وضعیت پیروز چگونه است (آیا انقراض پیروز قطعی شد)

برای اطلاع از وضعیت پیروز یوزپلنگ ایرانی این مطلب را بخوانید.

پیروز، یوزپلنگ 10 ماهه ایرانی، به دلیل نارسایی کلیوی درگذشت. این یوز ایرانی که از روز پنجشنبه هفته گذشته به دلیل یبوست و انسداد روده، در بیمارستان تحت نظر ویژه بود، بعد از انجام دیالیز درگذشت.

اخرین وضعیت پیروز یوزپلنگ

10 ماه پیش، یعنی اردیبهشت 1401 بود که پیروز یوز ایرانی متولد شد و علیرضا شهرداری پناه؛ امدادگر حیات وحش نگهداری او در پارک حیات وحش پردیسان را به عهده گرفت.

او که از بین 3 توله یوزپلنگ ایرانی زنده مانده بود و شانس زندگی پیدا کرده بود، پیروز نامیده شد. پیروز که به تازگی وارد 10 ماهگی شده بود، مدتی بود که با یبوست و مشکلات گوارشی دست و پنجه نرم می کرد و کارشناسان داخلی و خارجی تصمیم به انتقال او به بیمارستان گرفتند.

پیروز از تاریخ 5 اسفند 1401 به بیمارستان دامپزشکی مرکزی منتقل شد و با انجام رادیولوژی و سونوگرافی، مشکل دفع سیستم گوارشی تشخیص داده شد.

وضعیت یوز پیروز

عصر روز گذشته فیلمی در مورد آخرین وضعیت پیروز منتشر شد و تیم پزشکی دیالیز را تنها راه درمان پیروز عنوان کردند و گفتند چنانچه نارسایی کلیوی پیروز برطرف نشود، باید هر روز دیالیز شود.

انقراض پیروز

به گفته سرپرست دفتر حافظت و مدیریت حیات وحش، نارسایی های گوارشی پیروز از همان ابتدا به علت نخوردن شیر مادر بود و با بزرگ شدنی این بیماری تشدید شد. دامپزشک پیروز (پیتر کالدوِل) از آفریقای‌ جنوبی بود و داروها و غذاهای پیروز با مشورت او داده می شد.

با وجود نگهداری های شبانه روزی، درمان ها بر روی پیروز بی اثر بود و سرانجام امروز سه شنبه 9 اسفند 1401، پیروز یوزپلنگ معروف ایرانی، درگذشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.