آیا آیفون های مسافری بعد از ممنوعیت واردات اپل رجیستر می شوند؟

آیفون های مسافری بعد از ممنوعیت واردات اپل ریجستر می شوند؟ سوال بزرگی است که بعد از تغییر گروه کالایی گوشی های آیفون، برای کاربران گوشی های برند اپل ایجاد شده است. در این گزارش با پاسخ به سوال مطروحه همراه ما باشید.

روز گذشته اخباری مبنی بر ممنوعیت واردات گوشی های اپل منتشر و اعلام شد که امکان ثبت سفارش آیفون در سامانه جامع تجارت جهت دریافت ارز وجود ندارد. اما طبق اعلام مسئولان واردات گوشی های اپل ممنوع نشده بلکه همچنین طبق پیام سامانه نامبرده، تلفن همراه با برند اپل در گروه کالایی 27 (کالاهای لوکس که در اولویت واردات نبوده) قرار گرفته و به همین دلیل امکان سفارش آن وجود ندارد. با این حال بازار گوشی و موبایل تحت این اقدام دچار شوک شده و افزایش قیمت ها این گوشی ها را پیش رو خواهیم داشت. اما برای کاربران گوشی های اپل سوال مطرح است که آیفون های مسافری بعد از ممنوعیت واردات اپل رجیستر می شوند؟ جهت کسب پاسخ سوال مطرح شده، این مطلب را دنبال کنید.

مطالب پیشنهادی: مشخصات گوشی آیفون 13

گوشی های اپل مسافری بعد از ممنوعیت واردات رجیستر می شوند؟

در پی محدودیت واردات گوشی های آیفون قطعا خدمات دهی به خریداران نیز محدود و کمتر می شود و با مشکلاتی همراه خواهد بود. حال در پاسخ به سوال مطرح شده مبنی بر اینکه آیفون های مسافری بعد از ممنوعیت واردات اپل رجیستر می شوند یا نه؟ باید گفت بحث رجیستر یا ریجستر نشدن گوشی های اپل برای از این به بعد و با اعلام این تصمیم بوده. به عبارتی گوشی هایی که قبل از این طرح وارد و ریجستر شده اند، دچار مشکلی نخواهند شد و خرید و فروششان طبق روال انجام می شود.

براساس این گزارش، قبلا و سال 99 نیز چنین طرحی اعلام اما عملی نشد و اگر امسال نیز همانند دو سال پیش فقط در حد برنامه بماند و به قولی شایعه باشد، رجیستری آیفون های مسافری با مشکل همراه نخواهد بود اما اگر یک درصد تصمیم دولت برای محدودیت واردات اپل جدی باشد باید گفت که این برند دیگر قابلیت رجیستری نخواهد داشت.

حال باید منتظر ماند و دید و شنید که تصمیم دولت در این زمینه چقدر جدی است و آیین نامه اجرایی آن به چه شکل خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.