آموزش طرز تهیه ۱۰ ماسک برای آفتاب سوختگی پوست صورت

ماسک افتاب سوختگی پوست صورت

یکی از مشکلات شایع در فصل تابستان آفتاب سوختگی پوست صورت است که می تواند خفیف یا شدید باشد. در موارد آفتاب سوختگی خفیف می توانید آثار ناشی از آفتاب سوختگی را با یک ماسک مخصوص آفتاب سوختگی به میزان قابل توجهی کاهش دهید. با طرز تهیه 5 ماسک افتاب سوختگی پوست صورت با ما همراه باشید.

با شروع فصل تابستان و استفاده زیاد از استخرهای رو باز و مسافرت به سواحل امکان سوختگی پوست صورت بیشتر است در مقایسه با فصل زمستان. اگر شما نکات ایمنی مانند استفاده از کلاه یا ضدآفتاب مناسب پوست صورت را استفاده نکنید، درگیر سوختگی با درجات متفاوت در پوست صورت خود میشوید. آفتاب سوختگی نوعی سوختگی محسوب میشود که بعلت تماس مکرر و طولانی اشعه ماورابنفش خورشید در پوست بخصوص پوست صورت بوجود میاید. ما در این مقاله شما را با انواع ماسکهای موثر و مفید برای درمان آفتاب سوخته شدن پوست صورت آشنا کرده تا با درمان خانگی آفتاب سوختگی به درمان و بهبودی پوست صورت خود پرداخته و آثار سوختگی در صورت را کاهش دهید.

1- ماسک ماست شیرین برای آفتاب سوختگی پوست صورت

اسید لاکتیک در ماست به کاهش التهاب پوستتان کمک ویژه ای میکند.

طرز تهیه:

یک لیوان ماست شیرین را روی پوست تمیز مالیده و پس از20-15 دقیقه صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید. حتی میتوانید به ماست شیرین دو قاشق آلوئه ورا اضافه کنید و بر روی پوست خود بمالید و پس از 10 دقیقه پوست خود را شستشو دهید. در صورت تمایل میتوانید از قرص ویتامین ای هم در مخلوط این ماسک استفاده کنید.

به مخلوط ماست و آلوئه ورا، دو خیار رنده شده اضافه کرده و مخلوط حاصل را روی پوست گداشته و پس از 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

2- ماسک کدوحلوایی برای آفتاب سوختگی پوست صورت

طرز تهیه:

2 قاشق پوره کدوحلوایی را با دو قاشق عسل خوب مخلوط کنید تا بصورت خمیری در آید و روی پوست خشک و تمیز مالیده تا 10 دقیقه سپس با آب گرم شستشو دهید.

کدوحلوایی حاوی ویتامین آ است و برای بهبود پوست بسیار مفید و موثر است.

3- ماسک جوش شیرین یا نشاسته ذرت برای آفتاب سوختگی پوست صورت

طرز تهیه:

دو قاشق جوش شیرین یا نشاسته ذرت را با مفداری آب سرد مخلوط کرده و به مدت 20 دقیقه بر روی پوست خود بگذارید. در این مخلوط از عسل یا آلوئه ورا هم میتوانید استفاده کنید چون عسل با خاصیت ضدالتهاب در کاهش و بهبود آفتاب سوختگی بسیار موثر است.

4- ماسک آووکادو و عسل برای آفتاب سوختگی پوست صورت

روغن آووکادو یا میوه رنده شده آووکادو بسیار مفید و موثر برای درمان التهاب پوست صورت ناشی از آفتاب سوختگی است.

طرز تهیه:

یک قاشق آووکادو را با دو قاشق روغن زیتون یا روغن نارگیل مخلوط کرده و به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت بمالید و سپس با اب ولرم شستشو دهید.

5- ماسک جوی دوسر برای آفتاب سوختگی پوست صورت

جودوسر بهترین گیاه شناخته شده برای درمان مشکلات پوستی و آفتاب سوختگی صورت است.

طرز تهیه:

شما یک لیوان جودوسر را پودر کرده و کمی آب ولرم یا شیر سرد به آن اضافه کنید تا به شکل خمیر شود سپس خمیر را روی پوست صورت به آرامی بمالید و پس از 10 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.

6- ماسک ماست، چای سبز و تخم کتان برای آفتاب سوختگی پوست صورت

چاس سبز و تخم کتان منبع عالی و مفیدی از ترکیبات موثر برای پوست صورت هستند. تخم کتان غنی از امگا3 است و مغذی پوست و چاس سبز سرشار از آنتی اکسیدان برای جلوگیری از التهاب پوست است.

طرز تهیه:

نصف فنجان ماست شیرین را با یک لیوان چای سبز و با دو قاشق روغن تخم کتان یا پودر تخم کتان مخلوط کنید و خمیر یکنواختی بدست میاید. خمیر را به مدت 20 دقیقه روی پوست مالیده و بعد از 20 دقیقه پوست خود را شستشو دهید.

7- ماسک توت فرنگی برای آفتاب سوختگی پوست صورت

طرز تهیه:

چند عدد توت فرنگی رسیده را با چنگال له کرده  سپس خمیر حاصله را روی صورت خود بگذارید و پس از 20 دقیقه پوست را با آب سرد شستشو دهید.

8- ماسک چای سبز و نعنا برای آفتاب سوختگی پوست صورت

پوست نیاز به بازسازی و خنک شدن دارد. انتخاب ماسک چای سبز و نعنا ترکیبی عالی برای خنک شدن و آبرسانی پوست شماست.

طرز تهیه:

برای تهیه این ماسک شما میتوانید یک لیوان چای سبز را با نعنای آسیاب شده یا عرق نعنا یا حتی دم کرده نعنا مخلوط کنید و روی پوست صورت خود بمالید و پس از 20 دقیقه پوست صورت خود را با آب سرد شستشو دهید.

9- ماسک سیب زمینی برای آفتاب سوختگی پوست صورت

سیب زمینی بسیار مفید و عالی برای آبرسانی و روشن شدن پوست شماست.

طرز تهیه:

یک سیب زمینی را ریز رنده کرده و با پنبه به آرامی روی پوست خود بمالید و پس از 20 دقیقه صورت خود را شستشو دهید. در این ماسک از شیر سرد یا عسل و خیار رنده شده هم میتوانید استفاده کنید. ماسک سیب زمینی همچنین برای کاهش سیاهی زیر چشم نیز مفید است.

10- ماسک کره کاکائو برای آفتاب سوختگی پوست صورت

قبلا تصور میکردین کره کاکائو فقط مناسب صبحانه است اما نقش مهم و کارایی فوق العاده کره کاکائو بعنوان ماسک برای آفتاب سوختگی صورت تائید شده است.

طرز تهیه:

شما میتوانید دو قاشق از کره کاکائو را روی پوست صورت بمالید و پس از 20 دقیقه پوست صورت خود را شستشو دهید. شما میتوانید همراه با کره کاکائو از جودوسر هم استفاده کنید یعنی کره کاکائو را با دو قاشق جودوسر مخلوط کنید و روی پوست بمالید و پس از 20 دقیقه شستشو دهید.

ماسکهایی که در این مطلب به شما آموزش داده شد بسیار موثر و مفید هم برای رفع التهابات ناشی از آفتاب سوختگی پوست صورت است و هم برای تغذیه و آبرسانی پوست مفید است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.