کشف دومین لاشه نهنگ در سواحل کیش

در تاریخ 11 آذر ماه سال 99 برای بار دوم در هفته های گذشته لاشه نهنگی دیگر در آب های سواحل کیش پیدا شده است. اطلاعات دقیقی در این باره گزارش نشده است.و دلیل مرگ او پس از بررسی های اولیه و نمونه برداری ها مشخص خواهد شد.سي آبان اولين لاشه نهنگ گرمسيري در ساحل سيمرغ دیده شد.

حامد مشیری کارشناس محیط زیست در خصوص دلایل به گل نشستن نهنگ ها، گفت: تصادف با کشتی، گیر کردن در تور ماهیگیران، آلودگی دریا و بیماری می تواند از دلایل مرگ این گونه نهنگ باشد.
پیدا شدن دومین لاشه نهنگ

به گزارش خبرگزاری  شهرآرا نیوز :

به گزارش شهرآرانیوز، ظهر سه‌شنبه یازدهم آذرماه برای دومین‌بار در هفته‌های اخیر لاشه یک نهنگ دیگر در آب‌های ساحلی کیش دیده شد.

مریم محمدی، رئیس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش، در این خصوص گفت: امروز حدود ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه مطلع شدیم که لاشه این نهنگ در یک کیلومتری جزیره کیش در‌حال نزدیک‌شدن به ساحل شرقی است.

وی افزود: با توجه به اینکه محل به گل نشستن لاشه ساحل پر‌تردد شرقی تخمین زده شد، برای پیشگیری از انتشار بوی نامطبوع، ناچار لاشه را به ساحل خلوتی انتقال دادیم. هنوز اطلاعاتی در خصوص علت مرگ نهنگ در دست نیست، اما پس از انجام بررسی‌های اولیه و نمونه‌برداری، گونه و علت احتمالی مرگ مشخص خواهد شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه دفن لاشه در خاک برکیفیت و مقاومت استخوان‌های نهنگ تأثیر منفی دارد، این بار و با حمایت بخش خصوصی اسکلت نهنگ در آب از لاشه جدا شده و در ساحل به هم وصل می‌شود تا جهت استفاده‌های آموزشی و پژوهشی به موزه پژوهشکده دریایی کیش منتقل شود.

پیش از این روز جمعه ۳۰ آبان یک نهنگ به طول ۱۴ مترونیم از گونه «براید» در ساحل سیمرغ کیش به گل نشسته بود که در سواحل ماسه‌ای دفن شد تا پس از پوسیدگی کامل لاشه، اسکلت نهنگ برای مقاصد آموزشی و پژوهشی به بخش موزه مرکز آموزش و مطالعات محیط زیست کیش منتقل شود

منبع خبر

دومین لاشه نهنگ در سواحل خلیج فارس

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.