تصاویری از کلاس مدارس ابتدایی در ژاپن
بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

سیستم آموزشی کشور ژاپن یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین سیستم های آموزشی در دنیا می باشد که باعث گردید کودکان این کشور در سال های ابتدایی تحصیل خود پیشرفت های بسیاری در زمینه فکری و عقلی داشته باشند. شاید برای خیلی ها سوال باشد که مدارس ابتدایی کشور ژاپن چه امکانات و تجهیزاتی را در اختیار دارند.

ما در ادامه عکس هایی از مدارس ابتدایی کشور ژاپن را قرار داده ایم نا کمی با سیستم آموزشی این کشور آشنا شوید.

نکات جالب درباره مدارس ژاپن

سیستم آموزشی ژاپن شامل دوره ۶ ساله ابتدایی، سه ساله متوسطه اول، سه ساله متوسطه دوم و چهار ساله دانشگاه است. آموزش اجباری ۹ ساله بوده و شامل ۶ سال ابتدایی و سه سال متوسطه اول است. سیستم مدارس مقطع ابتدایی ۶ ساله و سال تحصیلی سه دوره سه ماهه است.

اولین دوره از اول آوریل تا ماه ژوئن بوده و سه ماهه دوم از ماه سپتامبر تا ماه دسامبر و سه ماهه سوم از ماه ژانویه تا ماه مارس است. تعطیلات تابستانی حدود ۴۰ روز بین اولین و دومین سه ماهه تحصیلی و تعطیلات زمستانی ۱۴ روز بین دومین و سومین سه ماهه تحصیلی و تعطیلات بهار نیز ۱۰ روز بین سه ماهه سوم و اول است. روزهای شنبه و یکشنبه نیز مدارس تعطیل هستند.

تصاویری از کلاس مدارس ابتدایی در ژاپن و معلمی که درحال نمایش ماکت پیش ساخته است

در مدارس ابتدایی ژاپن کلاس درس دانش‌آموزان ساده و بزرگ طراحی می شود و دانش آموزان برای دروس مختلف از کلاسی به کلاس دیگر منتقل نمی‌شوند، در کلاس خود حضور دارند و معلمان موضوعات مختلف را به آنان آموزش می‌دهند. البته برخی کلاس‌ها مانند کلاس اقتصاد، موسیقی، کلاس‌های علمی خاص و یا هر موضوعی که نیاز به میز بیشتر دارد برای یادگیری تغییر می‌کند.در نتیجه تعلق خاطر دانش آموز به کلاس خود و مدرسه به وجود می آید و در واقع همکلاسی‌ها مانند خانواده و محیط مدرسه مانند خانه آنان خواهد بود.

عکسهایی از کلاس های درس ابتدایی در کشور ژاپن

عکسهایی از کلاس های درس ابتدایی در کشور ژاپن

تصاویری از نظم و ترتیب دانش آموزان ابتدایی ژاپن

تصاویری از نظم و ترتیب دانش آموزان ابتدایی ژاپن

عکس یک کلاس در معمولی در کشور ژاپن

 

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید