشد. کشمش پلو عضوی از لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها جای دارد.

44.چلو گوشت

خوشمزه ترین غذای ایرانی لذیذ : چلو گوشت
چلو گوشت

چلو گوشت از غذاهای مجلسی ایرانی می باشد. این غذا را در بیشتر مراسمات عروسی و همچنین مجالس ختم طبخ می کنند. البته در بسیاری از رستوران های کشور نیز عرضه می شود. این غذا همانطور که از نامش پیداست از گوشت گوسفندی تهیه می شود و با برنج سرو می شود. برای مزه دار کردن این گوشت افراد به شکل های مختلف عمل می کنند که سلیقه ای است و البته عموما با پیاز، برگ بو، زعفران و غیره مزه دار می شود.

45.دمپختک تهرانی

دمپختک از غذاهای اصیل ایرانی و استان تهران می باشد. این غذا از باقالی زرد و یرنج و چند ماده اولیه دیگر تهیه می شود. دمپختک تهرانی را می توان در کنار تخم مرغ، خاگینه و انواع چاشنی دلخواه میل کرد. افراد قدیمی که تهران زندگی می کردند کاملا این غذا را شناخته و به آن علاقه مند هستند. دمپختک تهرانی را در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار داده اند.

46.کوفته تبریزی

خوشمزه ترین غذاهای محلی ایران : کوفته تبریزی
کوفته تبریزی

کوفته تبریزی که از غذاهای ایرانی و مربوط به مرکز آذربایجان شرقی می باشد، بر پایه گوشت و لپه می باشد. غذایی آبکی بوده و علاقه مندان به این مدل از غذاها را به خود جذب می کند. در تبریز این غذا به عنوان غذایی برای مهمانی ها انتخاب و طبخ می شود. کوفته تبریزی در سایت مینویسم موجود است.

47.دمی بلغور جو

دمی بلغور جو نوعی دیگر از غذاهای تهرانی بوده و البته اصلیت آن به لواسان بر می گردد. مواد پایه ی این غذا بلغور جو می باشد. از خواص بلغور جو می توان به درمان یبوست، التیام زخم، درمان نقرص و غیره اشاره کرد و این غذا هم به دلیل بلغور جو غذایی مقوی می باشد و در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها وجود دارد.

48.کباب چنجه

غذای ایرانی خوشمزه به انتخاب سرآشپزها : کباب چنجه
کباب چنجه

کباب چنجه عضو خوشمزه ترین کباب ها می باشد. این غذا از گوشت فیله گوسفندی تهیه می شود. معمولا در کنار چنجه از دنبه ی کباب شده نیز سرو می کنند. کبابی خاص و پرطرفدار می باشد که پیشنهاد می کنم حتما امتحان کنید و از طعم آن لذت ببرید.

49.ساطری پلو

آیا تابحال نام ساطری پلو را شنیده اید؟! ساطری پلو غذای اصیل خراسان بوده و در مشهد طبخ می شود. این غذا دارای مواد اولیه هایی نظیر هویج، کشمش، گوشت چرخ کرده و غیره بوده و طعم بینظیری آن باعث نام بردن ساطری پلو در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها شده است.

50.ماهی شکم پر

خوشمزه ترین غذاهای ایران : ماهی شکم پر
ماهی شکم پر

نمی توان گفت ماهی شکم پر فقط در ایران طبخ می شود بلکه این غذا، غذایی بین المللی بوده اما به این دلیل که در ایران بیشتر سرو می شود در دسته ی خوشمزه ترین غذاهای ایرانی جای می گیرد. در شکم این ماهی شکم پر چندین سبزی معطر و رب دلخواه و چند ماده دیگر قرار می دهند که طعم ماهی را بینظیر می کند. طرز تهیه ماهی شکم پر با آتش را در مینویسم دنبال کنید.

51.خورش به

خورش به از به و گوشت گوسفندی تهیه می شود. این خورش مربوط به استان زیبای اصفهان بوده و طرفداران خاص خود را دارد. همانطور که می دانید به برای بدن بسیار مفید است و پزشکان زیادی خوردن آن را توصیه می کنند. به همین دلیل خورش به غذایی سالم و مقوی می باشد.

52.کباب برگ

غذای خوشمزه ایرانی برای شام : کباب برگ
کباب برگ

کباب برگ عضو مجلسی ترین کباب های موجود ایرانی می باشد. این غذا از گوشت راسته که برای گوساله یا گوسفند باشد تهیه می شود. کباب برگ از کباب های قدمی و سنتی بوده و طرفداران زیادی دارد. این کباب در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها جای دارد.

53.خورش ترش سماق

از غذاهای مازندرانی می توان به خورش ترش سماق اشاره کرد که دارای سبزیجات معطر و سماق می باشد. سماق دارای خواص زیادی از جمله مبارزه با عفونت، آنتی اکسیدان بودن، درمان دیابت و غیره می باشد. به همین دلیل ترش سماق نیز این خواص داشته و مفید است.

54.خورش مسما بادمجان

خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : خورش مسما بادمجان
خورش مسما بادمجان

این خورش خورشی ایرانی بوده و از بادمجان تهیه می شود. از دیگر مواد اولیه ای که در طبخ خورش مسما بادمجان استفاده می شود می توان از غوره نام برد که بسیار غذا را خوشمزه و لذیذ می کند. خورش مسما بادمجان نوعی غذا در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها می باشد.

55.دمی باقلا

دمی باقلا از غذاهای کاشان می باشد. این غذا از باقالی زرد که نوع خاص باقالی می باشد تهیه می شود. دمی باقلا غذایی ساده است که در زمان بسیار کمی هم تولید می شود. بنابراین برای مواقعی که زمان کافی برای طبخ غذا ندارید گزینه ی مناسبی می باشد.

56.کباب سلطانی

غذاهای خوشمزه ایرانی برای مهمانی : کباب سلطانی
کباب سلطانی

کباب سلطانی نوعی کباب ایرانی بوده و از آن دسته کباب هاست که در قدیم اشراف و بزرگان آن را طبخ کرده و نوش جان می کردند. این کباب که از ترکیب دو کباب شامل 1 سیخ کباب کوبیده و 1 سیخ کباب برگ تشکیل می شود که هردو در کنار هم ترکیب بی نظیری دارند.

57. بزباش همدانی

این غذا از دسته ی آبگوشت ها می باشد. بزباش همدانی همانطور که از نامش پیداست غذای اصیل همدان است و از گوشت آبگوشتی در آن استفاده می شود. به طور کلی شباهت زیادی به آبگوشت دارد. بزباش همدانی عضوی از لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها می باشد.

58.کوکو سیب زمینی

خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : کوکو سیب زمینی
کوکو سیب زمینی

از کوکوهای ایرانی می توان کوکو سیب زمینی را نام برد. سیب زمینی این کوکو به شکل خام یا پخته شده قابل استفاده است و با هر کدام کوکو سیب زمینی با طعم خاصی تهیه می شود. آموزش تهیه کوکو سیب زمینی خام را در مینویسم ببینید.

59.قنبر پلو

یکی دیگر از غذاهای خوشمزه شیرازی قنبر پلو می باشد. این غذا از غذاهای مفید و مقوی بوده و در آن از کشمش و گوشت چرخ کرده استفاده می شود. قنبر پلو به دلیل طعم و ظاهری عالی در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار گرفته است.

60.دنده کباب

خوشمزه ترین غذاهای ایران : دنده کباب
دنده کباب

دنده کباب نوع دیگری از کباب در لیست خوشمزه ترنی غذاهای ایرانی می باشد که اصالت آن کرمانشاهی بوده و طعم بسیار لذیذی دارد. در بیشتر مناطق ایران این کباب زبانزد عام و خاص است. همانطور که در نام این غذا قابل مشاهده است از دنده گوسفندی تهیه می شود.

61.کنگر پلو

کنگر پلو غذایی دیگر از استان فارس می باشد. این غذا با مرغ یا گوشت قابل طبخ است. در این غذا از شوید نیز استفاده می شود. به دلیل طعم عالی ای که این غذا دارد، از آن در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها یاد می شود.

62.خوراک مرغ

خوشمزه ترین غذای ایرانی : خوراک مرغ
خوراک مرغ

خوراک ها انواع مختلفی نظیر خوراک گوشت، خوراک مرغ و غیره را دارند. شباهتی که همه ی خوراک ها به یکدیگر دارند در این است که در آن ها از چند سبزیجات و صیفی جات استفاده می شود که بسته به آن غذایی که طبخ می کنیم ممکن است متفاوت باشد. در اینجا خوراک مرغ به عنوان نوعی غذا از خوشمزه ترین غذاهای ایرانی شناخته می شود. برای مثال طرز تهیه خوراک مرغ و کلم بروکلی در مینویسم ارائه شده است.

63.سیر قلیه

سیر قلیه غذایی دیگر از غذاهای شمالی بوده و دارای برگ سیر می باشد. این غذا معمولا با مرغ سرو می شود. در رستوران های گیلان معمولا این غذا سرو می شود. با آب نارنج دارای طعم بینظیری شده و محبوب اکثریت است. از این غذا در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها نام برده شده است.

64.کباب وزیری

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : کباب وزیری
کباب وزیری

کباب وزیری نوع دیگر کباب است که مطمئنم برای یکبار هم که شده در منوی رستوران ها دیده اید. این غذا از دو نوع کباب شامل یک کباب کوبیده و یک جوجه کباب تهیه می شود. برای افرادی که در انتخاب بین کباب کوبیده و جوجه کباب تردید دارند این کباب بهترین گزینه است.

65.خورش مرغ افشاری

خورش مرغ افشاری خورشی ویژه برای مجالس و مهمانی ها بوده و طرز تهیه ی آن به گونه ای است که در منزل هم به راحتی قابل طبخ است. از مواد اولیه ی مورد استفاده برای خورش مرغ افشاری می توان به مرغ، شیرنارگیل، قیسی و غیره اشاره کرد.

66.هویج پلو

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : هویج پلو
هویج پلو

یکی دیگر از غذاهای ایرانی پرطرفدار هویج پلو می باشد. هویج پلو معمولا با سینه مرغ تهیه می شود. طعم آن عامه پسند بوده و هر کسی که ظاهر آن را ببیند دلش می خواهد آن را سرو کند. این غذا به شکل زعفرانی و دارچینی طبخ می شود. در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها جای دارد.

67.دو پیازه

دوپیازه در اصل یک غذاست که دارای انواع مختلفی می باشد. از انواع دو پیازه می توان به دوپیازه گوشت، دو پیازه مرغ و غیره اشاره کرد. البته این غذا به شکل گیاهی نیز قابل طبخ است که آن نوع از دو پیازه برای افرادی که رژیم وگان دارند مناسب است.

68.کوکو سبزی

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : کوکو سبزی
کوکو سبزی

کوکوهای مختلفی در ایران وجود دارد که یکی از محبوب ترین ان ها کوکو سبزی است. این کوکو به دلیل سبزیجاتی که دارد برای گوارش و همچنین پوست و مو بسیار مفید بوده و خوردن ان به همه ی مردم پیشنهاد می شود. کوکو سبزی معمولا با گردو و زرشک تزیین شده و سرو می شود. طرز تهیه کوکو سبزی در مینویسم قابل یادگیری است.

69.یخنی لوبیا

از دیگر غذاهایی که در اصفهان طبخ می شود می توان به یخنی لوبیا اشاره کرد که به نام آبگوشت لوبیا نیز شناخته می شود. همانطور که در نام آن ذکر شده است این غذا از لوبیا سفید تهیه شده و به همین دلیل غذایی سالم و مقوی است. در اصفهان این غذا در مهمانی های خودمانی پرطرفدار است. یخنی لوبیا هم عضو لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها می باشد.

70.باقالی پلو با ماهیچه

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : باقالی پلو با ماهیچه

ماهیچه دارای خواص زیادی بوده و سرشار از کلسیم است که برای بیمارانی که پوکی استخوان دارند مفید است. از همین رو غذای باقالی پلو با ماهیچه غذایی مقوی و پرطرفدار بوده که همین باعث این امر شده است که این غذا در مهمانی ها و مراسمات طبخ می شود. برای یادگیری طرز تهیه باقالی پلو با ماهیچه کافیست به مینویسم مراجعه کنید.

71.خورش گیجا واش

همانطور که می دانید غذاهای گیلانی زبانزد اکثر افراد حتی توریست ها می باشد. یکی از این غذاهای محبوب خورش گبجاواش بوده که در آن از سبزی محلی گیلان که همان نام گیجاواش را دارد استفاده می شود. به طور کلی مواد اولیه ی ساده ای دارد و در عین حال در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار گرفته است.

72.کباب تابه ای مرغ

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : کباب تابه ای مرغ
کباب تابه ای مرغ

کباب تابه ای مرغ نوع دیگر کباب های موجود است. همانطور که از نام آن پیداست کبابی از مرغ است که در تابه تهیه می شود. در این کباب از مرغ چرخ کرده و برخی سبزیجات معطر و سیر و پیاز و غیره استفاده می شود. این غذا طرفداران زیادی برای خود دارد.

73.آش یخ

همانطور که می دانید آذربایجان دارای چند نوع آش است که همه ی آن ها طرفداران خاص خود را دارند. آش یخ نیز یکی از آش های آذربایجان و مربوط به تبریز است. از نام این غذا متوجه می شویم که از یخ تهیه می شود. علاوه بر یخ، ماست ترش محلی، سیر و چند ماده ی دیگر در این غذا استفاده می شود.

74.دمی گوجه فرنگی

خوشمزه ترین غذای ایرانی ساده : دمی گوجه فرنگی
دمی گوجه فرنگی

این غذا که نام دیگر آن دمپختک گوجه می باشد، شباهت زیادی به استانبولی دارد و به همان صورت هم ساده تهیه می شود. این غذا برای مواقعی که زمان کافی برای طبخ غذا ندارید گزینه ی مناسبی است. دمی گوجه فرنگی علاوه بر گوجه فرنگی دارای سیب زمینی نیز می باشد. این غذا هم همچون غذاهای گفته شده در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار دارد.

75.اسپناساک شمالی

اگر به دنبال غذای اصیل مازندرانی که دارای نام خاصی است باشید، سرآشپزها همان اسپناساک شمالی را پیشنهاد می کنند. این غذا دارای گوشت گوسفندی و سبزیجات معطر می باشد. از آن دسته غذاهایی است که مقوی بوده و خوردن آن به اکثر افراد پیشنهاد می شود.

76.کباب بختیاری

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : کباب بختیاری
کباب بختیاری

کباب بختیاری بسیار شبیه به کباب وزیری می باشد. تفاوتی که این دو کباب با هم دارند در این است که کباب وزیری از دو سیخ مجزای کوبیده و جوجه کباب تهیه می شود ولی کباب بختیاری یک سیخ است و ترکیبی از کباب کوبیده و جوجه کباب است.

77.شوربای تره

این غذا از دسته ی اش ها می باشد. شوربای تره از غذاهای تبریز بوده و در این استان بسیار طبخ می شود. ماده ی پایه ی این غذا تره کوهی و گوشت می باشد. شوربای تره یکی از پرطرفدارترین غذاها در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها می باشد.

78.کوفته ریزه

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : کوفته ریزه
کوفته ریزه

کوفته ریزه نوعی کوفته ی ایرانی است. نام دیگر آن کوفته قلقلی بوده و دارای طعم و ظاهری جذاب می باشد. این غذا را برخی با نان و برخی دیگر با برنج سرو می کنند. غذایی چرب و پر کالری است اما مزه ی آن هوش از سر آدمی میبرد.

79.دمی یارما

مطمئنم شما هم مثل من از خوشمزگی غذاهای اردبیل شنیده اید. یکی از این غذاها دمی یارما می باشد که شبیه به استانبولی بوده و از آن غذاهاست که با یکبار خوردن عاشق آن می شوید زیرا دمی یارما در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها جای دارد.

80.کباب ماهی قزل آلا

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : کباب ماهی قزل آلا
کباب ماهی قزل آلا

در شمال کشور انواع غذا با ماهی قابل طبخ است. کباب ماهی قزل آلا نیز یکی از این غذاها بوده و محبوب افراد زیادی از مردم است. برای این غذا ماهی را کمی مزه دار کرده و با زغال سرخ شده، کباب می کنند. این غذا تفاوتی که با ماهی شکم پر روی آتش دارد که آن را هم در آتش کباب می کنند این است که برای ماهی شکم پر ابتدا شکم ماهی را پر کرده و سپس در فویل و آتش قرار می دهند اما کباب ماهی قزل آلا را مزه دار کرده و با توری کباب تهیه می کنند.

81.سیب پلو کرمانشاهی

زمانی که نام این غذا به گوشتان می خورد احتمالا تصور کنید که در این غذا سیب می ریزند. در حالی که سیب پلو کرمانشاهی را با سیب زمینی تهیه کرده و معمولا در آن مرغ می ریزند. این غذا هم از آن دسته غذاهاست که سریع تهیه می شود و نوعی غذا در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها جای دارد.

82.میرزا قاسمی

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : میرزا قاسمی
میرزا قاسمی

میرزا قاسمی که اصالت آن به گیلان بر می گردد، امروزه در همه جای ایران و بیشتر در رستوران ها طبخ شده و به فروش می رسد. ترکیبات اصلی این غذا بادمجان و گوجه فرنگی می باشد. میرزاقاسمی در مینویسم به شکل کامل و مفصل ارائه شده است.

83.کباب بناب

کباب بناب کبابی ایرانی و مربوط به آذربایجان می باشد. نام دیگر این کباب، کباب ساطوری می باشد. کباب بناب عمده تفاوتی که با کباب های دیگر دارد در این است که برای کباب بناب گوشت مخلوط فیله گوسفندی و راسته گوساله را فقط یکبار چرخ کرده و سپس با سبزیجات مخصوص ساطوری می کنند، اما در کباب کوبیده 3 بار گوشت را چرخ می کنند.

84.شامی کباب

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : شامی کباب
شامی کباب

شامی کباب که نام دیگر آن کتلت گوشت می باشد، غذایی تهرانی است. این غذا با برنج یا نان قابل سرو است. به طور عضوی از کتلت ها و کوکو ها بوده و طرز تهیه ای شبیه به آن ها دارد. طعم عالی آن باعث شده در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار بگیرد.

85.شیشلیک

خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : شیشلیک

شیشلیک

شیشلیک از کباب های پرطرفدار ایرانی بوده و در سطح بین المللی نیز طبخ می شود. شاید برایتان جالب باشد که شیش در زبان ترکی به معنای کباب بوده و به همان دلیل شیشلیک به معنی کباب سیخی است. اغلب این غذا با دنده گوسفندی تهیه می شود.

86.اکبر جوجه

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : اکبر جوجه
اکبر جوجه

اکبر جوجه اولین بار در گلوگاه طبخ شده است. این غذا با مرغ های وزن کوچک تهیه می شود. اکبر جوجه یک سس مخصوص دارد که بعد از پخت با آن میل می کنند. امروزه رستوران های زیادی تحت عنوان اکبرجوجه در همه ی شهرهای ایران تاسیس شده اند. البته شما می توانید روش خانگی طبخ اکبرجوجه را در مینویسم دنبال کنید.

87.کوکو مرغ

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : کوکو مرغ
کوکو مرغ

کوکو مرغ نوعی از کوکوهای موجود در ایران است که در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار گرفته است. همانطور که در نام این غذا قید شده است، کوکو مرغ از مرغ و سیب زمینی تهیه می شود. این غذا با نان یا برنج قابل سرو است.

88.لوبیا پلو شیرازی

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : لوبیا پلو شیرازی
لوبیا پلو شیرازی

لوبیا پلو شیرازی نوعی غذای دیگر شیرازی بوده و از لوبیا چشم بلبلی در پخت آن استفاده می شود. این غذا هم به شکل خالی و هم با مرغ و گوشت قابل تهیه است. شوید موجود در این غذا باعث عطر بخشیدن به لوبیا پلو شیرازی می شود.

89.مرغ شکم پر

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : مرغ شکم پر
مرغ شکم پر

مرغ شکم پر از غذاهای مجلسی می باشد. اصالت این غذا به گیلان بر می گردد. به عنوان غذایی برای مهمانی ها طبخ شده و طرفداران زیادی دارد. برای پخت این غذا در شکم مرغ چند سبزی معطر و چند رب خوشمزه می ریزند تا بوی زهم مرغ را از بین برده و طعم آن را دلپذیرتر کند. برای تهیه مرغ شکم پر، رسپی مربوط به آن را در مینویسم دنبال کنید.

90.پلو چکدرمه

این غذا از غذاهای رایج بین مردم ترکمن می باشد. این پلو شباهت زیادی به دمی گوجه دارد و فقط به آن گوشت اضافه شده است. اگر روزی به بندرترکمن سفر کردید حتما این غذا را نوش جان کنید زیرا پلو چکدرمه ترکمنی بین غذاهای موجود در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار گرفته است.

91.کشک بادمجان

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : کشک بادمجان
کشک بادمجان

کشک بادمجان از دیگر غذاهای ناحیه شمالی کشورمان می باشد. این غذا کمی به میرزا قاسمی شباهت دارد. در کشک بادمجان از بادمجان کبابی یا سرخ شده و کشک و گردو و چند ماده ی دیگر استفاده می شود. برای مشاهده طرز تهیه کشک بادمجان مجلسی به مینویسم مراجعه کنید.

92.کتلت گوشت

کتلت گوشت نوعی کتلت موجود در ایران بوده که البته به دلیل اینکه مواد اولیه ی در دسترسی دارد، در همه جای دنیا طبخ می شود. این غذا همچنین به دلیل طعم خاصی که دارد در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها جای می گیرد.

93.خورش مرغ آلو

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : خورش مرغ آلو
خورش مرغ آلو

همانطور کخ می دانید گیلان دارای غذاهای بسیار خوشمزه می باشد. یکی از این غذاها خورش مرغ آلو است که بیشتر با برنج سرو می شود البته برخی نیز با نان سرو می کنند. در خورش مرغ آلو از آلو سیاه یا همان آلو بخارا استفاده می کنند که باعث می شود کمی طعم این غذا ملس شود.

94.خورش شیش انداز

خوشمزه ترین غذاهای ایران : خورش شیش انداز
خورش شیش انداز

اگر شما هم مثل من به غذاهای گیلانی علاقه ی زیادی دارید، توصیه می کنم حتما خورش شیش انداز گیلانی را امتحان کنید. در این غذا از گردو و بادمجان استفاده شده و همین طعم ان را بینظیر کرده که باعث شده است در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها قرار بگیرد. اابته نوع دیگری از خورش شیش انداز نیز موجود است که مربوط به زنجان می باشد. طرز تهیه خورش شیش انداز به هر دو روش در مینویسم یافت می شود.

95.آش دوغ

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : آش دوغ
آش دوغ

شاید برایتان پیش آمده باشد که در راه رفتن به اردبیل و سرعین با تابلوهایی که روی آن ها عنوان آش دوغ ذکر شده است، مواجه شده باشید. در آش دوغ از تعداد کمی مواد اولیه نظیر نخود و برنج و غیره استفاده می شود، با این حال طعم آن باب میل بیشتر مردم می باشد. سبزی مورد استفاده در آش دوغ سبزیجات خاص و معطری است.

96.کوفته آلو شیرازی

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : کوفته آلو شیرازی
کوفته آلو شیرازی

کوفته آلو شیراز ینوع دیگر از غذاهای شیرازی بوده که در دسته ی کوفته ها بوده و معمولا با نان سرو می شود. در این غذا از آلو خورشتی، گوشت چرخ کرده و چند ماده ی اولیه ی دیگر استفاده می شود که همه ی این ها باعث می شوند کوفته آلو شیرازی به غذایی مقوی تبدیل شود.

97.خورش آلو اسفناج

 خوشمزه ترین غذای ایرانی به انتخاب سرآشپزها : خورش آلو اسفناج
خورش آلو اسفناج

خورش آلو اسفناج از دسته ی خورش های محلی شمال کشور می باشد. همانطور که می دانید اسفناج دارای خواصی از جمله کمک به دفع سموم، تقویت استخوان ها، مفید برای گوارش و غیره می باشد. به همین دلیل خورش آلو اسفناج نیز از این خواص مستثنا نمی باشد. از این غذا به دلیل طعم بینظیر در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها نام می برند.

98.کوکو سبزی رولتی

خوشمزه ترین غذاهای ایرانی جدید: کوکو سبزی رولتی
کوکو سبزی رولتی

کوکو سبزی نوعی کوکوی پرطرفدار است و به همین دلیل روش جدید برای طبخ آن ابداع کرده اند که ان هم کوکو سبزی رولتی می باشد. این کوکو دارای سبزیجات مفیدی بوده و خوردن آن به افراد مختلف توصیه می شود. سر آشپزها به افراد وگان نیز کوکو سبزی را پیشنهاد می کنند. در مینویسم، طرز تهیه کوکو سبزی رولتی به طور کامل ارائه شده است.

99.خوراک ماهیچه

غذاهای خوشمزه ایرانی : خوراک ماهیچه
خوراک ماهیچه

خوراک ماهیچه خوراکی مقوی و مفید است زیرا ماهیچه دارای خواص فوق العاده ای برای بدن می باشد. خوراک ماهیچه در همه ی استان های ایران طبخ شده و در بیشتر رستوارن ها این غذا ارائه می شود. خوراک ماهیچه بیشتر با برنج سرو می شود که برخی تمایل دارند با نان سرو کنند. برای یادگیری تهیه ماهیچه رستورانی به مینویسم مراجعه کنید.

100.بز قورمه

بز قورمه از غذاهای اصیل کرمان است. این غذا از گوشت ماهیچه تهیه می شود. همانطور که می دانید ماهیچه گوسفندی دارای مقدار زیادی ویتامین B12 بوده و همچنین کمبود پروتئین را جبران می کند. این غذا در لیست 100 خوشمزه ترین غذاهای ایرانی به انتخاب سرآشپزها می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.