تعطیلی مجلس به سبب کرونا

باتوجه به شیوع کرونا در کشور مجلس جمهوری اسلامی تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شد. بودجه سال 99 هم به صورت چند دوازدهم تصویب خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما

اسدالله عباسی ضمن اعلام این خبر افزود: به دلیل شیوع کرونا ویروس در کشور با تصمیم هیات رییسه، جلسات مجلس تا اطلاع ثانوی برگزار نمی شود.
وی افزود: بودجه ۹۹ را نیز به صورت چند دوازدهم تصویب خواهیم کرد.
عباسی گفت: جلسه بررسی رای اعتماد وزیر جهاد کشاورزی نیز به دنبال این تصمیم برگزار نخواهد شد لذا احتمالا با توجه به شرایط، دولت باید اذن رهبری را برای ادامه کار سرپرست این وزارتخانه اخذ کند.منبع خبر

به گزارش خبرگزاری فارس

اسدالله عباسی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: با توجه به اعلام وزارت بهداشت مبنی بر شیوع ویروس کرونا و خطرناک بودن آن جلسات علنی مجلس شورای اسلامی تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

وی افزود: به احتمال زیاد ما بودجه را به صورت دو دوازدهمی تصویب خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: ما هفته ‌آینده جلسات علنی مجلس شورای اسلامی را نخواهیم داشت و تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

عباسی افزود: تا زمانی که وزیر بهداشت اعلام کند و وضعیت در حالت عادی قرار بگیرد ما جلسه علنی در مجلس نخواهیم داشت تا مطمئن شوند که همکاران ما هم مشکلی نخواهند داشت تا شرایط عادی حاکم شود تا مجلس جلسات علنی برگزار کند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس ادامه داد از آنجایی که وزارت بهداشت تجمع در یک فضای بسته را به صلاح نمی‌داند لذا پیشنهاد کردند که جلسات مجلس نیز تشکیل نشود.

عباسی ادامه داد: ما دو موضوع مهم در دستور کار داشتیم اما به ناچار مجبور شدیم جلسات را به تأخیر بیندازیم.

وی درباره تصمیم‌گیری‌های اتخاذ شده برای لایحه بودجه سال 99 کل کشور نیز عنوان کرد: بر اساس تصمیمی که هیأت رئیسه گرفتند ما باید تمهیداتی فراهم کنیم تا دو دوازدهم را تصویب کنیم. حال یا باید به کمیسیون تلفیق اختیار دهیم یا اینکه جلسه‌ای که در صحن علنی خواهیم داشت با تمهیدات مناسب باید انجام بگیرد اما فعلا تا اطلاع ثانوی ما جلسه علنی نخواهیم داشت.

منبع خبر

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید