آیت‌الله محمد یزدی درگذشت

امروز چهارشنبه 19 آذر ماه آیت الله محمد یزدی بر اثر بیماری و کهولت سن در سن 89 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد. آیت‌الله یزدی در تاریخ ۱۰ تیر ۱۳۱۰ در اصفهان رئیس پیشین قوه قضائیه، عضو سابق شورای نگهبان و نماینده استان قم در مجلس خبرگان رهبری بود. سایت می نویسم درگذشت آیت‌الله محمد یزدی را تسلیت می گوید.

احمد علی راغب آهنگساز و نوازنده انقلابی در گذشت

به گزارش خبرگزاری ایسنا :

ایسنا/قم آیت الله محمد یزدی عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دار فانی را وداع گفت.

آیت الله محمد یزدی عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دار فانی را وداع گفت.

این عالم برجسته و یار امام و رهبری در سالهای اخیر درگیر بیماری بود و به همین دلیل از سمت های سیاسی خویش کناره گیری کرد. ولی امروز بر اثر بیماری و کهولت سن در سن 89 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله محمد یزدی در سال ۱۳۱۰ ش در یک خانواده علمی و مذهبی در اصفهان به دنیا آمد، در جوانی پس از گذراندن دروس سطح به قم آمد و از محضر آیات عظام چون بروجردی، اراکی و امام خمینی (ره) بهره برد

سخنرانی‌ها و افشاگری‌های فراوان در شهرهای مختلف از جمله فعالیت‌های ایشان قبل از انقلاب اسلامی ایران بود که منجر به تبعید و زندانی شدن وی شد.

آیت الله یزدی پس از انقلاب مسئولیت‌های فراوانی در عرصه‌های مختلف بر عهده داشت که می‌توان به نمایندگی مجلس شورای اسلامی، عضویت در شورای نگهبان، ریاست قوه قضائیه، نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و ریاست شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اشاره کرد.

 

 

منبع خبر

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.