اخبار کرونا در شیراز را اینجا بخوانید

با توجه به اعلام سه مورد مثبت کرونا ویروس در شهر شیراز، شایعاتی در این شهر پیش آمده بود که مقامات انتظامی فرد مورد نظر را دستگیر کرده و از مردم خواسته اند موارد مشکوک را از طریق گزارش های مردمی اطلاع رسانی کنند. همچنین برای پیگیری اخبار کرونا ویروس تنها منابع و مراجع رسمی را پی گیری کنند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: نتیجه آزمایش اولیه سه بیمار مشکوک به ویروس کرونا در شیراز مثبت است.

دکتر لطفی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر اینکه با رعایت بهداشت فردی می‌توان ویروس کرونا را پشت سر گذاشت، گفت: در شیراز، ۲۰ مورد مشکوک به این ویروس در بیمارستان علی اصغر شیراز مراجعه و شناسایی شد که پس از انجام آزمایشات، نتایج ۳ آن‌ها مثبت اعلام شد.نتایج  ۱۷نفر دیگر هنوز مشخص نیست.

مهرزاد لطفی افزود: برای تشخیص قطعی، آزمایش این افراد به تهران فرستاده می‌شود اما حال این سه نفر خوب است که یکی از آنها تحت مراقبت خانگی قرار دارد و ۲ نفر دیگر بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: در بحث توزیع ماسک در بین مراکز درمانی و داروخانه‌ها نیز با توجه به فعال شدن ۲ کارخانه تولید ماسک در شیراز مشکلی نداریم و ماسک به میزان لازم موجود است.
وی گفت: شهروندان شیرازی در صورت مشاهده علایم مشکوک به ابتلا به این بیماری می‌توانند علاوه بر بیمارستان علی اصغر (ع) به درمانگاه‌های بوستان در شهرک گلستان، فاطمه الزهرا (س) در همت جنوبی، درمانگاه سعدی در شهرک سعدی، درمانگاه ابوالفضل (ع) در بولوار نصر، درمانگاه طالقانی در بولوار مدرس و درمانگاه حربن ریاحی در ده پیاله مراجعه کنند.
او افزود: علاوه بر این تمام درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های دولتی و خصوصی هم موظف هستند که این بیماران را پذیرش کنند

منبع خبر

به گزارش خبرگزاری ایرنا

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: عامل انتشار دهنده شایعات در مورد ویروس کرونا در شیراز شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ حشمت سلیمانی، سه‌شنبه اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا با رصد فضای مجازی، فردی را که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به ترویح شایعه و مطالب گسترده‌ای مبنی بر ورود ویروس کرونا به شیراز و همچنین بستری شدن چند بیمار مبتلا به این ویروس در معروف‌ترین بیمارستان منتشر کرده بود، شناسایی کردند.

این مقام انتظامی تاکید کرد: انتشار چنین شایعاتی در فضای مجازی برابر قانون، جرم و مرتکبان قابل مجازات هستند.

وی ادامه داد: از همه شهروندان انتظار می‌رود برای مطلع شدن از اخبار صحیح به خبرگزاری‌های معتبر و روابط عمومی یا واحد رسمی پاسخگوی سازمان‌های مرتبط با این موضوع مراجعه کنند و به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکرده و از بازنشر آنها خودداری کنند.

سلیمانی بیان کرد: مردم می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ یا از طریق سایت اینترنتی www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) اعلام کنند.

 

منبع خبر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.