پماد برای خشک شدن جوش صورت در مدت زمان کم

انواع پماد برای از بین بردن جوش صورت

همه افراد ممکن است در سن بلوغ و یا سن های بالاتر در صورت و بدن خود جوش هایی را مشاهده کنند، این جوش ها را به راحتی با برخی پماد ها می توان از بین برد. در این مقاله چند پماد برای خشک شدن جوش صورت به شما معرفی می شود.

اکثر افراد داشتن جوش بر روی صورت و بدن را تجربه کرده اند، برخی جوش های ریز و کم دارند و برخی جوش های بزرگ و عفونی در بدنشان ایجاد می شود. برای از بین بردن جوش ها می توانید از انواع پماد استفاده کنید. اگر در بدن یا صورت شما جوش های عفونی وجود دارد، می توانید از پمادهایی که دارای آنتی بیوتک هستند، استفاده کنید که در این صورت عفونت جوش ها خشک شده و جوش ها از بین می روند. البته برای از بین بردن جوش با انواع پماد بهتر است ابتدا به پزشک مراجعه کنید تا با راهنمایی پزشک پماد مورد نظر را تهیه کرده و استفاده کنید، زیرا برخی از پمادها ممکن است عوارضی برای سلامت پوست داشته باشند. در این پست انواع پماد برای خشک شدن جوش صورت به شما ارائه می شود، با ما همراه باشید.

چه پمادی برای خشک شدن جوش صورت مناسب است؟

با توجه انواع آکنه و جوش های پوستی که بر روی پوست خود مشاهده می کنید، می توانید از انواع پماد برای از بین بردن و خشک شدن جوش ها استفاده کنید. برخی از جوش ها قرمز و بدون روزنه می باشند که این جوش ها با انواع پمادهای موضعی از بین می روند، اما برخی از جوش ها همراه باکتری و التهاب می باشند که برای از بین بردن این جوش ها علاوه بر پماد های موضعی باید از آنتی بیوتیک های خوراکی و ایزوترتینوئین ها نیز استفاده کنید.

در زیر انواع پماد برای از بین بردن جوش ها و آکنه های مختلف آورده شده است، حتما قبل از استفاده از این پماد ها به پزشک مراجعه کنید تا پزشک تشخیص دهید که از چه پمادی باید استفاده کنید. صابون گوگرد نیز برای خشک کردن جوش ها مفید است.

1. پماد تتراسایکلین برای خشک شدن جوش صورت

این پماد جزء آنتی بیوتیک های باکتریو استاتیک می باشد، این آنتی بیوتیک ها در برابر انواع باکتری های گرم منفی و گرم مثبت، مایکو پلاسماها، کلامیدیاها و ریکتزیاها فعال هستند.

خاصیت ضد التهابی پماد تتراسایکلین باعث کاهش التهاب جوش صورت و قرمزی  می شود، همچنین از رشد باکتری های ایجاد کننده جوش جلوگیری می کند، و از این پماد برای رفع و خشک شدن آکنه های التهابی خفیف و مقاوم استفاده می شود.

2. از بین بردن آکنه و جوش با پماد آکنومیس

پماد آکنومیس یا کلیندامایسین یک نوع داروی ترمیمی پوست بوده و به شکل پماد و ژل و محلول قابل استفاده می باشد. پماد آکنومیس برای درمان و خشک شدن جوش های روی بازو نیز کاربرد دارد و همچنین به عنوان لایه بردار می توانید از آن به صورت یک شب در میان و به اندازه سه عدس کوچک روی صورت خود بمالید.

پماد آکنومیس از رشد باکتری‌ های پروتئین در سطح ریبوزومی جلوگیری می کند و باکتری‌ ها را از بین می برد. استفاده یک بار در روز از ژل آکنومیس یا کلیندامایسین فسفات یک درصد برای کاهش ضایعات پوستی تا ۵۰ درصد بسیار مفید است؛ همچنین این پماد برای درمان آکنه و جوش های شدید و ملتهب توصیه شده است..

3. پماد آزلادرم مناسب برای خشک شدن جوش صورت

برای درمان موضعی آکنه های التهابی خفیف تا متوسط و خشک شدن جوش های صورت، می توانید از پماد جوش صورت آزلادرم استفاده کنید.

از این پماد روزی دو بار به مدت 6 ماه استفاده کنید تا جوش های شما کاملا بهبود یابند.

4. پماد رتین آ برای رفع جوش صورت

این پماد هم خاصیت لایه برداری بالایی دارد و هم برای درمان جوش های صورت نیز کاربرد دارد و به شکل پماد ، کپسول ، کرم و لوسیون در بازار وجود دارد.

می توانید این پماد را تهیه کرده و برای از بین بردن و خشک شدن جوش های صورتتان استفاده کنید.

5. خشکی آکنه صورت با پماد سولفور ( گوگرد )

پماد سولفور خواص میکروب‌ کشی، قارچ‌ کشی، ضد انگل و کراتولیتیک دارد و همچنین یک کمک کننده در درمان آکنه و جوش های صورت می باشد. این پماد به شکل صابون گوگرد نیز در بازار وجود دارد و قابل استفاده است.

6. پماد بنزوئیل پروکساید برای خشک کردن جوش صورت

پماد بنزوئیل پروکساید باکتری هایی که باعث ایجاد جوش در صورت می شوند را از بین می برد، پوست را کاملا بازسازی و لایه برداری می کند و به کاهش چربی پوست و کنترل آن کمک می کند.

7. پماد رزورسینول برای از بین بردن جوش صورت

برای از بین بردن و خشک شدن جوش های سرسیاه و سر سفید در صورت می توانید از پماد رزورسینول استفاده کنید.

همچنین از این پماد برای درمان اگزمای مزمن، پسوریازیس و هیدرآدنیت عفونی استفاده می شود.

نکته بسیار مهم: استفاده از پماد خشک کننده جوش در مواردی است که شخص می خواهد خیلی سریع جوش صورت بر طرف شود برای مثال زمانی که می خواهد به یک مهمانی و یا جلسه بسیار مهم برود، ولی وجود جوش روی صورت او را آزار می دهد. این نوع پماد ها به شکل رول بوده و باید فقط روی صورت استفاده شود. پماد خشک کننده جوش برای افرادی مناسب است که صورت آن ها به ندرت و خیلی کم جوش می زند؛ ولی برای کسانی که صورتی پر جوش دارند به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.