چرا خاموشی ها مطابق جداول اعمال نمی‌شود و پاسخ مسئولان به این موضوع

علت خاموشی های بی موقع در طول روز چه چیزی می تواند باشد؟ علت خاموشی های بی‌موقع و پاسخ مسئولان به این موضوع چیست؟

در این روز ها همه مردم در شهر های مختلف شاهد قطع ناگهانی برق در طول روز می باشند که دردسر های زیادی را در کشور به وجود آورده است، اما علت خاموشی های بی‌موقع و پاسخ مسئولان به این موضوع چه چیزی است؟ برای دانستن این مطلب با ما همراه باشید.

پاسخ مسئولین کشور به علت قطعی برق

مدیرعامل توانیر در پاسخ به علت خاموشی‌های بی‌موقع و بدون برنامه و غیر مطابق با جداول ارائه شده اظهار کرد: برای تمام استان‌ها سقف مصرف تعیین شده و الزام کرده‌ایم که استان‌ها این سقف را رعایت کنند اما اگر میزان مصرف از سقف تعیین شده افزایش یابد احتمال وقوع خاموشی وجود دارد و تمام تلاش ما این است که خاموشی اتفاق نیفتد اما اگر خاموشی اتفاق افتاد براساس جداول زمانبدی باشد. به گزارش ایسنا، محمدحسن متولی‌زاده امروز در نشستی خبری در پاسخ به سوال ایسنا که آیا حق مردم نیست که از زمان خاموشی‌ها اطلاع یابد و چرا خاموشی ها مطابق جداول اعمال نمی‌شود، گفت: در دو روز اخیر به دلیل گرمای هوا شاهد ایجاد مشکلاتی در شبکه بودیم و قرار است که جداول خاموشی مطابق با آنچه اتفاق می‌افتد باشد. وی با بیان این‌که امسال گرمای بسیار شدید باعث شد تا مصرف برق افزایش یابد و این افزایش در ابعاد مختلفی صورت گرفته است، اظهار کرد: حدود ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ مگاوات مصرف چاه‌های کشاورزی است مساله‌ی بعدی دستگاه‌های سرمایشی بوده که بسیار زودتر از موعد وارد مدار شدند و ۴۰ درصد از مصارف را به خود اختصاص دادند. مدیرعامل توانیر اضافه کرد: اگر پیک را ۶۰ هزار مگاوات در نظر بگیریم حجم زیادی از سوی وسائل سرمایشی به این بخش اختصاص یافته است. همچنین مراکز استخراج رمزارز نیز که حجم آن بسیار گسترش یافته ۲۰۰۰ مگاوات از میزان مصرف را شامل می‌شود. متولی‌زاده با اشاره به دلیل رشد ۲۰ درصدی مصرف برق گفت: علت این مساله گرمای زودرس، افزایش مصرف برق و نبود نیروگاه‌های برق آبی است.

راه حل خاموشی های بی موقع، اصلاح قیمت برق

وی با بیان این‌که تمام دنیا مساله عرضه و تقاضا را به ویژه در بخش برق با قیمت حل کردند، تصریح کرد: به دلیل سیاست‌هایی که از سالیان گذشته وجود داشته قادر به افزایش قیمت برق نیستیم و اکنون ارزان‌ترین برق را داریم و در طول صنعت برق این تنها زمانی است که ارزان‌ترین قیمت برق عرضه می‌شود که همین موضوع باعث شده انگیزه لازم برای مصرف بهینه وجود نداشته باشد.
بخوانید: 
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.