مشاغلی که از امروز شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰ اجازه فعالیت ندارند

از زمان اعلام وضعیت قرمز برای شهر هایی که در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته اند، به مدت 10 روز، کسب و کار گروه 2، 3 و 4 تعطیل خواهند شد. اما کدام مشاغل در وضعیت قرمز کرونا اجازه فعالیت ندارند؟

به گزارش سلام نو به نقل از اقتصاد نیوز، با قرمز شدن شرایط کرونایی در شهر تهران، فعالیت کسبه و ادارات متفاوت خواهد شد و دورکاری و تعطیلی برای بسیاری از کسب و کارها عملیاتی می‌شود. بعد از مدت ها روزهای نارنجی و زرد در تهران، متاسفانه از روز شنبه شرایط کرونایی و میزان شیوع این بیماری که بر اساس افزایش تعداد مبتلایان و بستری آن ها در بیمارستان تعیین می شود، قرمز اعلام شده است. در این شرایط طبق گفته های مسئولان فعالیت کارکنان و کسبه در بازارها متفاوت می شود.

کدام مشاغل از 12 تیر 1400 با اعلام وضعیت قرمز کرونا اجازه فعالیت ندارند؟

طبق آخرین وضعیت اعلام شده 70 درصد از کارمندان ادارات و مراکز باید به صورت دورکاری به فعالیت بپردازند. 30 درصد دیگر نیروها نیز باید در محل کار خود حضور داشته باشند و به صورت حضوری فعالیت کنند. همچنین مشاغل ضروری نیز به صورت 50 درصد باید فعالیت کنند، یعنی50 درصد به صورت حضوری فعالیت کنند و 50 درصد دیگر نیز باید از دورکاری استفاده کنند. در شهرهایی که در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند، از زمان اعلام وضعیت قرمز، به مدت 10 روز، مشاغل گروه 2، 3 و 4 تعطیل خواهند بود و تنها مشاغل سطح یک می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

لیست مشاغل گروه 2

بوستان‌ها و مراکز تفریحی. بازارها و نمایشگاه‌ های فروش انواع خودرو، مراکز شماره‌گذاری اتومبیل.
باشگاه‌های ورزشی، سالن‌های بدن‌سازی ، آرایشگاه‌های مردانه.
مراکز فروش لوازم آرایشی و بهداشتی.
مراکز فروش فرش و موکت، لوازم خانگی، پارچه، پرده، مبلمان، تزیینات داخلی.
مراکز فروش کادویی، اسباب بازی، لوازم‌التحریر.
مراکز فروش انواع پوشاک، کیف و کفش، خرازی، خیاطی.
آتلیه و عکاسی.
آژانس مشاور املاک.
خدمات چاپ دیجیتال.
مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری، قهوه‌خانه‌ها با عرضه مواد دخانی.
قنادی و شیرینی پزی تر و خشک، آب میوه و بستنی فروشی و مشاغل مشابه.

لیست مشاغل گروه 3

پاساژهای سرپوشیده، مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبان‌سراها، آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما و تئاتر، موزه‌ها و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی .

لیست مشاغل گروه 4

همایش‌ها، مراسم اجتماعی، فرهنگی و مذهبی، مدارس شبانه‌روزی، باشگاه‌های ورزشی مربوط به ورزش‌های پربرخورد، از جمله کشتی، کاراته و جودو، کافه‌ها، چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها با عرضه مواد دخانی، باغ وحش‌ها، شهربازی‌ها و مراکز.
  • همچنین بخوانید:
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.