داوران هفتاد و پنجمین فستیوال کن، اصغر فرهادی داور جشنواره

طبق تازه ترین خبرها و بنا به اعلام رسمی هفتاد و پنجمین دوره از فستیوال کن، اصغر فرهادی (کارگردان بین المللی موفق کشورمان) به عنوان یکی از داوران بخش اصلی رقابتی جشنواره کن 2022 برگزیده شد.

اصغر فرهادی کارگردان، فیلم نامه نویس و تهیه کننده موفق کشورمان که با فیلم های “جدایی نادر از سیمین” و “فروشنده” خوش درخشید و جوایز زیادی از جمله جایزه اسکار بهترین فیلم در سال 2012، جایزه بهترین فیلم گلدن گلوب، جایزه بهترین فیلم نامه جشنواره فیلم کن در سال 2016 و … را از آن خود کرد و افتخارات بیشماری در کارنامه دارد، طبق تازه ترین خبرها و بنا به اعلام رسمی هفتاد و پنجمین دوره از فستیوال کن، به عنوان یکی از داوران بخش اصلی رقابتی جشنواره کن 2022 برگزیده شد.

اصغر فرهادی یکی از هشت داور جشنواره کن 2022

هفتاد و پنجمین دوره از فستیوال کن، اصغر فرهادی را به عنوان یکی از 8 داور بخش اصلی رقابتی جشنواره کن امسال انتخاب کرد. از جمله جذابیت های جشنواره کن 2022 حضور دو فیلم «برادران لیلا» به کارگردانی سعید روستایی و «عنکبوت» ساخته علی عباسی می باشد. گلشیفته فراهانی نیز با فیلم فرانسوی «برادر و خواهر» در جشنواره کن امسال حضور دارد. یکی دیگر از نکات جالب فستیوال کن 2022 رقابت سه بانوی ایرانی گلشیفه فراهانی با فیلم «برادر و خواهر» ، ترانه علیدوستی با فیلم «برادران لیلا» و زهرا امیرابراهیمی با فیلم «عنکبوت» می باشد.

تاریخ برگزاری جشنواره کن در سال 2022 ؟

هفتاد و پنجمین فستیوال کن از تاریخ 17 الی 28 می (27 اردیبهشت تا هفتم خرداد ماه 1401) در کشور فرانسه و به صورت حضوری برگزار می شود.

گلشیفته فراهانی با چه فیلیمی در کن حضور دارد؟

گلشیفه فراهانی با فیلم «برادر و خواهر»

داوران فستیوال کن 2022

داوران هفتاد و پنجمین فستیوال کن به شرح ذیل می باشند:

  1. وینسنت لیندون (بازیگر فرانسوی) به عنوان رئیس هیئت داوران
  2. اصغر فرهادی (کارگردان، تهیه کننده، فیلم نامه نویس و کارگردان بین المللی)
  3. ربکا هال (بازیگر و کارگردان انگلیسی آمریکایی)
  4. دیپیکا پادوکونه (بازیگر هندی)
  5. نومی راپیس (بازیگر سوئدی)
  6. جاسمین ترینکا (بازیگر و کارگردان ایتالیایی)
  7. لج لی (کارگردان و فیلمنامه نویس فرانسوی)
  8. جف نیکولز (کارگردان آمریکایی)
  9. جواکیم تریر (کارگردان نروژی)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.