توپ هوشمند جام جهانی قطر که آفساید را هم تشخیص میدهد

برای تشخیص صحنه آفساید در بازی های جام جهانی قطر 2022 توپ هوشمند طراحی شد که اطلاعات دقیقی از موقعیت توپ در زمین به کمک داوران ارائه می دهد.

توپ هوشمند جام جهانی قطر رونمایی شد. به گزارش فیفا در بازی های جام جهانی 2022 برای جلوگیری از کاهش اشتباهات کمک داوران در تشخیص آفساید، از تکنولوژی جدیدی استفاده می شود؛ توپ هوشمند جام جهانی قطر که آفساید را هم تشخیص میدهد و کمک می کند تا موقعیت های آفساید به شکل سریع و دقیق بررسی شود.

توپ هوشمند جام جهانی

اشتباهات کمک داوران در تشخیص موقعیت آفساید باعث شد تا برای جام جهانی قطر توپ هوشمند ساخته شود. در توپ هوشمند جام جهانی قطر از 12 دوربین ویژه استفاده می شود که در مسیر توپ، مماس با چمن حرکت می کند و اطلاعات دقیقی از فردی که توپ را دنبال می کند ارائه می دهد.

با استفاده از این تراشه هوشمند در توپ جام جهانی قطر، موقعیت توپ با فرکانس 500 هرتز بر ثانیه در هر لحظه به سامانه و اتاق VAR داوران اعلام می شود و داوران می توانند با چک کردن صحنه، در مورد موقعیت آفساید تصمیم بگیرند.

توپ هوشمند جام جهانی قطر

گفته می شود که با وجود توپ هوشمند در بازی های جام جهانی 2022، کمک داوران همچنان در بازی حضور دارند و زمانی از این توپ استفاده می شود که سامانه هوشمند، صحنه را آفساید تشخیص دهد.

همچنین بدانید:

تاریخ برگزاری بازی های جام جهانی 2022

سیدبندی مسابقات جام جهانی قطر

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.