کشف پروتئین تقویت کننده عضلات در جوار میدان مغناطیسی

محققان دانشگاه ملی سنگاپور موفق شده اند پروتئین تازه ای را کشف کنند که در جوار میدان مغناطیسی فعال می شود و با فعالیت خود می تواند عضلات ضعیف و تحلیل شده را تقویت کند. پروتئین کشف شده TRPC۱ نامیده شده است که با قرار گرفتن در مجاورت میدان مغناطیسی ضعیف و غیرمضر می تواند به رشد تدریجی عضله های ضعیف بدن کمک کند.

بهترین میان وعده برای عضله سازی چیست؟

به گزارش خبرگزاری فارس :

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، یکی از راه های افزایش کیفیت زندگی برای افراد مسن و کهنسال تقویت و احیای عضلات بافت های بدن آنهاست که موجب شادابی و سرزندگی افراد کهنسال می شود. پژوهشگران دانشگاه ملی سنگاپور برای اولین بار پروتئینی را کشف کرده اند که در جوار میادین مغناطیسی ضعیف فعال شده و به احیای عضلات ضعیف شده بدن افراد مسن کمک می کند.

در جریان این فرایند تاثیر تمرین های ورزشی مرتب بر روی عضلات بدن به طور مصنوعی بر روی آنها القا می شود و انتظار می رود این شبیه سازی ظرف مدت کوتاهی موجب احیای عضلات افراد مسن و بیمار شود.

پروتئین یادشده TRPC۱ نام دارد که با فعال کردن آن در مجاورت میدان مغناطیسی ضعیف و غیرمضر برای بدن انسان می توان به رشد تدریجی عضلات کمک کرد.

گفتنی است ۴۰ درصد بدن انسان را عضلات و ماهیچه تشکیل می دهد و سلامت آنها موجب رعایت توازن وزن، قند خون، کلسترول و دیگر شاخص های سلامت انسان نیز می شود.

 

 

منبع خبر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.