روش های نگهداری از کاج مطبق در منزل و آپارتمان

شرایط مناسب نگهداری از کاج مطبق در خانه

کاج مطبق یک درخت سوزنی برگ همیشه سبز است.این کاج یکی از گیاهان آپارتمانی است. شاخه های بلند و افقی متراکم با سوزن های کوتاه و نرم پوشیده شده اند که با افزایش سن گیاه تیره تر می شود. در این پست روش های نگهداری از کاج مطبق در منزل و آپارتمان ارائه شده است.

کاج مطبق یک گیاه گرمسیری است و دمای گرم و هوای مرطوب را دوست دارد. این گیاه یک کاج واقعی نیست، فقط شبیه یک کاج است.  در زیستگاه بومی خود، کاج مطبق می تواند تا 60 متر ارتفاع داشته باشد. به عنوان یکی از گیاهان آپارتمانی، می توانید انتظار داشته باشید که ارتفاع آن به حدود90 سانتی متر برسد. به آرامی رشد می کند، رسیدن به این ارتفاع چندین سال طول می کشد. برای دانستن روش های نگهداری از کاج مطبق در منزل و آپارتمان با مینویسم همراه شوید.

اصول نگهداری از کاج مطبق در منزل و آپارتمان

برای اینکه بهتر درک کنید کاج مطبق به چه چیزهایی نیاز دارد، محیط بومی آنها را به خاطر بسپارید. جایی که آنها از دمای متوسط، هوای مرطوب و نور روشن لذت می برند. هوای خشک، خاک خشک و نور کم می تواند باعث ریزش سوزن ها شود و آنها دوباره رشد نمی کنند. آنها نیاز به کمی توجه بیشتر دارند، اما ارزشش را دارند. درختان کاج مطبق با مراقبت خوب مدت زیادی زنده خواهند ماند.

نکات نگهداری از کاج مطبق در خانه

  • اگر گیاه خود را برای تابستان به بیرون از خانه منتقل می کنید، حتما گلدان را در سایه قرار دهید. همچنین کاج مطبق سرما را اصلا دوست ندارد. کاج مطبق تحمل دمای زیر 10 درجه سانتی گراد را ندارد.
  • رطوبت هوا را بالا ببرید. هوای خشک باعث خشک شدن سوزن ها و افتادن آنها می شود. گیاه خود را در معرض حرارت قرار ندهید. برای مرطوب کردن خانه می توانید از رطوبت ساز استفاده کنید.
  • خاک را مرطوب نگه دارید. در طول فصل رشد خاک را اغلب بررسی کنید. سوزن های زرد معمولاً در اثر خاک خیلی خشک یا نمناک ایجاد می شوند. سعی کنید آن را همیشه کمی مرطوب نگه دارید.
  • تعویض گلدان را فراموش نکنید. هر 3 سال یکبار یا زمانی که ریشه ها در بالای خاک قابل مشاهده هستند، آن را به گلدانی 1 اندازه بزرگتر منتقل کنید.
  • کاج نورفولک را هرس نکنید. هرگز قسمت بالای این گیاه را قطع نکنید و کناره های آن را کوتاه نکنید. اصلاً نیازی به شکل دادن ندارد. برای جلوگیری از پاره شدن ساقه ها، می توانید شاخه های پایینی که می میرند را حذف کنید.
  • بسیاری از آفات گیاهان خانگی کاج مطبق را اذیت نمی کنند. شپشک ها شایع ترین هستند. مراقب نواحی سفید و پنبه مانند روی برگها و ساقه ها باشید و هرگونه آلودگی را فوراً درمان کنید.
روش های نگهداری از کاج مطبق در منزل و آپارتمان
نگهداری از کاج مطبق
بیشتر بخوانید: نگهداری از گل مصنوعی

شرایط لازم برای نگهداری از کاج مطبق

نور:

اگرچه آنها در صورت امکان آفتاب کامل را ترجیح می دهند، اما کاج های مطبق می توانند دوره های نسبتاً طولانی  را در شرایط کم نورتر تحمل کنند. بنابراین، می توانید گیاه گلدان خود را در طول زمستان در داخل خانه نگه دارید. هنگام فرا رسیدن تابستان، آن را به خارج از مکان آفتابی در خارج از خانه منتقل کنید. کاج مطبق نیاز به نور روشن و غیر مستقیم می خواهد. اگر نور کافی نباشد، برگها زرد خواهند شد و شاخه های آن خواهند افتاد. نور زیاد گیاه را دچار آفتاب سوختگی می کند. چرخاندن مکرر آن مفید است تا به هر طرف گیاه نور مساوی برسد.

آب:

مطمئن شوید که به کاج مطبق خود آب کافی می دهید! این گیاه با گلدانی با سوراخ های زهکشی خوب رشد میکند. زمان آبیاری زمانی است که بالاترین سطح خاک شروع به خشک شدن می کند. همیشه برای آبیاری گیاهان آپارتمانی خود از آب ولرم استفاده کنید.

رطوبت:

درختان کاج مطبق گیاهان گرمسیری و بومی جزیره ای کوچک در اقیانوس آرام هستند. آنها به مقدار زیادی رطوبت برای رشد نیاز دارند، به ویژه در ماه های خشک زمستان. سوزن های خشک و زرد رنگ نشانه خشکی بیش از حد هوا است. برای کمک به حفظ رطوبت گیاهان داخل ساختمان، گیاه را مرتباً با یک بطری اسپری غبارآلود کنید.

دما:

میانگین دمای اتاق 65-75 درجه فارنهایت/18-24 درجه سانتی گراد است. کاج مطبق سرما را دوست ندارد، بنابراین آن را در دمای زیر 50 درجه فارنهایت/10 درجه سانتی گراد قرار ندهید.

خاک:

مخلوط گلدان بر پایه خاک. این گیاهان اسید دوست هستند. برای گیاهان سرپوشیده، مخلوط گلدان بر اساس ذغال سنگ نارس برای آنها مناسب است. زیرا این ترکیب با تجزیه ذغال سنگ نارس به تدریج اسیدی می شود. وقتی در فضای باز در باغ کاشته می شود، این درخت، خاک شنی اما غنی را ترجیح می دهد، ترجیحاً با ذغال سنگ نارس اصلاح شود.

کود:

کاج مطبق خود را با کود مایع ضعیف در طول فصل رشد تغذیه کنید.

روش های نگهداری از کاج مطبق در منزل و آپارتمان

 

سوالات متداول درباره نگهداری از کاج مطبق

آیا مراقبت از کاج مطبق آسان است؟

کاج مطبق یک گیاه آپارتمانی است که به حداقل مراقبت احتیاج دارد. چون به آرامی رشد می کند، سالها در خانه کوچک و جذاب خواهد ماند.

بهترین روش نگهداری از کاج مطبق چیست؟

مه پاش کردن روش معمول برای هیدراتاسیون کاج های مطبق است. اما دستگاه مرطوب کننده کارآمدتر و موثرتر است. دمای هوا باید از 50 تا 70 درجه فارنهایت در روز و 45 تا 65 درجه در شب متغیر باشد. کاج های مطبق در زمستان خفته هستند، بنابراین تا بهار با استفاده از هر محصولی برای گیاهان داخل خانه کوددهی نکنید.

آیا قهوه برای کاج های مطبق مناسب است؟

کاج مطبق (Araucaria heterophylla) در نور روشن و خاک اسیدی با زهکشی خوب بهترین رشد را دارد. طبق گفته Spruce، یک فنجان قهوه در هفته اسیدیته کافی برای خاک را برای شاداب نگه داشتن کاج مطبق فراهم می کند.

کاج های مطبق چقدر عمر می کنند؟

150 سال. اگرچه کاج واقعی نیستند، اما بخشی از خانواده گیاهی هستند که به دوران ماقبل تاریخ برمی گردد. در مناظر مدرن خانه، جایی که آب و هوای ملایم اجازه می دهد، مطبق 150 سال یا بیشتر زندگی می کند.

آیا کاج مطبق برای گربه ها سمی است؟

طبق لیست ASPCA گیاهان سمی برای گربه ها، کاج مطبق برای گربه ها سمی است. این گیاه برای سگ و گربه سمی است و علائم آن استفراغ و افسردگی است.

ادامه سوالات مرتبط :

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.