علت کم واریز شدن یارانه های تیر ماه؛ از نگاه خبرگزاری های کشور

یارانه تیر 1401 در حالی شب گذشته واریز شد که مبلغ آن برای برخی کاهش یافت و به جای 400 هزار تومان 300 هزار تومان دریافت کردند. علت چیست؟ برای اعتراض به کجا مراجعه کنیم؟

یارانه تیر ماه 1401 شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد اما با تغییراتی همراه بود و برخی از یارانه بگیران معتقد بودند که مبلغ یارانه آن ها نسبت به دو ماه گذشته کم شده. برخی به جای یارانه 400 هزار تومانی که برای سه دهک اول درامدی در نظر گرفته شده 300 هزار تومان دریافت کردند و برخی 35 هزار تومان از یارانه شان مسر شده بود و برخی با وجود اینکه یارانه دو ماه قبلی را دریافت کرده بودند یارانه تیر ماه به حساب آن ها واریز نشده و به نظر میرسد از لیست یارانه بگیران حذف شده اند؟ اما چرا؟ در ادامه خواهیم گفت.

چرا یارانه تیر کم واریز شده

افرادی که به جای 400 هزار تومان یارانه تیر 300 هزار تومان دریافت کردند

علت تغییر دهک بندی است بعد از بروزرسانی بانک اطلاعاتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برخی از افرادی که در 3 دهک اول قرار داشتند در دهک های بالاتر قرار گرفته اند و به جای یارانه 400 هزار تومانی 300 هزار تومان دریافت کردند.

از سوی دیگر پیگیری تجارت‌ نیوز از وزارت رفاه حاکیست که در تاریخ بیستم تیرماه دهک بندی درآمدی شهروندان را تغییر کرده است و شهروندان می‌ توانند برای اطلاع از دهک جدید با شماره تلفن ۰۲۱۶۳۶۹ تماس بگیرند.

دلیل کسر 35 هزار تومان

این کسری به دلیل وام کرونا است که هر ماه از یارانه ها کم می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا

طیبه حسینی سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ ها افزود: کلیه سرپرستان خانواری که جزء دهک اول تا سوم هستند مبلغ یارانه دریافتی آن‌ها به ازای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان و سرپرستان خانواری که در دهک چهارم تا نهم قرار دارند مبلغ یارانه پرداختی به ازای هر نفر ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

وی اعلام کرد: کلیه افرادی که در زمره ثبت نام شدگان جدید و جزء جاماندگان بودند، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آزمون وسع شان انجام شده و دهک‌ های درآمدی شان مشخص شده است و افرادی که در دهک‌ های درآمدی یک تا ۹ قرار گرفتند تا پایان هفته یارانه تیرماه شان به اضافه معوقات اردیبهشت و خرداد ماه به حساب شان واریز خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین افرادی که متقاضی بازبینی در دهک بندی خود بوده اند معوقات اردیبهشت و خردادشان را خواهند گرفت.

حسینی اضافه کرد: بررسی ثبت نام کنندگان جدیدی که تا پایان ۱۵ خرداد که آزمون وسع شان انجام شده، مورد بررسی قرار گرفته است.

واریز یارانه به حساب افرادی که درخواست تغییر دهک بندی دارند

همچنین در این مرحله، برخی از سرپرستان خانواری که یارانه نقدی آنها در اردیبهشت ماه قطع شده بود و درخواست بازبینی خود را در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کرده بودند، چنانچه در بازبینی انجام شده توسط وزارت رفاه جزو دهک‌های اول تا نهم قرار گرفته باشند، یارانه تیرماه را مطابق دهک‌ بندی اعلام شده دریافت خواهند کرد.

متقاضیان بازبینی دهک‌بندی اعلام شده یا افرادی که یارانه آنان از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ قطع شده است، می‌توانند جهت ثبت یا پیگیری درخواست خود به سامانه اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس https://hemayat.mcls.gov.ir/ مراجعه نموده یا با تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس حاصل نمایند.

ثبت‌ نام از افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی جا مانده‌اند یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند نیز همچنان ادامه دارد. این افراد می‌ توانند با مراجعه به تارنمای پنجره ملی خدمات هوشمند به آدرس https://my.gov.ir نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام نمایند. جهت ثبت‌نام در این سامانه، در اختیار داشتن شماره تلفن همراه به‌ نام سرپرست خانوار، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و شماره شبای بانکی مربوط به سرپرست خانوار متقاضی جدید یا جامانده از یارانه، ضروری است. تمامی اشخاص می‌توانند جهت کسب اطلاع از آخرین وضعیت یارانه خانوار، کد دستوری #کد ملی۴۳۸۵۷۴* (ستاره ۴ ستاره ۴۳۸۵۷ ستاره کد ملی مربع) را با شماره تلفن همراه به‌نام خود شماره‌گیری نمایند.

همچنین بخوانید:

آخرین مهلت ثبت نام اینترنت رایگان دولت

نحوه ثبت نام یارانه معیشتی 1401

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.