انشا درباره نیمه شعبان و ولادت امام زمان با مقدمه و نتیجه (زیبا و خواندنی)

در این مطلب با مقاله درباره نیمه شعبان همراه شما هستیم.

نیمه شعبان برای مسلمانان از اهمیت بالایی برخوردار است و یکی از اعیاد بزرگ برای تمام مسلمانان سراسر دنیا است. انشا درباره نیمه شعبان برای پایه های مختلف را می توانید در این نوشته همراه با مقدمه و نتیجه انشا بخوانید. این مطلب شامل موضوع انشا در مورد نیمه شعبان تولد امام زمان (عج)، انشا ادبی درباره نیمه شعبان و انشا کوتاه درباره عید نیمه شعبان می باشد. با مینویسم همراه باشید.

انشا در مورد نیمه شعبان

عید نیمه شعبان روز میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) است. این روز بزرگ هر ساله در کشورهای اسلامی جشن گرفته می شود. در جشن نیمه شعبان به میمنت تولد حضرت عصر (عج) مردم به آذین بندی کوچه ها و پخش شکلات و شیرینی می پردازند. در ادامه 5 انشا در مورد نیمه شعبان مناسب مدارس آورده شده است که می توانید از آن ها ایده بگیرید.

متن تبریک نیمه شعبان و عکس نوشته نیمه شعبان را از دست ندهید.

متن انشا درباره نیمه شعبان

نیمه شعبان ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) است که آخرین امام ما شیعیان می باشد به همین خاطر نیمه شعبان برای ما شیعیان روز بزرگی می باشد و ما این روز را جشن می گیریم زیرا برپایی جشن برای اهل بیت پیامبر و امامان احترام به ایشان است، همه پیامبران و امامان قبل ایشان مژده آمدنش را داده اند با ظهور ایشان جهان از نا عدالتی و ظلم پاک خواهد شد و حق مظلومان از ظالمان گرفته میشود و حضرت مهدی حکومتی بر پا خواهد کرد که آن همه ی جهان به برابری خواهند رسید. با فرارسیدن نیمه شعبان همه مشغول به چراغانی کوچه و خیابان میشوند و عده ای نیز شربت و شیرینی در بین مردم پخش میکنند. در مساجد هم مراسمات جشن و شادی برگزار میشود و همه ی مسلمانان شیعه در کشور های مختلف این روز را جشن میگیرند و شادی کنان به همدیگر تبریک میگویند.

نیمه شعبان شب بسیار مبارک و با ارزشی است به طوری که حتی پیامبر نیز به اهمیت این شب سفارش فراوانی کرده و گفته اند که نیمه شعبان بعد از شب قدر برترین شب ها است حتی برای اهل سنت نیز این شب بسیار پرفضیلت بوده و با اهمیت شمرده شده است آنها شب نیمه شعبان را «شب برات» نامیده و در آن به شب زنده‌ داری و دعا و نیایش میپردازند.

در روز نیمه شعبان همه منتظر ظهور وآمدن حضرت مهدی (عج) هستند و دعا میکنند که این روز هر چه زودتر فرابرسد تا همه دلها از گناه پاک شود و جهان نیز رنگ تازه ای از شادی ببیند.

درد غریبی است، همه ی عالم برای آمدنت لحظه شماری میکنند همه ی برای هرچه زودتر آمدنت دعا میکنند. ظهورت آرزوی مشترک تمام شیعیان و جهانیان است باشد که روزی همه به آرزویمان برسیم.

شعر نیمه شعبان کودکانه

یک انشا درباره ی نیمه شعبان

انشا ادبی نیمه شعبان همراه با مقدمه و نتیجه

مقدمه:

قسمت نشد که گاه به گاهی ببینمت حتی به قدر نیم نگاهی ببینمت

تکلیف بی‌ قراری این دل چه می‌ شود؟! صلاً شما اگر که نخواهی ببینمت…

ای کاش یک سه شنبه شبی قسمتم شود در راه جمکران سر راهی ببینمت

حضرت مهدی (عج) دوازدهمیم و آخرین امام ما شیعیان است که در 15 شعبان 1444 هجری قمری در شهر سامرا واقع در کشور عراق متولد شده اند که در حال حاضر در دوران غیبت به سر میبرند این مناسبت را نیمه شعبان نام گذاشته اند که از اهمیت بالایی برای ما شیعیان برخوردار است و یکی از بزرگترین عید های ما شیعیان می باشد. تمام مسلمانان شیعه این روز را جشن میگیرند عده ای با درست کردن و چراغانی کردن خیابان ها و عده ای هم با پخش کردن شربت و شیرینی بین رهگذران و نذری دادن.

دعاهای مختلف و اعمال مذهبی نیز در این روز توسط شیعیان انجام میشود و بعضی از مسلمانان اهل تصوف نیز احترام خاصی به روز نیمه شعبان دارند. پیامبر نیز بر اهمیت این شب اشاره کرده و فرموده اند که دعا و نیایش در این شب از ثواب بالایی برخوردار است.

تمام شیعیان در سراسر دنیا منتظر ظهور حضرت مهدی هستند تا دنیا را از این بی عدالتی نجات دهد و تمام انسان ها از این تاریکی نجات پیدا کنند. او سرچشمه ی همه ی زیبایی ها و خوبی ها است ظهور او باعث آرامش دل های انسان ها میشود و یار و یاور مظلومین میشود و دشمن ستمکاران و حق همه ی انسان هایی که به آنها ظلم شده است را میگیرد تا به به یک برابری واحد برسند. نیمه شعبان که به آن (لیله برات) و (لیله الصک) نیز گفته اند پر فضیلت ترین شب بعد از شب قدر است.

همه ی شیعیان مسلمان اعتقاد دارند در نیمه ی شعبان وقتی با دلی صاف و همراه خلوص نیت از امام زمان چیزی بخواهیم او حاجتشان را برآورده میکند و عیدی به آن ها میدهد. آرزوی همه ی شیعیان سلامتی ایشان و ظهور هر چه سریع تر ایشان است. در نیمه شعبان همه جشن میگیرند تا خودشان را برای جشن روز موعود آماده کنند.

نتیجه:

روزی که حضرت مهدی (عج) ظهور کند روزی خواهد بود که تمام انسان ها رهایی پیدا خواهند کرد و تنها عشق و صمیمت است که در همه ی جهان جاری خواهد شد، در این جهانی که تاریک و پر از خشم و نفرت است. ما همان منتظرانیم که هر روز و هر لحظه آمدنش را از خداوند می خواهیم و هر کاری برای تعجیل در ظهور حضرت مهدی (عج) انجام میدهیم و سعی می کنیم هر سخنی که می گوییم راهی برای نزدیک تر شدن به او باشد تا روزی در کنارش باشیم.


انشا درباره نیمه شعبان تولد امام زمان

مقدمه:چه انتظار عجیبی!چه بیخیال نشسته ایم نه کوششی نه وفایی …فقط نشستیم و گفتیم خداکند که بیایی……

در روز نیمه شعبان که تولد آخرین امام شیعیان است مردم کوچه ها آب و جارو می کنند. عده ای با چیدن گلدان ها در سرتاسر کوچه و عده ای نیز با چراغانی کردن خیابان ها و کوچه ها آراسته می کنند. بعضی ها غذایی نذر می کنند و یا شربت و شیرینی بین عابران پخش می کنند و عطر وبوی خاصی در فضا ایجاد می شود اما با وجود این حس و حال جشن که وجود دارد غمی نیز در کنار این شادی وجود دارد غمی که خبر از غربت و دوری از امامان را می دهد. همه در این روز حس و حال عجیب و غریبی دارند انتظاری که در دلها می گذرد برای آمدنش اما نمی دانیم که کی این انتظار به پایان می رسد، شاید در یکی از همین نیمه شعبان ها در روز تولدش بیاید و با آمدنش نجات بخش مظلومان باشد و امیدی باشد برای ناامیدان برای چشم هایی که هر روز و شب انتظار ظهورش را می کشند..

این غیبت درد عجیبی به همراه دارد هر روز روزشماری آمدنش را می کنیم عاشقانی هستیم که سالها منتظر روزی هستیم که بیاید و حکومتی را برپا کند که در آن خبری از ظلم، بی عدالتی نباشد تا همه به زندگی که لایقشان است برسند. کاش همین امروزبیایی که آدم ها صداقت را به فراموشی‌ از یاد برده‌اند؛ زمین در حسرت یک مرد می‌ سوزد و ما در میان تمامی ظلمت‌ ها امروز شادیم و شیرینی و شربت است که دست به دست می‌ شود  چرا که امروز نیمه شعبان است روز تولد توست و روز شادی و خوش یوم برای ما است.

 نتیجه: با تمام دردها و انتظارهایی که وجود دارد اما امید هنوز در دلهایمان قدرت بیشتری دارد و هروز به امید ظهور چشم باز می کنیم چون همه می دانیم این ظهور فقط آمدن حضرت مهدی نیست بلکه تمام شدن همه ی دنیا از بدی ها و ظلمت هاست و روزی که دیگر انسان ضعیفی در دنیا وجود ندارد که تنهایی بخواهد حق خود را بگیرد بلکه حقوق همه برابر تقسیم خواهد شد.

کلیپ نیمه شعبان برای وضعیت واتساپ

انشا کوتاه درباره نیمه شعبان

انشا درباره نیمه شعبان کلاس سوم

امروز نیمه شعبان، تولد امام زمان (عج) است. کسی که سال ها پیش از نظرها غایب شده تا وقتی که جهان پر از ظلم و بدی شد، ظهور کند و دنیا را نجات دهد. با وجود اینکه امام زمان غایب است و کسی او را ندیده، اما همه مسلمانان او را دوست دارند و منتظر آمدنش هستند.

امروز که جشن میلاد حضرت مهدی است، حضور او بیشتر از همیشه احساس می شود. همه شهر چراغانی شده و مردم با شربت و شیرینی به یکدیگر تبریک می گویند.

کاش می شد همین امروز امام زمان ظهور می کرد و او را می دیدیم، با او حرف می زدیم و او از آینده روشن برایمان می گفت. دنیایی بدون جنگ، بدون ظلم، بدون ناعدالتی و بدی. من در حالی که روز نیمه شعبان دعای فرج را برای آمدن حضرت مهدی می خوانم، از خدا می خواهم که هنگام ظهور جزء یاران واقعی ایشان و سربلند و سعادتمند باشم.


انشا درباره نیمه شعبان کلاس چهارم

ای پرده‌ دار عالم در پرده چند پنهان بازآ و روشنی‌ بخش دل‌ های باصفا را

محمد بن حسن عسگری ملقب به امام مهدی، امام زمان است. مادر ایشان نرجس خاتون و پدر بزگوار ایشان امام حسن عسگری نام داشت که امام یازدهم شیعیان است که دوره امامت ایشان بعد از شهادت پدرش در سال 260ه ق آغاز شد. او همان مهدی موعود است و منجی عالم که پیامبران و امامان مژده آمدنش را می دادند و ایشان بعد از دوره ی طولانی از غیبت ظهور خواهند کرد. حضرت مهدی در زمان حکومت عباسی به دنیا آمدند و از همان ابتدا عباسیان در صدد پیدا کردن ایشان بودند به همین دلیل ایشان از نظر ها پنهان و مخفی شدند. بعد از مرگ امام حسن عسگری و آغاز حکومت حضرت مهدی غیبت صغری نیز آغاز شد و بعد از اینکه غیبت صغری پایان یافت ارتباط نائبان خاص نیز پایان یافت و غیبت کبری ایشان آغاز شد که هنوز نیز ادامه دارد.

به اعتقاد شیعیان امام مهدی (عج) زنده است و روزی ظهور می کند و حکومتی برپا می کند که نا برابری، بی عدالتی ظلم و تاریکی در آن از بین می رود و تنها افرادی همراه او هستند که در حال حاضر از این صفات دور باشند. شیعیان منتظر ظهور منجی هستند تا بتوانند از یاران ایشان باشند و در کنار ایشانی حکومتی بر مبنای عدالت برپا کنند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.