ببر ماده باغ وحش ارم تهران مرد!

براساس گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست تهران ببر ماده باغ وحش ارم شهر تهران به دلیل نزاع و درگیری با ببر نر بر اثر جراحات وارد شده به وی کشته شد.

دانلود عکس ببر سیاه وحشی برای پروفایل و پس زمینه با کیفیت بالا 

به گزارش خبرگزاری تسنیم :

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فاطمه برنا رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران، اظهار کرد: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده‌ببر این باغ‌وحش صبح امروز جمعه 14 آذرماه تلف شده است.

وی با اعلام این خبر گفت: بعدازظهر روز گذشته مسئولین باغ‌وحش ارم طی تماس تلفنی خبر زخمی شدن ببر ماده این باغ‌وحش را در نزاع با ببر نر به محیط زیست تهران اعلام کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران افزود: متأسفانه این ببر ماده امروز در باغ‌وحش ارم تلف شده و اقدامات درمانی در چند روز گذشته برای مداوای آن نتیجه‌ای نداشته است.

برنا تصریح کرد: بنابر گزارش اولیه ارسالی باغ‌وحش که ساعتی پیش به محیط زیست رسیده است، این ماده‌ببر به‌علت پارگی کامل نای و پارگی طولی مری و خفگی بر اثر پنومونی استنشاقی به‌دلیل صدمه فیزیکی نزاع با ببر نر تلف شده است.

معاون مدیرکل و رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه در آخرین بازدید دوره‌ای کارشناسان این اداره از باغ‌وحش ارم، حیوانات این باغ‌وحش سالم و در وضعیت خوبی بودند، اظهار کرد: در بخشی از گزارش ارسالی باغ‌وحش آمده است که ببر نر در روز یکشنبه 9 آذر ماه پس از شکستن و تخریب حصار مجاور محل نگهداری ببر ماده وارد محدوده نگهداری این حیوان شده و به نزاع با آن پرداخته است.

برنا ادامه داد: بررسی‌ها در این خصوص از سوی محیط زیست استان تهران انجام و نتایج حاصله اعلام خواهد شد اما در گام اول، نظارت ناکافی مجموعه باغ‌وحش یکی از دلایل این اتفاق می‌تواند باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران در پایان تأکید کرد: لازم است مدیران باغ‌وحش‌ها جدیت بیشتری در خصوص محل‌های نگهداری حیواناتی که بایستى به‌طور کلى و یا فصولی از سال از هم جدا باشند و یا با فاصله مناسبی از هم نگهداری شوند، داشته باشند.

 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.