امروز 4 اسفند 98 زلزله‌ای به بزرگی ۵.۷ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر)، بخش قطور شهرستان خوی در شمال آذربایجان‌غربی را لرزاند. این زمین‌لرزه در ساعت ۹ و ۲۲ دقیقه و ۵۹ ثانیه و همچون دفعات قبلی در عمق ۶ کیلومتری زمین به وقوع پیوست. مرکز این زمین‌لرزه در فاصله ۱۷ کیلومتری قطور، ۳۱ کیلومتری شهر خوی و ۳۲ کیلومتری زرآباد بود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا

آخرین اخبار مصدومین زلزله روز یکشنبه در آذربایجان شرقی 

28 مصدوم در پی زلزله امروز در آذربایجان غربی/ 43 روستا خسارت دیدند/ اسکان مردم زلزله زده توسط نیروهای امدادی

مدیرکل مدیریت بحران استان آذربایجان غربی گفت: 28 نفر در پی زلزله امروز در آذربایجان غربی مصدوم شدند.

امیرعباس جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت مناطق زلزله زده استان آذربایجان غربی، گفت: 43 روستا در پی این زلزله تحت تاثیر قرار گرفته است.

وی افزود: تاکنون 28 نفر براثر حادثه مصدوم شدند که 20 نفر آنها سرپایی درمان و 8 نفر نیز بستری شده اند.

جعفری ادامه داد: در برخی روستاها براساس کارشناسی منازل بین 10 تا صد در صد تخریب شده اند. نیرو‌های عملیاتی استان نیز با تجهیزات کامل آماده اعزام به مناطق زلزله‌زده هستند و در صورت اعلام نیاز، اقلام مورد نیاز از جمله چادر، پتو و بسته‌های امدادی به مناطق زلزله‌زده ارسال می‌شود.

به گفته استاندار آذربایجان‌غربی تاکنون زخمی شدن چند نفر مشخص شده که حال یکی از آنان وخیم است.

فرماندار سلماس نیز در این باره گفت: پیشگیری و حفظ آمادگی برای مقابله با بحران از عوامل مهم در مدیریت بحران است و همه دستگاه‌های اجرایی می بایست از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند.

وی افزود: بلایای طبیعی قابل پیش‌بینی نیست، افزایش توانمندی و حفظ آمادگی دستگاه های اجرایی به ‌منظور رویارویی با حوادث و بلایای طبیعی جهت مقابله و کاهش اثرات آن یک اصل مهم و ضروری است. تیم های ارزیاب به برای بررسی اوضاع به چند روستای بخش مرکزی و کوهسار اعزام شده و تا چند ساعت دیگر نتیجه آن اعلام می شود.

مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: ١٠ تیم ارزیاب این جمعیت متشکل از نزدیک ۱۰۰ نفر امدادگر برای بازدید از منطقه زلزله‌زده این استان اعزام شده و در منطقه مستقر هستند.

سعید رهبر سوره ادامه داد: یک تیم امداد هوایی جهت بازدید از مناطق زلزله‌زده به محل اعزام شده‌ است.  همه نیرو‌های جمعیت هلال احمر آماده هستند تا در صورت وجود خسارت احتمالی به حادثه‌دیدگان خدمت‌رسانی کنند.

این زلزله در عمق 6 کیلومتری زمین رخ داد و در شهر‌های تبریز، اسکو، سهند، ارومیه و‌ برخی دیگر از شهر‌های آذربایجان احساس شد.

منبع خبر

به گزارش خبرگزاری ایسنا

آخرین اخبار زلزله آذربایجان غربی

قطور بار دیگر لرزید

ایسنا/آذربایجان غربی امروز قطور برای چندمین بار لرزید.

زمین لرزه ای به بزرگی ۳.۸ ریشتر در ساعت ۱۳:۱۸ امروز ۴ اسفند ماه در قطور خوی به وقوع پیوست.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت لرزه نگاری کشور این زمین لرزه درعمق ۷ کیلومتری زمین و  در ۱۸ کیلومتری قطور ، ۳۰ کیلومتری خوی و ۳۴ کیلومتری سلماس رخ داد.

منبع خبر

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید