بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۸ در رسانه های جهان

هر ساله با برگزاری راهپیمایی مردم ایران در روز 22 بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی نگاه رسانه های جهان معطوف به میزان استقبال مردم از این گردهمایی عظیم و به نوعی سیاسی می باشد. مراسم راهپیمایی 22 بهمن امسال یعنی سال 98 (چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی) مانند همیشه باشکوه برگزار شد و در رسانه های جهان بازتاب گسترده ای داشت. در ادامه بازتاب راهپیمایی 22 بهمن 98 در رسانه های جهان را خواهید دید.

به گزارش خبرگزاری ایسنا

بازتاب برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های جهان

برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با حضور همه اقشار مردم در سراسر کشور، بازتاب گسترده ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت.

گزارش شبکه المیادین از راهپیمایی ۲۲ بهمن

شبکه لبنانی المیادین در گزارشی به راهپیمایی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت. المیادین در گزارش خود از مراسم ۲۲ بهمن نوشت که جمعیت گسترده‌ای در مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شرکت کردند و شرکت کنندگان پرچم ایران و تصاویر شهید قاسم سلیمانی را در دست داشتند. این شبکه لبنانی که مراسم ۲۲ بهمن را پوشش می دهد به نقل از خبرنگار خود در کرمان نیز نوشت که راهپیمایی‌کنندگان تصاویر شهید قاسم سلیمانی در دست داشتند.

این شبکه در ادامه گزارش خود به سخنان حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان پرداخت.

جشن پیروزی انقلاب از نگاه “سانا”

خبرگزاری رسمی سوریه در گزارشی به راهپیمایی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت. به گزارش ایسنا، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در گزارش خود از راهپیمایی ۲۲ بهمن نوشت: به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران راهپیمایی‌های گسترده و میلیونی در استان‌ها و شهرهای مختلف ایران و با حضور روسای سه قوه و مسئولان ارشد ایرانی برگزار شد.

در این گزارش آمده است: شرکت کنندگان در این راهپیمایی پرچم جمهوری اسلامی ایران و کشورهای مقاومت از جمله سوریه، لبنان، عراق، فلسطین و یمن در دست داشتند.

در این گزارش با اشاره به اینکه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با چهلم سردار سلیمانی همزمان شده آمده است: راهپیمایی کنندگان تصاویر شهید سلیمانی در دست داشتند و علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی شعار سر دادند.

خبرگزاری سوریه در گزارش خود نوشت که عدنان محمود، سفیر سوریه در تهران نیز در این مراسم حضور داشته است. در ادامه این گزارش به سخنان محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه و محمود علوی وزیر اطلاعات کشورمان پرداخته شده است.

گزارش رویترز از راهپیمایی چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران

خبرگزاری رویترز در گزارشی ابعاد مختلف مراسم راهپیمایی چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران را مورد توجه قرار داد. به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را مورد توجه قرار داده و نوشت: ده‌ها هزار نفر از مردم ایران در موقعیتی که تنش‌های رو به افزایش با آمریکا ادامه دارد، روز سه‌شنبه به خیابان‌های تهران و دیگر شهرها آمدند تا چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران را جشن بگیرند.

این خبرگزاری در ادامه به پوشش تصویری حضور مردم در راهپیمایی از تلویزیون ایران پرداخته و نوشت که مردم پلاکاردهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در دست داشتند.

رویترز علاوه بر این نوشت: بنا به گزارش خبرگزاری تسنیم، موشک‌هایی نیز به عنوان بخشی از مراسم سالگرد به نمایش گذاشته شده بودند. تلویزیون ایران برخی تصاویر آرشیو شده از پرتاب‌های موشکی و تاسیسات زیرزمینی نگهداری موشک‌ها را در بخشی از پوشش مراسم سالگرد، پخش کرد.

روییترز همچنین به اظهارات امروز حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان پرداخته و به نقل از او نوشت: برنامه موشکی ایران با هدف حمله به کشورهای همسایه ایجاد نشده است.

العهد: علیرغم بارش برف و برودت هوا میلیون‌ها ایرانی به خیابان آمدند

پایگاه لبنانی العهد در گزارشی به راهپیمایی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت. به گزارش ایسنا، پایگاه خبری العهد در گزارش خود از راهپیمایی ۲۲ بهمن نوشت: از ساعات اولیه صبح امروز جمعیت گسترده‌ای در شهرهای مختلف ایران برای برگزاری چهل و  یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان‌ها آمدند.

در این گزارش آمده است: علیرغم برودت هوا و بارش برف در برخی شهرها میلیون ها ایرانی به میدان‌ها و خیابان‌های اصلی شهر آمدند تا در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب شرکت کنند.

این پایگاه خبری لبنانی با اشاره به همزمان بودن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و چهلم سردار شهید سلیمانی نوشت: شرکت کنندگان در این راهپیمایی پلارکاردهایی با شعار “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” در دست داشتند.

در این گزارش آمده است: شرکت کنندگان همچنین پرچم جمهوری اسلامی ایران و پرچم های کشورهای محور مقاومت و همچنین تصاویر امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای و شهید قاسم سلیمانی در دست  داشتند.

راشاتودی: مردم ایران فشار حداکثری آمریکا را محکوم کردند

شبکه راشاتودی در گزارشی به حضور مردم ایران در مراسم راهپیمایی چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران با وجود سردی هوا و بارش برف در مناطق مختلف پرداخت. به گزارش ایسنا، شکبه راشاتودی حضور مردم در راه‌پیمایی چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران را مورد توجه قرار داد و نوشت: جمعیت انبوهی در سراسر ایران برای گرامیداشت چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب اسلامی بیرون رفتند. در برخی مناطق مردم در برابر سرما ایستادگی و به خاطر بارش سنگین برف چتر در دست گرفتند.

راشاتودی در ادامه نوشت: در برخی مناطق، بارش برف شدید بود اما مردم تظاهراتی گسترده داشته و تحریم‌ها و «کارزار فشار حداکثری» آمریکا را  محکوم کردند. این تظاهرات در اوج تنش‌های آمریکا و ایران رخ داد.

این شبکه همچنین به سخنرانی حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان در راهپیمایی امروز پرداخت و به نقل از او نوشت: انقلاب اسلامی محدود به ایران نبوده و بر دیگر کشورهای مسلمان نیز تاثیر گذاشته و در نهایت، ابرقدرتی آمریکایی را از منطقه بیرون خواهد کرد.

راشاتودی همچنین نوشت که رئیس‌جمهور ایران، پیش ازاین گفته بود که کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه تهران، نتوانست مردم ایران را به زانو در بیاورد.

بازتاب راهپیمایی پرشور ۲۲ بهمن و سخنان روحانی در خبرگزاری اسپوتنیک

بخش عربی خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی به برگزاری پرشور چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت. به گزارش ایسنا، بخش عربی خبرگزاری اسپوتنیک در گزارش خود از راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نوشت: صبح امروز (سه شنبه) شهرهای مختلف ایران شاهد راهپیمایی های گسترده به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود و این مراسم همزمان با چهلمین روز ترور سردار سلیمانی بود.

این خبرگزاری در ادامه به بازتاب بخش‌هایی از سخنان حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان پرداخت.

اسپوتنیک نوشته است: حسن روحانی در سخنرانی خود در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت که مشارکت گسترده در این راهپیمایی قوی‌ترین پاسخ به کاخ سفید است و نشان دهنده پایبندی ملت ایران به آزادی و استقلال خود است.

این خبرگزاری روسی می نویسد: رئیس جمهور ایران گفت که انقلاب اسلامی به مثابه یک همه پرسی بود که مردم میان یک شخص فاسد و یک شخص با ایمان، علم و درایت، یکی را انتخاب کردند. ملت ایران با این انقلاب دنباله‌رو بودن را نپذیرفت و استقلال را انتخاب کرد.

توجه یک شبکه هندی به سخنرانی رئیس‌جمهور کشورمان در راهپیمایی ۲۲ بهمن

یک شبکه هندی، بخشی از سخنان رئیس جمهور کشورمان در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن درباره پایداری انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار داد.

به گزارش ایسنا، شبکه هندی تایمز ناو، سخنرانی حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در راه‌پیمایی چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران را مورد توجه قرار داده و نوشت: رییس‌جمهور ایران، روز سه‌شنبه گفت که برای آمریکا پابرجا بودن انقلاب اسلامی به مدت ۴۱ سال پس از سرنگونی متحدش شاه، «غیرقابل تحمل» است.

بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در روزنامه دیلی صباح

روزنامه دیلی صباح، راهپیمایی امروز مردم سراسر ایران را در مراسم چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران مورد توجه قرار داد. به گزارش ایسنا، روزنامه دیلی صباح، راهپیمایی چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در روز ۲۲ بهمن را مورد توجه قرار داد و نوشت: ایرانی‌ها، روز سه‌شنبه برای گرامیداشت چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ از سراسر کشر در مراسم‌ها و راه‌پیمایی‌های ملی شرکت کردند.

این روزنامه با اشاره به حضور گسترده مردم از شهرهای مختلف، نوشت: در پایتخت، ایرانی‌ها از دوازده مسیر به سمت برج آزادی پیش رفتند که حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران در آن‌جا سخنرانی می‌کرد.

دلی صباح علاوه بر این، با اشاره به این که این راهپیمایی در تنشی بی سابقه میان آمریکا و ایران انجام شد، در ادامه به طور مختصر به پیشینه شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران و پیروزی آن اشاره کرد.

گزارش الجزیره از حضور گسترده ایرانی‌ها در سالگرد انقلاب اسلامی و چهلم سردار سلیمانی

شبکه قطری الجزیره در گزارشی حضور مردم در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی را بازتاب داد. به گزارش ایسنا، شبکه الجزیره در گزارش خود از راهپیمایی 22 بهمن نوشت: علیرغم شرایط آب و هوایی سرد راهپیمایی‌های گسترده‌ای به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.

در این گزارش آمده است که این راهپیمایی درحالی برگزار شد که ایران با اوضاع اقتصادی نامناسب و فشارهای شدید خارجی مواجه است. این شبکه قطری در ادامه گزارش خود آورده است که در این مراسم، ایران ماکت‌هایی از برخی از موشک‌های خود را به نمایش گذاشت.

الجزیره در گزارش خود همچنین آورده است که سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با چهلمین روز ترور سردار سلیمانی همزمان بود و راهپیمایی کنندگان تصاویر سردار سلیمانی و پلاکاردهایی با شعار “مرگ بر آمریکا و “مرگ بر اسرائیل” در دست داشتند.

منبع خبر

به گزارش خبرگزاری مهر

بازتاب راهپیمایی 22 بهمن 98 در رسانه های جهان

خبرگزاری رویترز

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: ده‌ها هزار ایرانی با شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» امروز (سه‌شنبه ۲۲ بهمن‌ماه) با حضور در راهپیمایی، سالگرد انقلاب اسلامی را گرامی داشتند. رویترز با انتشار این خبر افزود: صبح امروز ده‌ها هزار ایرانی به خیابان‌های تهران و دیگر شهرهای ایران آمدند تا چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی دارند.

شبکه‌های المیسره و الاتجاه عراق نیز به صورت زنده به پوشش این راهپیمایی اقدام کرده‌اند.

پایگاه العهد ضمن پوشش خبری راهپیمایی‌های چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد: مردم ایران در نقاط مختلف این کشور راهپیمایی کردند.

این پایگاه لبنانی همچنین تأکید کرد: ایرانی‌ها با سر دادن شعارهای ضد آمریکایی بار دیگر از انقلاب خود حمایت کردند.

العهد همچنین حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را میلیونی توصیف کرد.

آسوشیتدپرس نیز با انتشار خبری از حضور گسترده مردم ایران در شهرهای مختلف در راهپیمایی ۲۲ بهمن خبر داد.

خبرنگار شبکه المیادین نیز با حضور در میان راهپیمایان تهران، به ارائه گزارش زنده از این تجمع عظیم پرداخت.

این شبکه لبنانی حضور مردم در راهپیمایی چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را چشمگیر توصیف کرد.

المیادین اعلام کرد که مردم ایران به ویژه در کرمان، زادگاه شهید سردار سلیمانی، پرچم کشورشان را به اهتزاز درآوردند.

شبکه لبنانی المنار نیز به پوشش رسانه‌ای راهپیمایی‌های گسترده مردمی به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

بر اساس این گزارش، این شبکه لبنانی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را میلیونی توصیف کرد.

المنار اعلام کرد: راهپیمایی‌های میلیونی شهرهای مختلف ایران را فراگرفت.

این شبکه همچنین به پخش تصاویری زنده از راهپیمایی پرشکوه مردم ایران در نقاط مختلف ایران پرداخت.

شبکه روسیا الیوم اعلام کرد: تهران پایتخت ایران و دیگر شهرهای این کشور امروز شاهد برپایی راهپیمایی‌هایی بود که در آن چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ را جشن گرفتند.

این شبکه در گزارش خود اینگونه آورده است: جشن‌های امسال سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران با تشدید تنش میان این کشور با آمریکا همزمان شده است.

پایگاه مصری الیوم السابع نیز به پوشش راهپیمایی گسترده ۲۲ بهمن پرداخت. این پایگاه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را گسترده توصیف کرد.

این پایگاه مصری در گزارش خود در خصوص راهپیمایی چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نوشت: مردم ایران در جریان راهپیمایی‌های خود پلاکاردهای حاوی شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را در دست داشتند.

شبکه عراقی سومریه نیوز نیز با انتشار خبر راهپیمایی چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد: شمار زیادی از مردم ایران در این راهپیمایی شرکت کردند.

کما اینکه پایگاه عرب زبان القدس العربی نیز به پوشش رسانه‌ای راهپیمایی پرشکوه ایرانیان در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

این پایگاه عرب زبان در مطلب خود در این خصوص اعلام کرد که علیرغم سرمای شدید در مناطق مختلف ایران، مردم این کشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پررنگی داشتند.

در همین حال، اسپوتنیک نیز در پوشش مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به سخنان «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

این پایگاه عرب زبان اعلام کرد که سخنان روحانی در جمع راهپیمایان ایرانی حاوی پیام‌هایی برای ایالات متحده آمریکا بود.

خبرگزاری المعلومه عراق هم گزارش داد که امروز در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، راهپیمایی گسترده ای در سراسر این کشور برگزار شد.

این خبرگزاری افزود که میلیون ها ایرانی با وجود هوای سرد و بارش برف در برخی استان ها، برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به خیابان ها آمدند.

از سوی دیگر، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) با پوشش مراسم میلیونی مردم تهران گزارش داد که همزمانی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با چهلمین روز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس، باعث شد تا مردم با در دست داشتن تصاویر این شهید در راهپیمایی ها، یاد او فرمانده را گرامی بدارند.

منبع خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم

بازتاب راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن در رسانه‌های عربی

رسانه‌های عربی از جمله تلویزیون «المنار» در بازتاب تظاهرات میلیونی ایرانی‌ها در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گزارش داد امروز در حالی‌که بیشتر شهرهای ایران شاهد بارش برف سنگین است ولی این وضعیت آب و هوایی از میزان حضور مردم در این راهپیمایی نکاسته و مردم از ساعات نخستین صبح امروز به سوی میدان‌های تعیین‌شده در شهرها حرکت کرده‌اند.

تلویزیون «المیادین» نیز در گزارشی با عنوان «ایران امروز چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیرد»، به پخش زنده و لحظه به لحظه راهپیمایی مردم تهران و برخی استان‌ها پرداخت.

خبرنگار المیادین در تهران از خیل عظیم مشارکت‌کنندگان در راهپیمایی امروز تهران گزارش داد و اعلام کرد که مشارکت‌کنندگان در این راهپیمایی پرچم ایران و تصاویر «سردار قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه را در دستان خود حمل می‌کردند.

خبرنگار المیادین در کرمان نیز با انتشار تصاویری از حضور گسترده مردم این استان در راهپیمایی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گزارش داد که شرکت‌کنندگان تصاویر شهید سردار سلیمانی را در دست دارند.

المیادین همچنین بخش‌هایی از سخنرانی‌های «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری، «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه و «علی‌اکبر ولایتی» مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل را پخش کرده است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز در گزارشی با عنوان «راهپیمایی میلیونی در نقاط مختلف ایران به مناسبت چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی»، نوشت مشارکت‌کنندگان در این راهپیمایی، پرچم‌ ایران و پرچم‌های کشورهای محور مقاومت، از جمله سوریه، لبنان، عراق، فلسطین و یمن را در دست داشتند. آنها همچنین تصاویری از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را در دستان‌شان حمل می‌کردند و شعارهایی در محکومیت آمریکا و رژیم اشغالگر اسرائیل سر می‌دادند.

پایگاه خبری «العهد» لبنان نیز ضمن پوشش خبری راهپیمایی‌های چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اعلام کرد که مردم ایران در نقاط مختلف این کشور راهپیمایی کردند.

العهد با میلیونی خواندن حضور مردم در راهپیمایی‌های امروز 22 بهمن، اعلام کرد که ایرانی‌ها با سردادن شعارهای ضد آمریکایی، بار دیگر از انقلاب خود حمایت کردند.

منبع خبر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.