بهترین جاذبه های گردشگری فرانسه و پایتختش شهر پاریس + عکس

در این مطلب 12 مورد از جاذبه های گردشگری شهر پاریس و فرانسه و اطراف پاریس (برج ایفل، موزه لوور، کاخ ورسای، منتون؛ کوت دازور و… ) را به شما به همراه تصویر معرفی خواهیم کرد.

از بلوارهای پاریس گرفته تا اقامتگاه های ساحلی کوت دازور همه و همه از زیبایی های فرانسه محسوب می شوند. قلعه های جادویی که فقط در داستان های خیالی پیدا می شوند، کلیساهای با شکوه و روستاهایی با ویو کارت پستالی را در هیچ جای دیگری غیر از فرانسه نمی توان پیدا کرد. این در حالی است که قطارهای سریع السیر مسافران قرن بیست و یکمی را در سریع ترین حالت ممکن به مرزهای این کشور می رسانند. پس چرا که نه! چرا از این زیبایی ها دیدن نکنیم؟ در این مطلب همراه lk باشید تا جاهای دیدنی کشور کشور فرانسه و معروف ترین شهرش پاریس را به شما معرفی کنم.

مطالب پیشنهادی: دیزنی لند پاریس فرانسه

لیست جاذبه هاي توريستي فرانسه و شهر پاريس

همه زیبایی های پاریس به یک طرف، برج ایفل به یک طرف! البته موزه لوور هم از باید های دیدنی برای هر توریستی است. کاخ ورسای را هم باید به این لیست بلند بالا اضافه کرد. غذاهای اصیل فرانسوی را که در یوسنکو به ثبت جهانی رسیده اند را هم نباید فراموش کرد. پس با ما در این سفر دیدنی و جذاب به پاریس فرانسه همراه باشید.

1. برج ایفل

برج ایفل

نماد پاریس، برج ایفل است. برجی که به همان اندازه که خاص است اصیل هم هست. این برج توسط گوستاو ایفل و با کمک 8000 قطعه فلزی ساخته شده است. البته باید اشاره کرد که قرار بود برج ایفل به صورت موقتی در نمایشگاه جهانی سال 1889 به دید عموم گذاشته شود. استقبال عمومی منتقدین از این برج 320 متری در روزهای اول اصلا خوب نبود. اما بعدها برج ایفل تبدیل به نمادی دوست داشتنی و جدایی ناپذیر از بافت پاریس شد.

نام مستعار برج ایفل، «بانوی آهنی» است. بازدید کنندگان مبهوت استحکام و در عین حال عظمت این برج سه طبقه می شوند. البته که هر طبقه از این بانوی آهنی ویو خاص و دلپذیر خودش را دارد.

توریست ها می توانند در طبقه اول غذا بخورند یا اینکه ویو طبقه دوم و کیفیت غذای میشلین استارد را با ویوی بی نظیرش، در ارتفاع 276 تجربه کنند. گفتنی است که از طبقه سوم این برج و در روزهای آفتابی می توان تا 70 کیلومتر منظره اطراف پاریس را دید.

مطالب پیشنهادی: عکس برج ایفل برای پروفایل

2. موزه لوور

موزه لوور

موزه لوور یکی از بهترین جاهای دیدنی های پاریس است. روزگاری اقامتگاهی برای اعضای خاندان سلطنتی بوده اما حالا تبدیل به یکی از بهترین موزه های هنرهای تجسمی در سراسر دنیاست. برخی از بهترین آثار هنری از سراسر دنیا در این موزه گردآوری شده است؛ از جمله مونالیزا از لئونادرو داوینچی، جشن ازدواج در کانا از ورونیس و مجسمه قرن یکم پیش از میلاد از وینس دو میلو.

این موزه جمع آوری چنین آثار گران بهایی را مرهون پادشاهانی است که یکی پس از دیگری در لوور زندگی می کند. البته تلاش های فرانسه در پیمان هایش با واتیکان و جمهوری ونیز هم موجب شد آثار ارزشمند زیادی به این مجموعه اضافه شود. امروزه لوور میزبان بیش از 35000 اثر هنری ارزشمند و نایاب است. آثاری که یک روز زمان گذاشتن برای دیدن شان واقعا کم است..

3. کاخ ورسای

کاخ ورسای

کاخ ورسای نمادی از شکوه سلطنت پادشاهان فرانسه پیش از سقوط شان است که امروزه از مهمترین اماکن توریستی فرانسه بشمار می آید. این کاخ در یونکسو به ثبت رسیده و نموداری از شکوه تاریخ فرانسه در دوران حکوت لویی چهاردهم، ملقب به شاه خورشید است. این لویی چهاردهم بود که در سال 1661 کاخ کوچک پدرش را که در واقع مکانی برای استراحت در زمان شکار بود به چنین قصر با شکوهی تبدیل کرد. او به این منظور از معماری به نام لوییس لو وا کمک گرفته و کاخ پدرش اش را به سبکی کاملا نئو کلاسیک بازسازی کرد. پس از این در قرن 17 ژول هاردونین مانسارت تالارهای درونی کاخ را به سبک باروک تغییر داد. از جمله آثار این معمار می توان به تالار معروف آینه ها اشاره کرد. تالار آینه ها یکی از معروف ترین سالن های این قصر بوده و ماموران سلطنتی در این تالار منتطر می ماندند تا مشرف به دیدار شاه دوران شوند.

در این تالار خیره کننده نور از پنجره ها وارد شده و توسط هزاران آینه ای که در دیوارهای نصب شده است منعکس می شود. وجود ده ها لوستر بزرگ و آینه ای، انعکاس این نور را در تالار بیشر هم می کند. بنابراین از شکوه و عظمت این تالار هر چه بگویم کم گفته ام.

باغ های کاخ ورسای هم در نوع خود بی نظیر هستند. این باغ ها توسط لو ژاردین بازسازی شده و شامل استخر های تزیینی، درختچه های زیبا و تعداد بی شماری فواره و مجسمه می شوند. این باغ در قرن 17 و توسط آندره لو نوتخ بازسازی شده و مساحتی به اندازه 8000 هکتار را پوشش می دهد.

آنسوی این باغ های کم نظیر دومین دو تریانون قرار دارد. این مجموعه شامل کاخی به همین نام، و هامو دو لا رین می شود. ماری آنتونی ملکه وقت دستور داده بود که روستایی با کلبه های کوچک در حاشیه دریاچه برای او ساخته شود. کلبه های این روستا از معماری روستیک الهام گرفته و همگی ظاهری بسیار ساده و معمولی دارند. البته درون این کلبه ها بسیار زیبا است؛ درست مانند کاخ!

گفتنی است که روستای ماری آنتونی در ابتدا کاربردی مانند مزرعه برای فرزندان این ملکه داشته است. هدف او از احداث این روستا در مقیاس کوچک این بوده که بتواند زمانی را از زندگی سفت و سخت درون قصر دور باشد. ملکه در این روستا پیاده روی می کرده و با فرزندان و دوستانش خوش می گذارنده است. این روستا در واقع دنیای خصوصی از خواسته ها و داشته های ملکه، ماری آنتونی است.

4. منتون؛ کوت دازور

منتون؛ کوت دازور

یکی از پرطرفدارترین و به روزترین سواحل اطراف پاریس؛ کوت دازور است که از سنت تراپز شروع شده و تا نزدیکی های منتون در مرز ایتالیا ادامه پیدا می کند. ترجمه کوت دازور به فارسی می شود سواحل آبی. نامی که به حق برای ساحل این دریای مدیترانه ای آبی انتخاب شده است. تابستان های این ساحل جایی برای سوزن نداختن ندارد.

البته که سلبریتی ها و پولدارهای فرانسوی هم در ویلاها و عمارت های لوکس خود در حاشیه این ساحل آبی مستقر هستند. نیس، یکی از شهر های حاشیه این ساحل بوده و به داشتن ویو ساحلی و موزه هنرهای زیبا معروف است. کن هم یکی دیگر از شهر های نزدیک به ساحل آبی بوده و به داشتن هتل های لوکس و افسانه ای برای اقامت سلبریتی ها در طول فستیوال جهانی فیلم کن معروف است.

5. مونت سنت میشل

مونت سنت میشل

مون سنت میشل یکی از جاذبه های گردشگری اطراف پاریس است که 56 کیلومتر با آن فاصله دارد. مون سنت میشل از سواحل سنگی نورمندی برخواسته، یکی از نفس گیرترین منظره ها را در تمام فرانسه داشته و به همین دلیل در یونسکو هم به ثبت جهانی رسیده است. این «هرم دریاها» با دیدی جادویی، از سطح دریا 80 متر ارتفاع داشته و با دیوارهای سنگی و انواع و اقسام سد در برابر آب های خروشان محافظت شده است.

اصلی ترین نقطه توریست پذیر این منطقه ابی دو مونت سنت میشل است؛ شاهکاری از معماری قرون وسطایی به سبک گاتیک! بازدید کنندگان مبهوت زیبایی کلیسای ابی می شوند. این کلیسا در قرن 11 ساخته شده و از این رو در مذهب مسیحیت ارزش و اعتبار بسیاری داشته است. « دارالسلام بهشتی» لقب این کلیسا بوده و هنوز هم که هنوز است بازدید کنندگانی با پای پیاده خلیج را طی می کنند تا به این کلیسا بیایند. این رسم از زمان قرون وسطی در این کلیسا اجرا می شود.

مطالب پیشنهادی: زیباترین کلیساهای جهان

6. کاخ لوار ولی

کاخ لوار ولی

بازدید از کاخ لوار ولی مانند پا گذاشتن به داستان های کودکان است که به واقعیت پیوسته. این کاخ زیبا که از اماکن توریستی پاریس محسوب می شود در فاصله 195 کیلومتری پاریس واقع شده. این کاخ همانی است که هر کدام از ما یک بار تصویرش را در داستان های پریان دیده! قلعه ای زیبا در دل جنگل های انبوه که از نزدیکی اش رودخانه ای با بستری از گل های وحشی هم می گذرد. محوطه این کاخ با تمام پوشش گیاهی اطرافش در یونسکو به ثبت جانی رسیده است.

برخی از بخش های این قلعه مربوط به قرون وسطی بوده و دور تا دورش را برج و باروهای دیگری پوشش می دهد. اما بیشتر بخش های قلعه لوار ولی در دوران رنسانس و به عنوان مکانی برای عیش و نوش درباریان در خارج از پاریس ساخته شده است.

کاخ شامبارد که برای شاه فرانسیس اول ساخته شده با شکوه ترین کاخ در میان این مجموعه است. شونونسو یکی دیگر از کاخ های این مجموعه است که ظاهری کاملا فمینیستی دارد. در این میان کاخ شورنی به سبکی نئوکلاسیک ساخته شده و محیط اطرافش بسیار زیباست.

7. کلیسای اعظم نتردام

کلیسای اعظم نتردام

از کلیسا ها از مهمترین جاذبه های گردشگری پاریس و فرانسه هستند که از برجسته ترین آنها کلیسای نتردام است که یکی از بزرگترین کلیساهای دنیا نیز بشمار می آید.

بیش از 8 قرن است که این سازه عظیم منبعی برای مذهبی ها بوده و همچنان هم به عنوان گوشه ای از عظمت معماری به ثبت گاتیک نه تنها در فرانسه بلکه در تمام دنیا شناخته می شود. این کلیسا در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.

نتردام کلیسایی است با پنجره های شیشه ای رنگارنگ که قدمت شان به قرن 12 و 13 بر می گردد. تالارهای این کلیسای کاخ مانند مساحتی به اندازه 12500 متر مربع را پوشش می دهند. انعکاس نور رنگی وارد شده از پنجره ها فضای این کلیسا را دیدنی تر هم می کنند. شاید هدف از تاثیر این رنگ ها باور پذیری بیشتر داستان های انجیل بوده است!

 از معروف ترین پنجره های این کلیسا می توان به پنجره رز اشاره کرد که از نظر سایز و جزییات خارق العاده است. البته پنجره پَشِن (احساس) هم بسیار اصیل و خاص است. ناگفته نماند که قدمت پنجره آبی به قرن 12 بر می گردد.

8. دشت های اسطوخودوس در پاریس

دشت های اسطوخودوس در پاریس

این دشت ها در نزدیکی منظقه والنسول قرار داشته و هر بازدید کننده ای را به پا گذاشتن به سرزمین خیالی از رنگ و عطر دعوت می کنند. منظره تپه های سرسبز، گل های بنفش اسطوخدوس و درخت های زیتون این منطقه در کنار سنگ های عظیم دره برای هر توریستی خاطره انگیز خواهد بود. این مکان همان جایی است که الهام بخش هنرمندان زیادی از جمله پیکاسو بوده است.

در میان تمام زیبایی های این منطقه باید به غذاهایش که اکثرا با روغن زیتون اصیل درست می شوند هم اشاره کرد. توریست ها می توانند بهترین رستوران ها را برای غذاخوردن انتخاب کنند. یا اینکه از غذا خوردن در رستورانی خانوادگی، دنج و کوچک لذت ببرند.

منطقه پرونسال و دشت های اسطوخدوس به داشتن بازار های رنگارنگ و صدها فواره شهرت دارد.

9. مونت بلانک

مونت بلانک

مونت بلانک از رشته کوه های آلپ؛ از جاذبه های گردشگری فرانسه و از آن منظره هایی است که هیچ کس هرگز در زندگی اش فراموش نخواهد کرد. ارتفاع مرتفع ترین قله رشته کوه آلپ در تمام اروپا، مونت بلانک، 4810 متر بوده و با این وجود تعجبی ندارد اگر بگویم این غول سپید همیشه پوشیده از برف است.

در پای این غول سفید دهکده ای قرار دارد به نام شامونیکس. اگر به دنبال دیدن زندگی اصیل مردمان آلپ، غذاهای سنتی و کلیساهای تاریخی هستید بازدید از این دهکده کوچک را فراموش نکنید. شامونیکس بهترین جای ممکن برای اسکی، کوه نوردی، صخره نوردی و حتی ریلکس کردن است.

10. روستاهای منطقه آلساک

روستاهای منطقه آلساک

روستای رنگارنگ ریکویویر در منطقه آلساک فرانسه قرار دارد. البته باید اعتراف کرد که برخی از زیباترین، رنگارنگ ترین و بکر ترین روستاهای فرانسه در تپه های سبز و گرد منطقه آلساک قرار دارند نه فقط ریکویویر. کوه های وودکس در این منطقه بوده و مرز بین فرانسه و آلمان را تشکیل می دهند. روستاهای این منطقه سال های سال است که در فستیوال زیباترین روستاهای فرانسه مقام های اول را کسب می کنند.

مطالب پیشنهادی: زیباترین روستاهای دنیا

11 . کارکسون

کارکسون

کارکسون با برج و باروهای سر به فلک کشیده قطعا از دل داستان های پریان سر برآورده است. باید اشاره کنم که این قلعه در واقع شهری متعلق به دوران قرون وسطی است که به بهترین شکل ممکن حفظ و بازسازی شده است. کارکسون در یونسکو این جاذبه توریستی فرانسه نیز به ثبت جهانی رسیده و آوازه خیابان های باریک و سنگفرش شده آن در تمام دنیا پخش شده استو. تقریبا در هر کوچه و پس کوچه این شهر تاریخی، سازه ای تاریخی هم وجود دارد. برای مثال می توان به قلعه کمتال که به قرن 12 بر می گردد اشاره کرد. یا حتی سنت نازایر –سنت سلسه به سبک باسیلیایی با 52 برج در اطرافش. این کاخ پنجره های شیشه ای رنگی دارد که قدمت شان به قرن 13 بر می گردد.

12. بریتانی

بریتانی

بریتانی منطقه ای زیبا و تاریخی در سواحل شمال شرقی فرانسه است. از جمله ویژگی های این منطقه می توان به خط ساحلی سنگریزه ای، روستاهای ماهیگیری و بندرهای کوچک و بزرگی اشاره کرد که همچنان با همان سبک و سیاق سنتی شان روزگار می گذرانند. سرزمین جادویی افسانه ها، بریتانی، تحت تاثیر فراهنگ سلتیک بوده و مردمانش لهجه ای گائلیک دارند.

پریستین یکی از سواحل شنی این منطقه است که به داشتن جزیره های کوچک و قلعه های قدیم مشهور است. بلی این مر در این میان بزرگ ترین جزیره بوده و برای هر کسی که به دنبال آرامش و دوری از محیط شهری است بهترین جای دنیا محسوب می شود.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.