سرنوشت ستاره خانم تبریزی همسر ناصرالدین شاه

این مطلب را دنبال کنید تا بدانید سرنوشت ستاره خانم تبریزی همسر ناصرالدین شاه چه شد.

اگر از طرفداران سریال جیران باشید حتما ستاره خانم تبریزی همسر ناصرالدین شاه را دیده اید. یکی از 4 زن عقدی شاه که طعم و حرص کمتری برای رسیدن به مقاوم و ثروت در دربار شاه دارد و بیشتر سعی دارد مهد علیا مادر ناصرالدین شاه را از خود راضی نگه دارد. در این مطلب می خواهیم سرنوشت ستاره خانم تبریزی همسر ناصرالدین شاه را مورد بررسی قرار دهیم.

سرنوشت ستاره همسر ناصرالدین شاه

در روایت های تاریخی آمده که بعد از عشق آتشین ناصرالدین شاه به جیران، او می خواست جیران را به عقد دائم خود درآورد اما به این دلیل که چهار زن عقدی داشت، این امکان وجود نداشت. پس ستاره خانم تبریزی را از عقد دائم خود درآورد و به عقد متعه تبدیل کرد تا جیران را عقد کند.

در مورد سرنوشت ستاره تبریزی همسر ناصرالدین شاه گفته می شود که بعد از مرگ ناصر، پسرش مظفرالدین شاه حرمسرای پدر را تخلیه کرد و با بدرفتاری همه همسران ناصرالدین شاه از جمله ستاره را از حرمسرا بیرون کرد و همسران خود را در آنجا جا داد.

ستاره زن ناصرالدین شاه و دیگر زنان عقدی و صیغه ای شاه در کوچه و محلات آواره شدند و گفته می شوند که احتمالا ستاره و برخی از زنان شاه به خانه دختران ناصرالدین شاه یا اقوام آنها پناه بردند.

سرنوشت ستاره زن ناصرالدین شاه

ستاره خانم تبریزی چهارمین همسر عقدی ناصرالدین شاه بود که از بقیه زن های شاه ساده تر بود و چندان به فکر این نبود که روزی مانند مهد علیا مادر شاه ایران بشود. او از زندگی روزمره در دربار ناصرالدین شاه راضی بود و خودش را درگیر موضوعات روزمره دربار نمی کرد.

با این حال در تاریخ آمده که ناصرالدین سه فرزند از ستاره تبریزی داشت، یک پسر که در 8 ماهگی از دنیا رفت و دو دختر که در 1 سالگی آنها را از دست داد.

سکانس کتک خوردن جیران از ناصرالدین شاه

سرنوشت جیران در واقعیت

برای دانلود قانونی سریال جیران روی لینک زیر کلیک کنید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.