خبرها از کنسرت خوانندگان غربی در فستیوال موسیقی جده در عربستان

بالاخره ناممکن ممکن شد! و در اولین شب فستیوال جهانی جده در عربستان سعودی تعدادی از مشهورترین خوانندگان موسیقی پاپ اروپایی برای نخستین بار در عربستان سعودی بروی صحنه رفتند و برای تماشاگران خود کنسرت عمومی برگزار کردند.

خبرها از شب اول فستیوال جهانی جده عربستان

کنسرت موسیقی غربی در عربستانبه گزارش ایسنا،و به نقل از تابناک، شب گذشته در فستیوال جهانی جده در شهر جده عربستان سعودی جنت جکسون(Janet Jackson)، فیفتی سنت(50 Cent) و کریس براون(Chris Brown) به اجرای موسیقی پاپ غربی پرداختند و این درحالی است که این اولین کنسرت عمومی موسیقی پاپ در عربستان سعودی بود و برگزاری چنین کنسرتی در کشوری که به داشتن گرایش‌های محافظه کارانه اسلامی شهرت دارد واقعه‌ای است که حتی تا دو سال پیش هم غیرقابل تصور تلقی می‌شد.

با روی کار آمدن ولیعهد سعودی و اتخاظ این تصمیمات عجیب و بدور از شأن کشور مهد اسلام اقداماتی را برای باز کردن فضای فرهنگی و اجتماعی صورت داده که از جمله اجازه حضور مختلط زنان در مکان‌هایی مانند استادیوم های ورزشی و برگزاری کنسرت توسط خوانندگان زن عرب بوده است.

گویا ولیعهد عربستان نمی داند که قرار است پادشاه کشوری باشد که به عنوان مرکز مسلمانان جهان شناخته می شود و قبله مسلمانان جهان در آنجا قرار دارد.

همانطور که می دانید قرار بود نیکی میناج، خواننده آمریکایی هم که به خاطر پوشیدن لباس‌های خاص و خواندن ترانه‌هایی با مضامین غیرمتعارف شهرت دارد، در این کنسرت شرکت کند اما او بعدا گفت که به خاطر محدودیت حقوق زنان و برخورد با همجنسگرایان در عربستان سعودی از شرکت در این کنسرت منصرف شده است.

در ادامه تصاویر کنسرت موسیقی در جده عربستان را که در شب گذشته برگذار شد را قرار می دهیم.

عکس های فستیوال جهانی موسیقی در جده عربستان سعودی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.