روشهای تخلیه انرژی منفی و آزادسازی ذهن

انرژی منفی چیست؟ ممکن است فناوری لازم برای اندازه‌گیری انرژی های منفی را نداشته باشیم، اما احتمالاً می‌دانید انرژی منفی چه حسی دارد. این می تواند از افراد منفی نگر، از محیط اطراف شما یا از روان خود شما ناشی شود. این می تواند شما را هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی خسته کند. انرژی منفی خود را تداوم می بخشد، بنابراین، منفی گرایی بیشتری ایجاد می کند. یادگیری مقابله با انرژی منفی برای سلامتی و شادی شما مهم است. از این رو می توانید در ادامه این مطلب درباره روشهای تخلیه انرژی منفی بخوانید.

انواع انرژی منفی

تا زمانی که منابع انرژی منفی را یاد نگیرید نمی توانید واقعاً با آن کنار بیایید. بنابراین قبل از اینکه درباره چگونگی تخلیه انرژی منفی بخوانید بهتر است انواع انرژی منفی را بشناسید. سه منبع معرفی شده در ادامه ممکن است بر احساسات منفی شما تأثیر بگذارند:

افراد منفی

احتمالاً تجربه احساس انرژی مثبت یا منفی از سوی شخصی را داشته اید. برخی از محققان معتقدند که چنین انرژی واقعی و قابل اندازه گیری است. برخی دیگر بر این باورند که انسان ها عصبانیت، غم و اندوه و سایر احساسات منفی را که دیگران طرح می کنند، دریافت می کنند. ما در درک آن‌ها از طریق نشانه‌های کلامی و غیرکلامی، حتی زمانی که آشکارا بیان نمی‌شوند، خوب هستیم.

محیط های منفی

یکی دیگر از منابع انرژی منفی محیطی است که در آن قرار می گیریم. ممکن است در برخی محیط‌ها احساس راحتی و در برخی دیگر احساس ناراحتی کرده باشید. گاهی اوقات این به دلیل تجربه ای است که شما را با آن مکان مرتبط می کند. بعید است که در مطب دندانپزشکی به اندازه خانه یک دوست راحت باشید. اما شواهدی نیز وجود دارد که نشان می‌دهد جزئیات فیزیکی اطراف شما می‌تواند بر خلق و خوی شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، بی نظمی می تواند استرس ایجاد کند و حتی خواب شما را مختل کند. محیط هایی که باعث ناراحتی شما می شوند ممکن است به عنوان دارای انرژی منفی توصیف شوند.

خودگویی منفی

خود گفتاری جریان اغلب افکار ناگفته ای است که در سر شما می گذرد. افکار منفی می تواند به سلامتی و رفاه شما آسیب برساند. افراد مثبت اندیش کمتر مستعد ابتلا به سرماخوردگی هستند و از سلامت قلبی عروقی بهتری برخوردارند. آنها کمتر افسرده می شوند و بیشتر عمر می کنند. مثبت اندیش بودن به این معنی نیست که مشکلات را نادیده می گیرید. در عوض، یکی بودن می‌تواند توانایی شما را برای مقابله با آنها بهتر کند.

خواندن متن درباره کائنات و قانون جذب را به شما توصیه می کنیم.

نشانه های انرژی منفی

اگر انرژی منفی را به شکل افراد یا مکان‌ها تجربه کرده‌اید، یا اگر درگیر خودگویی منفی بوده‌اید، ممکن است این علائم و نشانه‌ها را تجربه کنید:

شما زیاد از دیگران انتقاد می کنید

انتقاد از دیگران راهی برای سرزنش ناراحتی خود و انداختن تقصیرها به گردن شخص یا چیز دیگری است. اگرچه انتقاد از دیگران ممکن است در ابتدا احساس بهتری در شما ایجاد کند، اما به ندرت بعدا احساس خوبی به شما دست می دهد، به خصوص اگر در مقابل مخاطبان انتقادی کرده باشید.

خیلی شکایت میکنید

شکایت زمانی اتفاق می افتد که ما صحبت های منفی در ذهن خود را با صدای بلند بیان می کنیم. شکایت کردن می تواند تبدیل به یک عادت ریشه ای شود که شما متوجه نمی شوید که چه زمانی آن را انجام می دهید. وقتی شکایت می کنید، انرژی منفی خود را به جایی می ریزید که می تواند روی دیگران تأثیر بگذارد.

سلامتی شما در خطر است

احساسات منفی می تواند باعث استرس شود که به نوبه خود بر سلامت شما تأثیر می گذارد. استرس می تواند تعادل هورمونی بدن شما را از بین ببرد، سیستم ایمنی بدن را مختل کند و مواد شیمیایی مثبت مغز شما را تخلیه کند. انرژی منفی به شکل عصبانیت می تواند باعث اختلال در عملکرد قلب و دستگاه گوارش شود.

نمی توانید بخوابید

افکار منفی مکرر با کیفیت خواب مرتبط است و کیفیت آن را کم می کند. مشخص نیست که آیا کمبود خواب باعث تفکر منفی می شود یا اینکه افکار منفی شما را بیدار نگه می دارد. شاید ترکیبی از افکار منفی و بد خوابی یک چرخه معیوب ایجاد کند که در آن هر عنصر دیگری را بدتر می کند.

روشهای تخلیه انرژی منفی
روشهای تخلیه انرژی منفی

روشهای مقابله با انرژی منفی

صرف نظر از اینکه انرژی منفی شما از افراد دیگر، محیط شما یا خودتان می آید، می توانید این چهار مرحله را برای کاهش و تخلیه انرژی منفی انجام دهید:

با افراد منفی برخورد کنید

اگر با افراد مثبت معاشرت کنید، شادتر خواهید بود، که ممکن است به معنای تجدید نظر در حلقه اجتماعی خود باشد. ممکن است حذف همه افراد منفی از زندگی شما ممکن یا مطلوب نباشد. با این حال، شما می توانید راه هایی برای حفظ انرژی مثبت در حضور آنها پیدا کنید. هاله ای از مثبت اندیشی می تواند همچون سپری در اطراف شما باشد.راه دیگر استفاده از طنز برای ایجاد انرژی مثبت است.

یک محیط مثبت ایجاد کنید

شلوغ کردن خانه و محل کار می تواند انرژی منفی را از بین ببرد. به چیزهای مفید و چیزهایی که دوست دارید بچسبید و بقیه را کنار بگذارید. وقتی وسوسه می‌شوید چیزهای بیشتری بخرید، به خود یادآوری کنید که همه چیز خوشبختی نمی‌آورند.

روی خودت کار کن

کارشناسان فهرست بلندبالایی از اقداماتی دارند که می توانند انرژی منفی را از بین ببرند. برخی از پیشنهادات کارشناسان برای تخلیه انرژی منفی عبارتند از:

  1. کمی ورزش کنید.
  2. با پای برهنه راه بروید.
  3. پاها، دست ها یا صورت خود را ماساژ دهید.
  4. رژیم غذایی مناسب داشته باشید. یک کاسه سبزیجات بخورید.
  5. آتش روشن کنید.
  6. به موسیقی مورد علاقه خود گوش بدهید.
  7. دوش یا حمام داشته باشید.
  8. چیزی خلق کنید: بنویسید، نقاشی کنید، آشپزی کنید، آواز بخوانید. چیزی بسازید.
  9. کمی برای خود وقت بگذارید. مدیتیشن کنید. کلاس بروید، کتاب بخوانید، در برنامه مختلف شرکت کنید.

چگونه احساسات منفی خود را کنترل کنیم

آیا سنگ نمک انرژی مثبت دارد

تاثیر رنگ ها روی خلق و خو را نادیده نگیرید

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.