تینیجر به چه معناست؟ teenager چه سنی است؟

امروزه به واسطه استفاده از فضای مجازی و اینترنت استفاده از الفاظ انگلیسی بسیار باب شده است و افراد زیادی از این کلمات استفاده می کنند. خصوصا نوجوانان از اصطلاحات انگلیسی بسیاری همچون تینیجر استفاده می کنند. افرادی که بین 13 تا 19 ساال سن دارند را تینیجر یا نوجوان می نامند. کلمه تینیجر در لغت به معنی نوجوان است. بسیاری از متخصصان مغز و اعصاب معتقد هستند که مغز در اوایل یا اواسط دهه 20 سالگی هنوز در حال رشد است. در ادامه این مطلب می توانید به طور کامل درباره اینکه کلمه تینیجر به چه معناست، تینیجر به چه کسانی میگویند، تینیجر چه سنی است و … بخوانید.

تینیجر یعنی چه؟ تینیجر کیست؟

تینیجر از دو کلمه انگلیسی teen و age تشکیل شده است که teen انتهای اعداد انگلیسی مابین 13 تا 19 می باشد و age به معنی سن می باشد. نوجوانی دوره گذار بین کودکی و بزرگسالی است. به این دوره از زندگی در زبان انگلیسی تینیجری می گویند. این دوره شامل برخی تغییرات بزرگ در بدن و در نحوه ارتباط یک جوان با جهان می باشد.

بسیاری از تغییرات جسمی، جنسی، شناختی، اجتماعی و عاطفی که در این دوران اتفاق می‌افتد می‌تواند برای کودکان و خانواده‌هایشان انتظار و اضطراب ایجاد کند. درک آنچه در مراحل مختلف انتظار می رود می تواند رشد سالم را در دوران نوجوانی و تا اوایل بزرگسالی ارتقا دهد.

نوجوانان در این سنین حساس هستند و هنوز نیازمند یادگیری در کنار حمایت بزرگسالان هستند. این رده سنی ویژگی های خاص خود را دارد و این موجب شده است استایل های مد و فشن مخصوص به تینیجرها، فیلم ها و موسیقی های مختص این سن و همچنین کتاب ها و اطلاعات مخصوص خود را داشته باشد.

آیا تینیجر کودک است؟

اگرچه از نظر بیولوژیکی کودک یک انسان بین مراحل تولد تا بلوغ است، اما در برخی فرهنگ ها، نوجوانی به عنوان بخشی از کودکی اجتماعی پذیرفته شده است، زیرا اکثر نوجوانان طبق قانون، خردسال در نظر گرفته می شوند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) نوجوانان را افرادی بین 10 تا 19 سال تعریف می کند. بنابراین، اکثریت نوجوانان در تعریف سنی «کودک» که توسط کنوانسیون حقوق کودک به عنوان افراد زیر 18 سال پذیرفته شده است، گنجانده شده اند. دیگر اصطلاحات استفاده شده در این گزارش عبارتند از: نوجوانان (تعریف شده توسط سازمان ملل 15 تا 24 سال) و جوانان (10 تا 24 سال)، اصطلاحی که توسط WHO و دیگران برای ترکیب نوجوانان و جوانان استفاده می شود.

در حالی که این اصطلاحات گاهی اوقات به جای یکدیگر استفاده می شوند و ممکن است در کشورهای مختلف به طور متفاوتی تعریف شوند، مثلاً «نوجوانی» از 12 سالگی شروع می شود یا «جوانی» تا اواسط دهه 30 ادامه دارد، این گزارش عمدتاً بر دهه دوم زندگی تمرکز دارد.

نشانه های دوره نوجوانی و تینیجری (سنین 13 تا 19 سال)

تغییرات جسمی ناشی از بلوغ در اواسط نوجوانی ادامه می یابد. اکثر پسران جهش رشد خود را آغاز کرده اند و تغییرات مربوط به بلوغ همچنان ادامه دارد. مثلاً وقتی صدایشان پایین می‌آید، ممکن است کمی شکستگی صدا داشته باشند. برخی دچار آکنه و جوش می شوند. تغییرات فیزیکی ممکن است برای زنان تقریباً کامل باشد، و اکثر دختران اکنون پریودهای منظمی دارند.

در این سن، بسیاری از نوجوانان به روابط عاشقانه و جنسی علاقه مند می شوند. اینکه آیا عشق واقعی در سنین نوجوانی ممکن است یا نه سوالی است که پاسخ های متفاوتی به ان داده می شود. آنها ممکن است هویت جنسی خود را زیر سوال ببرند و کشف کنند – که اگر از حمایت همسالان، خانواده یا جامعه برخوردار نباشند، ممکن است استرس زا باشد. به عنوان والدین یک شخص تینیجر باید راه های کاهش استرس در نوجوانان را بدانید.

بسیاری از نوجوانان تینیجر در حالی که برای استقلال بیشتر تلاش می کنند با والدین خود مشاجره بیشتری دارند. ممکن است زمان کمتری را با خانواده و زمان بیشتری را با دوستان بگذرانند. آنها به شدت نگران ظاهر خود هستند و فشار همسالان ممکن است در این سن به اوج خود برسد. دانستن دلایل عصبانیت نوجوانان به شما کمک می کند رفتار مناسبتری با آن ها داشته باشید.

کیوت به چه معناست

گنگش بالاس یعنی چی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.