اسانس طعم دهنده کیک طبیعی

اسانس طعم دهنده کیک طبیعی برای این به کار می رود که کیک طعم و بوی میوه یا خوراکی خاصی را داشته باشد. طعم دهنده های کیک دارای دو نوع طبیعی و مصنوعی هستند. اسانس طعم دهنده طبیعی دارای طعم های مختلفی است. در این پست در مینویسم شما طرز تهیه چند اسانس طبیعی برای کیک را که پرطرفدار هستند می اموزید.

همانطور که می دانید کیک ها با طعم های مختلفی قابل طبخ هستند. تابحال برایتان پیش امده است که دلتان بخواهد کیک ها را با انواع مزه ها امتحان کنید؟ مثلا کیک که طعم موز، آناناس، پرتقال یا انواع دیگر میوه ها را داشته باشد. این نوع کیک ها با استفاده از اسانس طعم دهنده کیک طبیعی تهیه می شوند. البته اسانس ها دارای طعم های بیشماری هستند. لازم به ذکر است که خود اسانس ها دارای دو نوع طبیعی و مصنوعی هستند. حتما می دانید که اگر قرار باشد بین اسانس طبیعی و اسانس مصنوعی یکی را انتخاب کنید لازم است اسانس طبیعی انتخاب شما باشد. زیرا اسانس مصنوعی دارای طعم دهنده های غیرطبیعی و همچنین مضرات زیادی است. در ادامه با تعدادی از اسانس طبیعی طعم دهنده کیک آشنا خواهید شد.

طعم دهنده طبیعی برای کیک

طعم دهنده طبیعی کیک از عصاره ی میوه جات و چند خوراکی دیگر همچون قهوه و غیره تهیه می شود. میوه‌ های فصل بهار با تنوعی که دارند، انتخاب مناسبی برای استفاده به عنوان طعم دهنده طبیعی برای کیک هستند.

چند طعم دهنده طبیعی که می توان در منزل تهیه کرده و به عنوان اسانس طعم دهنده کیک استفاده کرد را در ادامه برای شما بیان می کنیم.

اسانس پرتقال

اگر بخواهید یک اسانس خانگی پرتقال داشته باشد تا بتوانید در کیک هایتان از آن استفاده کنید و در عین حال طبیعی بوده و طعم واقعی پرتقال را به کیک شما ببخشد، پیشنهاد می کنیم پرتقال های تازه تهیه کرده و آب آن ها را بگیرید و به عنوان شیر یا آب در کیکتان استفاده کنید. توجه کنید که در لحظات آخر آب پرتقال را بریزید تا تلخ نشود. همچنین می توانید به جای آب پرتقال همان شیر یا آب را ریخته و کمی از پوست پرتقال رنده شده در کیک بریزید تا طعم بهشت دهد.

اسانس قهوه

برای اینکه اسانس قهوه خانگی داشته باشید، می توانید کمی پودر قهوه را به آرد کیکتان اضافه کرده و یا مقداری قهوه ترک دم کرده را جایگزین همان مقدار شیر در مواد اولیه ی کیکتان کنید. مطمئنا می دانید که قهوه طعم و بوی عالی ای دارد و همین باعث می شود کیک شما طعم و عطر واقعی قهوه را داشته باشد.

اسانس توت فرنگی

اسانس توت فرنگی را به راحتی می توان در منزل تهیه کرد. برای این کار می توان توت فرنگی ها را در میکسر ریخته و کمی پوره کنید و در مواد کیک خودتان بریزید. همچنین بهتر است آب توت فرنگی یا شربت توت فرنگی را به عنوان جایگزین شیر یا آبی که برای تهیه کیک هایتان استفاده می کنید، اضافه کنید. اگر از این اسانس در کیک توت فرنگی استفاده کنید، رنگ آن تقریبا صورتی می شود.

اسانس موز

برای به کار بردن اسانس موز در کیک هایتان، موز را در میکسر ریخته و کمی از آن را که له شده است درون کیک بریزید. در اینصورت شما یک کیک موزی بینظیر و طبیعی را خواهید داشت. همچنین می توانید کمی شیر را در میکسر ریخته و به همراه موز میکس کنید و از این شیرموز به عنوان شیر یا آب در کیک استفاده کنید.

اسانس نسکافه

برای اینکه اسانس نسکافه را در منزل تهیه کرده و به عنوان طعم دهنده در کیک استفاده کنید، کافیست کمی از پودر نسکافه را به آرد کیک اضافه کرده و یا مقداری پودر را در شیر یا آب جوش بریزید و جایگزین شیر موجود در کیک کنید.

اسانس انبه

شاید شما هم مثل من علاقه ی زیادی به خوردن میوه انبه داشته باشید و دلتان بخواهد کیکی که طبخ می کنید نیز این طعم بینظیر را داشته باشد؟! برای اینکه اسانس طبیعی انبه را در کیک داشته باشید کافیست آب انبه را گرفته یا آن را با میکسر له کنید و به مواد کیک اضافه کنید.

اسانس زعفران

زعفران که طلای سرخ شناخته می شود، امروزه در کیک ها و دسر های زیادی به کار می رود و به همین دلیل شرکت ها به دنبال تولید اسانس زعفران هستند. البته همانطور که می دانید در صورتی این اسانس با ارزش و سالم است که در منزل تهیه شود. برای این کار، کمی زعفران را ساییده و در استکانی بریزید تکه ای یخ انداخته و اجازه دهید دم بکشد. کمی شکر به آن اضافه کرده و در کیک خود استفاده کنید.

اسانس شاتوت

کیک های مختلفی را می شود با طعم شاتوت تهیه کرد و همانطور که میدانید شاتوت در کیک رنگ آن را شرابی رنگ می کند. برای اینکه اسانس شاتوت طبیعی در خانه تهیه کنید، کافیست آب شاتوت ها را گرفته و جایگزین شیر موجود در دستور کیک خود کنید.

اسانس هلو

برای داشتن اسانس هلو، کافیست پوست هلوها را جدا کرده و آب آن ها را بگیرید و در کیک خود استفاده کنید. همانطور که می دانید هلو دارای خواص بینظیری می باشد.

اسانس گل محمدی

اسانس گل محمدی از اسانس ها پر طرفدار برای کیک ها می باشد. برای این که شما در کیک خود طعم و بوی گل محمدی را حس کنید، می توانید کمی گل را در آبجوش انداخته و از این آب طعم دار برای کیک خود استفاده کنید. همچنین کمی شربت گل محمدی هم میتوان استفاده کرد.

اسانس سیب

در صورتی که می خواهید کیک با طعم سیب داشته باشید، پیشنهاد می کنیم آب سیب تازه را گرفته و در کیک خود بریزید. این آب سیب علاوه بر اینکه سالم و طبیعی است، دارای خواص بیشماری نیز می باشد.

اسانس طالبی

طالبی از میوه هایی است که بیشتر در بهار و تابستان برداشت می شود. به دلیل طعم خاصی که دارد در برخی کیک ها و دسر ها از آن استفاده می شود. برای اینکه اسانس طالبی داشته باشید مقداری طالبی را از پوست جدا کرده و در مخلوط کن بریزید و به عنوان مایعات در مواد کیک استفاده کنید.

روی کیک را با چی تزیین کنیم

امروزه اسانس های مختلفی به عنوان طعم دهنده کیک در فروشگاه ها موجود است، اما تفاوت آن ها با طعم دهنده های طبیعی کیک در این است که طعم دهنده های طبیعی از مواد خوراکی شامل میوه ها، سبزیجات و غیره استفاده می شود ولی طعم دهنده های مصنوعی کاملا از مواد شیمیایی و با توجه به آزمایش ها و ترکیب کردن ماده های شیمیایی تهیه می شوند. از نظر سلامت طعم دهنده های طبیعی نمره ی بالاتری را دریافت می کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.