معرفی کامل سگ پیت بول حیوانی ترسناک، باهوش، مهربان و وفادار + عکس

سگ نژاد دار پیت بول یک سگ آمریکایی می باشد که سالهاست وارد خانه ها شده و برخلاف قیافه ترسناکی که دارد به دلیل مهربان بودن، محبوبیت زیادی بین کودکان پیدا کرده است و معمولا به سگ پرستار شناخته شده است ولی در گذشته از این سگ به عنوان طعمه شکار برای گاوهای مسابقه استفاده می شد. ویژگی خاص سگ پیت بول سرسخت بودن آن است که باعث شده است وارد ورزش های سخت مانند کشیدن وزنه و… شود و در هم این رشته ها موفق باشد.

در پایان گالری عکس های سگ پیت بول،این سگ نژاد دار و باشکوه را قرار داده ایم امیدوارم لذت ببرید.

مشخصات سگ پیت بول آمریکاییدرباره سگ پیت بول

پیت بول یک سگ نژاد داره آمریکایی است که اگر به خوبی بتوانید آن را آموزش دهید می تواند یک دوست و یک همراه خوبی برای کودکان و بزرگسالان بشود. سگ های پیت بول به خوبی می توانند با انسان ها ارتباط برقرار کنند و سگ هایی بسیار مهربان و با محبت هستند که تا اخرین لحظه زندگی خود نسبت به صاحبش وفادار می باشند و تا اخرین لحظه از صاحب خود دفاع می کند.

سگ پیت بول بسیار باهوش و زیرک است و به راحتی می توان اشاره ها و حقه ها و دستور ها را به آن آموزش داد. و سگ های کنجکاوی هستند و علاقه دارند در هر مسئله و موضوعی دخالت کنند. یکی دیگر از خصوصیات جالب این سگ ها این است که در بزرگسالی هم همانند یک توله رفتار می کنند و شیطنت های همان دوره را دارند و این خصوصیت باعث می شود که زندگی کردن در کنارشان خوش بگذرد.

ظاهر سگ پیت بول 

سگ پیت بول ظاهری خاص و جالبی دارد طوری که نشان می دهند بسیار قدرت مند هستند همچنین ظاهری که فک آن ها دارد بسار قدرتمند است و می توانند با یک گاز گرفتن شدید گوشت فرد را قیچی کند.

بر خلاف اندازه متوسط این سگ ها بسیار توان مند و دارای قدرت زیادی می باشند و نسبت به دیگر سگ ها بدن کوتاه و کوچکی دارند و همچنین در روی پیشانی آن ها چروک هایی وجود دارد که چهره آن ها را خاص کرده است. رنگ چشم آن ها در به رنگ خاصی تشبیه نمی شود و می توان در رنگ های مختلف باشند و دارای دم بسیار کوتاه و گوش های بلند و افتاده هستند.

پیت بول سگی است که گردن بزرگ و عضلانی دارد و به دلیل داشتن وزنی سبک می توان پرش های بلند و خوبی را داشته باشند.رنگ موهای آن ها رنگ خاصی نیست و می توان در رنگ های مختلف دیده شود ولی معمولا به رنگ سایه های قهوه ای متمایل به قرمز باشند و دارای  موهای کوتاه و براقی هستند که رنگ بینی سگ پیت بول با رنگ موهایش کاملا مطابقت داشته است.

قد و وزن سگ پیت بول

سگ پیت بول ماده معمولا در وزن های 14 تا 36 کیلوگرم هستند ولی این وزن ها کاملا تقریبی می باشند و در برخی از سگ های پیت بول شاید کمتر و بیشتر باشند همچنین قد سگ ماده پیت بول بین 40 تا 72 سانتی متر می باشند.  وزن سگ پیت بول نر هم بین 14 تا 36 کیلوگرم هستند و با قدی به ارتفاع 48 تا 26 سانتی متر هستند.

خصوصیات سگ پیت بولخصوصیات و مشخصات سگ پیت بول

شخصیت جالبی که باعث شده است این سگ در بین انسان ها دوستداشتنی جلوه دهند به خاط داشتن محبت زیاد این سگ به انسان می باشد. سگ پیت بول عاشق انسان ها هستند و علاقه دارند در آغوش انسان ها باشند. ولی این عشق به انسان در سگ های پیت بول باعث می شود که نتوانند مراقب خوبی باشند. ولی با آموزش و تربیت درست این سگ فوق العاده می توان برای محافظت استفاده کرد.

سگ پیت بول به دلیل داشتن روحیه شاد و پر انرژی توانسته است در بیشتر ورزش ها و مسابقات مختلف موفق شود. سگ بسیار حساسی است که می تواند به راحتی صدمه ببیند. با اینکه سگ پیت بوا سگ خشنی نیست ولی این سگ ها هم در تربیت و آموزش می توان سگ خشن و تهاجمی شوند.

زیرا گاو نر مسابقات بسیار قوی است و هیچ سگ دیگری جز پیت بول نمی تواند با آنها در این مسابقات تقابل داشته باشد! اما، در عین حال، اگر صاحب آن یک فرد آرام، قاطع و مهربان باشد ،همواره به عنوان یک سگ بسیار دوست داشتنی و سرگرم کننده در تعاملات انسانی طبقه بندی می شود،اما اگر صاحب آنها شرایط بسیار سخت زندگی خود را به آنها بدهد، این سگ ها مطمئنا رفتارهای غیر اجتماعی و غیر انسانی از خود نشان می دهند.

نکات مهم برای داشتن سگ پیت بول

شاید به دلیل داشتن ظاهر خشن بیشتر افراد فک کنند که سگ پیت بول متواند منجر به ایجاد ترس شود ولی این طور نیست شما اگر بتوانید پیت بول را به خوبی پرورش دهید می تواند دوست مهربان و با محبتی در خانه داشته باشید.

اولین کته مهم و حائز اهمیت برای داشتن سگ پیت بول این است که افرادی افرادی که برای این سگ ها وقت ندارند یا به اون ها توجهی نمی کنند اصلا مناسب نیست.

و حتما باید درسن کم به آن ها آموزش های لازم را بدهید تا اجتماعی شوند وگرنه به لجاجت نژادی خود تمایل پیدا می کنند و برای شما مشکل ساز می شود زیرا کنترل آن ها سخت می شود.

حتما به خاطر داشته باشید که اگر سگ پیت بول را به اماکن عمومی و یا پارک ها می بریند حتما قلاده داشته باشید زیرا اگر باسگی در بیرون درگیر شود حتما تا اخرین لحظه با آن می جنگد.

سگ پیت بول به دلیل داشتن فک قوی علاقه به جویدن مداوم دارد و بهتر است از اسباب بازی های مقوام برای آن بخرید تا بیشتر بتواند از اسباب بازی خود استفاده کند و قابلیت جویده شدن را نداشته باشد.

سگ پیتبول برای افرادی مناسب هستن که مدام باهاشون بازی کنن، به اونها آموزش بدن و برنامه ریزی دقیق و مداوم برای اونها داشته باشند.

گالری عکس سگ پیت بول

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.