شخصیت شناسی از روی مدل عطسه (بررسی ۶ مدل عطسه معروف)

شخصیت شناسی از روی مدل عطسه کردن. هر مدل عطسه نشانه ی چیست؟

بسیاری از مردم از نوع عطسه کردن خود نزد دیگران خجالت زده و شرمسار هستند. عطسه های بلند و پی در پی می تواند در جمع مزاحمت هایی ایجاد کند اما امروزه با توجه به تحقیقات روانشناسان مشخص شده است که نوع عطسه کردن هر فرد می تواند ویژگی های شخصیتی او را نشان دهد. تغییر دادن مدل عطسه کار سختی است بنابراین عطسه یکی از واقعی ترین کارهایی است که هر فردی انجام می دهد در نتیجه شخصیت شناسی از روی عطسه می تواند تا حد زیادی درست باشد و حقایق جالبی را در مورد افراد فاش کند. اگر می خواهید دیگران را بر اساس مدل عطسه کردن شان بشناسید با مینویسم همراه شوید.

شخصیت شناسی از مدل عطسه کردن

تحقیقات در مورد شناخت شخصیت افراد از روی مدل عطسه کردن آن ها شامل مطالعه بر روی صداهای مختلفی است که مردم به هنگام عطسه کردن از خود بروز می دهند. همه می دانند که افراد به گونه های مختلفی عطسه می کنند و شاید به همین دلیل است که هیچ فردی شخصیت کاملا مشابه به دیگری ندارد. اکنون دقت کنید که بیشتر اوقات چگونه و با چه صداهایی عطسه می کنید تا با توجه به آن جنبه های پنهان شخصیت خود پی ببرید.

شخصیت افرادی که با صدای بلند عطسه میکنند

این افراد بیشتر دوست دارند که رهبرانی با نفوذ و قدرتمند باشند. روانشناسان معتقدند: صدای بلند عطسه این افراد نشان دهنده ی میزان نفوذی است که آنها دوست دارند بر دیگران داشته باشند. این افراد این توانایی را دارند که به راحتی روی دیگران تاثیر بگذارند و آنها را به سمت و سویی که خودشان تمایل دارند سوق دهند. آنها معمولا مدیرانی کارآمد، رهبرانی با قدرت و با نفوذ می باشند. این افراد شخصیت قدرتمندی دارند که به آنها کمک می کند در حوزه ی مدیریت، بسیار شجاع و زیرکانه عمل کنند و در محیط های اجتماعی سخنگویی عالی و بی همتا باشند. آنها می توانند با نفوذ کلام خود، موضوع بحث را به آن طریقی که خود می خواهند، ادامه دهند. معمولا زندگی بر وفق مرادشان است و در خانواده نیز از نفوذ زیادی برخوردارند.

افرادی که ملایم عطسه میکنند چه نوع شخصیتی دارند؟

این گروه معمولا افرادی آرام، با وقار، وفادار و وابسته هستند. از دیدگاه روانشناسی، این افراد به سختی می توانند مستقل از دیگران، کاری انجام دهند. شخصیت وابسته آنها نشان دهنده ی آن است که در تصمیم گیری های مهم نیاز دارند تا شخص دیگری به آنها کمک کند و جوانب مختلف موضوع را به آنها نشان دهد. این افراد می خواهند که به مردم خدمت کنند و این خدمت را در چهارچوب آنچه دیگران تمایل دارند، انجام می دهند.

بسیاری از افرادی که آرام عطسه می کنند اگرچه به ظاهر منزوی نیستند ولی چندان هم از بودن در اجتماع احساس رضایت نمی کنند. شخصیت آرام آنها تنها در خدمت به دیگران خلاصه نمی شود و در زندگی نیز بسیار وفادار و ثابت قدم هستند. به لحاظ شخصیت آرامی که دارند ممکن است در محیط کار تاثیر چندانی بر روی همکاران و رئیس خود داشته باشند ولی همین شخصیت آرام آنها باعث می شود همگان آنها را دوست داشته باشند. در محیط های اجتماعی نیز پرهیز از تجمع و قیل و قال های روزانه شعار اصلی آنان است. این افراد در هرحالی که باشند انجام کارا و وظایف اصلی خود را فراموش نمی کنند.

افرادی که به هنگام عطسه جلو دهان خود را می گیرند

مطابق تحقیقات انجام شده افرادی که به هنگام عطسه کردن جلوی دهان خود را می گیرند بسیار آرام و به لحاظ روحی متعادل هستند. این افراد معمولا در هیچ زمینه ای بر خلاف قانون عمل نمی کنند. روانشناسان معتقدند که این افراد معمولا زندگی منظم، متعادل و کم دردسری دارند. متانت و وقار در تمام اعمال و رفتار این اشخاص قابل مشاهده است. آداب معاشرت از خصوصیات ذاتی این افراد و نشان دهنده دید آنها نسبت به زندگی است.

آنها معتقدند زندگی همچون رودخانه ی آرامی است که فقط بعضی اوقات طوفانی می شود و نیازی نیست که شما سرعت حرکت آن را تند یا کند کنید. رفتار این افراد در زندگی نشان می دهد که در حوزه ی کاری خود نیز افرادی قابل اطمینان و با وقارند و مدیران همیشه از آنها به عنوان افرادی قابل اعتماد یاد می کنند. در محیط های اجتماعی و در جمع دوستان حضورشان همیشه مایه ی قوت قلب است البته گاهی در جمع های صمیمی دوستان حضور این افراد به منزله ی آن است که آداب معاشرتی که ممکن است در چنین جمع ها دوستانه ای نادیده گرفته شود باید رعایت گردد که این امر ممکن است برای بعضی افراد خوشایند نباشد.

افرادی که ریز و سریع عطسه می کنند

این افراد غالبا شخصیت بی قرار وفعالی دارند. تند تند صحبت می کنند و دوست دارند و دوست دارند هر مسئله ی را فوری حل کنند و سراغ مسئله ی بعدی بروند. این افراد بسیار باهوش و نکته سنج هستند.

مطالعه برای این گروه از افراد بهترین سرگرمی است و از هر فرصتی برای کتاب خواندن استفاده می کنند. این افراد کارمندانی نمونه هستند که می توانند در هر سطحی نمونه بودن خود را نشان دهند. در محیط کاری افرادی شایسته لایق و قابل اعتمادند و دوست دارند طوری رفتار می کنند که همیشه مورد اعتماد دیگران باشند. حس همکاری و همیاری در این افراد بسیار زیاد است هرچند گاهی دیگران در بعضی موارد ترجیح می دهند به دلیل بیش از حد صادق بودنشان با آنها کار نکنند. در محیط های اجتماعی ممکن ایت محبوبیت دیگر افراد را نداشته باشند اما اگر بتوانند از ابتدا در کاری نمایش بگذارند. اگر از طرف خانواده نیز حمایت شوند به موفقیت چشمگیری دست می یابند. معمولا دیگران به سختی آنها را درک میکنند اما کسانی که شخصیت واقعی آنها را درک میکنند در دوستی خود با این افراد ثابت قدم خواهند بود و حاضر نمی شوند به این راحتی آنها را از دست بدهند.

افرادی که بی صدا عطسه میکنند

آن دسته ار افرادی که بی صدا عطسه میکنند نمیخواهند توجه زیادی را به خود جلب کنند. آنها ممکن است اعتماد به نفس نداشته باشند یا فقط از آن دسته از افرادی باشند که نمی خواهند کسی سر از کارشان در بیاورد. بعضی از رواشناسان میگویند افرادی که بی صدا عطسه میکنند دوست ندارند زیاد کسی مزاحم کارهایشان شود و از همه دور باشند بیشتر نویسنده ها و شاعرا نقاش ها دارای این نوع شخصیت هستند.

افرادی که عطسه خود را بیرون نمیدهند و نگه میدارند

این افراد نمیخواهند خیلی روی زندگی دیگران تاثیر بگذارند. آنها معمولا از نظر شخصیتی خیلی محتاط و مودب هستند. آنها در حالی که میخواهند عطسه کنند تمام تلاششان را میکنند تا جلوی آمدن عطسه را بگیرند. اما در آخر بیرون می آید با عذر خواهی بیشتر صدا را درون خود نگه میدارند. این تیپ شخصیتی متاسفانه اعتماد به نفس خیلی پایینی دارد و باید روی آن کار کنند.

آیا شخصیت شناسی از روی مدل عطسه واقعیت دارد؟

یک مطالعه جدید در ایالات متحده نشان می دهد که نحوه عطسه کردن می تواند چیزهای زیادی در مورد شخصیت شما آشکار کند. دکتر آلن هیرش متخصص مغز و اعصاب روانپزشک و بنیان گذار تحقیقات بویایی و طعم و مزه در شیکاگو، گفت: نحوه عطسه ما نشان دهنده مولفه های خاصی از شخصیت ما است. او گفت: این بیشتر یک چیز روانشاختی است و نمایانگر شخصیت یا ساختار شخصیت است. صدای عطسه بعضی ها شبیه خمپاره است، بعضی دیگر مثل کسی که فقط پا روی موش گذاشته است عطسه می کنند.

به طور کلی عطسه یک پدیده غیر ارادی و بخشی از مکانیسم دفاعی بدن و همچنین راهی برای پاکسازی باکتری ها یا سایر عواملی که مضر هستند می باشد. هر کدام از ما سبک عطسه کردن خود را داریم. اما دقیقا چه چیزی تعیین میکند که آیا آن عطسه ها لطیف و ملایم ظاهر میشوند و یا اینکه صدایش تا خانه ی همسایه ها نیز می رود.

حرف آخر در مورد شخصیت شناسی از روی عطسه

هرکس روش منحصر به فرد خود را برای عطسه کردن دارد اما به نظر میرسد که عطسه کردن میتواند چیزهای زیادی در مورد شخصیت و رفتار شما فاش کند. به گفته رابین کرمود از روی مدل عطسه می توان به برخی از ویژگی های بسیار جالب افراد پی برد. بنابراین نحوه عطسه کردن ما مهم است و چیزهای زیادی در مورد تیپ شخصیتی ما می گوید. اما بهتر است نگاهی سرگرم کننده به این موضوع داشته باشید نه یک حکم قطعی!

اگر به مقاله های شخصیت شناسی علاقه دارید پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را هم بخوانید:

شناخت شخصیت افراد از روی رنگ مورد علاقه

روانشناسی شکل انگشتان پا

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.