۳ مدل چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی جذاب و دلنشین

چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی از مهمترین موارد برای زیبایی در خانه محسوب می شود چرا که نسبت به سایر قسمت های خانه بیشتر در مقابل دید افراد است.
از این رو در این مطلب شما می توانید درباره دکوراسیون و 3 مدل چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی جذاب و دلنشین بخوانید.

3 مدل چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی جذاب و دلنشین

۱. سالن نشیمن L شکل

سالن نشیمن L شکل بیش از یک کاربرد دارد و یکی از ایده آل ترین فرم ها برای سالن نشمن محسوب می شود. در سالن نشیمن L شکل می توان فضاهای مختلفی مانند نشیمن، غذاخوری، فضای کار کردن، کتاب خواندن و فضایی برای سرگرمی را در کنار یکدیگر ایجاد نمود.

چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی به شکل L

بزرگ ترین بخش سالن را برای فضای نشیمن مشخص کنید و باریک ترین و کوچک ترین قسمت سالن را برای فضای غذا خوری استفاده کنید. می توانید با اضافه کردن یک کتابخانه، یک مبل تک نفره و یک آباژور ایستاده گوشه ای دنج و اختصاصی برای مطالعه و استراحت کردن ایجاد کنید.

نشیمن L شکل در مقایسه با دیگر نشیمن ها دارای زوایای بیشتری می باشند. به همین علت برای ملایم کردن زاویه های موجود در نشیمن L شکل باید از پرده هایی که از سقف تا کف زمین ارتفاع دارند استفاده کنید. تا حد امکان استفاده از پردههای کرکره ای دوری کنید. همچنین میتوانید از مبلمان و میزهای منحنی شکل، که باعث میشود از شدت زوایای دیوارها کم کرد که باعث ایجاد فضای ملایم و لطیف تری در نشیمن میشود.

نحوه چیدمان صحیح مبل و تلویزیون در پذیرایی مستطیل شکل

۲. سالن نشیمن مربع شکل:

چیدمان و دکوراسیون نشیمن مربع شیک سخت تر از فرم های دیگر می باشد. اگر مساحت سالن نشیمن مربع شکل شما زیاد باشد. دلیل آن این است که در چنین موقعیتی ایجاد فاصله مناسب میان اشیا بسیار دشوار تر خواهد شد.

چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی مربع شکل

باید چیدمان مبلمان در نشیمن مربع شکل بزرگ تا حد ممکن با فاصله از دیوار قرار گیرد و در میان فضای میانی سالن قرار داده شوند. این نوع چیدمان مبلمان علاوه بر این که رفت و آمد راحتتر میشود باعث ایجاد فاصله متناسب میان مبلمان ها خواهد شد. اما اگر مساحت نشیمن مربع شکل شما کوچک است ایجاد چنین چیدمانی امکان پذیر نیست.

باید در چیدمان نشیمن های مربع شکل کوچک تا حد امکان از مبلمان منطقی تر و کاربردی تر استفاده شود. بهتر است از مبلمان کوچک استفاده نمایید در برخی مواقع می توانید از یک مبلمان بزرگ استفاده کنید زیرا فضا را بزرگتر از اندازه واقعی نشان می دهد. به همین علت بهتر است که از هر دو مبلمان یعنی هم بزرگ و هم کوچک در کنار هم استفاده کنید. در چیدمان و دکوراسیون نشیمن مربع شکل باید به جهت و محل قرار گیری درب ورودی توجه کنید و گردش مبلمان بر اساس آن صورت گیرد به این ترتیب می توانید فضاهای متفاوتی را خلق کنید. بزرگتر نشان دادن فضا، از قرار دادن یک مبل بزرگ پشت در، خودداری نمائید. برای این کار بهتر است که مبل روبروی درب ورودی قرار داده شود و فضای مقابل آن باز باشد. همچنین باید از انتخاب مدل گوشه دار دوری کنید و در عوض می توانید از مبلمان با طرحهای منحنی را انتخاب کنید.

برای نورپردازی نشیمن مربع شکل، بهتر است که از لوسترهای سقفی به صورت تک استفاده نکنید. استفاده از چراغهای دیواری و آباژورهای ایستاده و رومیزی موجب میشود تا گوشه های سالن نیژ روشنتر دیده شود و مانع ایجاد سایه روشن های اضافی میشود.

۳. نشیمن مستطیل شکل:

مشخص نمودن اهداف کاربردی خود در نشیمن، اولین مرحله در چیدمان و دکوراسیون نشیمن مستطیل شکل می باشد. بدین منظور که از نشیمن تنها به عنوان مکانی برای پذیرایی از مهمان ها استفاده خواهید کرد و یا از سالن نشیمن و اتاق غذاخوری در کنار هم استفاده می کنید.

چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی مستطیل شکل

در صورت استفاده از میز تلویزیون در نشیمن مستطیل شکل توصبه می شود که میز تلویزیون باید نقطه کانونی باشد و چیدمان مبلمان براساس آن انجام میگیرد. اما در صورتی که قصد دارید چیدمان براساس منظره و نمای بیرونی خانه انجام گیرد باید با در نظر گرفتن این موضوع نقطه کانونی را تغییر دهید. به علاوه میتوان در نشیمن مستطیل شکل بخشی از فضا را برای اتاق غذاخوری در نظر گرفت و قسمت دیگر را به عنوان اتاق نشیمن اختصاص داد. پس بهتر است که برای این کار میز غذا خوری پشت کاناپه قرار گیرد تا یک مرز میان آنها ایجاد شود در صورت داشتن فضای کافیبا استفاده از کتابخانه و یا یک پارتیشن تزئینی فضای نشیمن را از غذاخوری جدا کنید.

در هنگام خرید و انتخاب مبلمان باید ابعاد و فرم سالن نشیمن را در نظر داشته باشید و سپس با انتخاب ست مبلمان ۷ نفره و یا L شکل چیدمان دکوراسیون نشمین را انجام دهید. با توجه به ابعاد سالن نشیمن می توان مبلمان خریداری شده را با سالن هماهنگ نمود. انتخاب یک میز تلویزیونی کاربردی، نه تنها از تلویزیون محافظت می کند، بلکه فضایی را نیز برای چیدن لوازم ایجاد میکند. بدین ترتیب از شلوغی و به هم ریختگی فضا جلو گیری میشود. حتی می توانید از مبلمانی مانند کتابخانه در نشیمن نیز فضای بسیار کاربردی ایجاد کنید.

ایده های کوچک اتاق نشیمن برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه شما

گالری عکس هایی از چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.