مراسم پنجشنبه آخرسال و تحویل سال در بقاع متبرکه لغو شد

حجت الاسلام محمد نوروز پور مدیر کل بقاع متبرکه اعلام کرد برگزاری مراسم پنجشنبه آخرسال و سال تحویل در اماکن مذهبی و زیارتگاه ها که هرساله مرسوم است امسال برگزار نخواهد شد و ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما

مراسم پنجشنبه آخرسال و تحویل سال در بقاع متبرکه و ماکن مذهبی لغو شد

حجت‌الاسلام محمد نوروزپور درباره اقدامات سازمان اوقاف در خصوص جلوگیری از تجمعات در بقاع متبرکه گفت: تمام تجمعات در بقاع متبرکه لغو شده است، حتی مراسم‌ها و تجمعات را در بقاع متبرکه استان‌هایی که محدودیتی از سوی مسؤولان بهداشتی ایجاد نشده بود، نیز لغو کردیم.

در ابلاغیه‌ای که روز سوم اسفند به تمامی ادارات کل اوقاف در استان‌ها ارسال شده است، اعلام کردیم، برگزاری هر نوع تجمعات در بقاع متبرکه ممنوع است.

همچنین در بقاع متبرکه استان‌هایی مانند گیلان، مازندران، هرمزگان و؛ که شبکه بهداشت و شورای تأمین استان وضعیت را بحرانی اعلام کرده و محدودیت تردد در استان اعمال شده است، ما نیز محدودیت تردد در بقاع متبرکه اعلام کرده‌ایم و از رفت و آمد‌ها در این استان‌ها جلوگیری کردیم.

حجت الاسلام نوروزپور تصریح کرد: در بقاع متبرکه دیگر استان‌ها رفت و آمد و تردد به بقاع متبرکه تابع شرایط شورای تأمین و شبکه تأمین استان‌ها است و براساس دستور رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور هیأت امنا موظف به اجرای دستور شورای تأمین استان‌ها هستند.

وی ادامه داد: همچنین به طور مرتب بقاع متبرکه و امامزادگان گندزدایی و ضدعفونی می‌شوند. همچنین پخش نذروات در بقاع متبرکه از توزیع غذا به سمت توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده رفته است و به جای غذای نذری این اقلام توزیع می‌شود. در برخی از بقاع متبرکه نیز با همکاری و نظارت شبکه بهداشت ماسک تولید و توزیع می‌شود.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره تدفین فوت شدگان در آرمستان‌های بقاع متبرکه گفت: در خصوص تدفین اموات نیز با هماهنگی و مجوز شبکه بهداشت تدفین در آرامستان‌های بقاع متبرکه انجام می‌شود. امیدواریم مردم نیز همراهی لازم را داشته باشند تا این بحران را پشت سر بگذاریم.

منبع خبر

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید