بالگردهای آتش نشان سپاه برای مهار آتش سوزی به ترکیه اعزام شدند

طی روزهای گذشته آتش سوزی عظیمی در قسمت هایی از کشور ترکیه به وجود آمده است، در پی این اتفاق تعدادی از هواپیماهای آتش نشانی سپاه ایران برای مهار آتش سوزی به کشور ترکیه اعزام شدند.

یک فروند هواپیمای «ایلوشین ۷۶» و دو فروند بالگرد «ام آی ۱۷۱» نیروی هوافضای سپاه از ۸ مرداد 1400 در عملیات اطفاء حریق در کشور ترکیه حضور دارند.

اعزام هواپیماهای آتش نشان برای مهار آتش سوزی ترکیه

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی درخواست کشور ترکیه از جمهوری اسلامی ایران برای کمک به اطفاء جنگل‌ها و حریق‌های ایجادشده در استان‌های مختلف این کشور و بر اساس ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نسبت به اعزام یک فروند هواپیمای ایلوشین ۷۶ و دو فروند بالگرد ام آی ۱۷۱ جهت کمک‌رسانی به عملیات اطفاء به کشور ترکیه اقدام کرد. بنابراین گزارش، از آغاز اطفاء حریق از ۸ مرداد تاکنون بیش از ۱۰ سورتی عملیات اطفاء هوایی توسط هواپیمای ایلوشینصورت گرفته و از امروز عملیات اطفاء توسط بالگردها نیز آغاز خواهد شد. نیروی هوافضای سپاه با طراحی و ساخت سامانه‌های اطفاء حریق هوایی و انجام عملیات مختلف مردم‌یاری خصوصاً در حوزه اطفاء حریق هوایی، دارای یکی از مجرب‌ترین و با تجربه‌ترین تیم‌های اطفاء حریق هوایی است که ضمن حضور در مناطق مختلف کشور در طی سال‌های گذشته و کمک جدی به عملیات اطفاء، پاسخگوی نیاز کشورهای دوست و همسایه نیز بوده است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.