دعا برای ضعیفی چشم (دعای سریع الاجابه)

اگر می خواهید چشمان ضعیفتان شفا یابد و پر نور تر شود دعاهایی را که در قسمت نوشته شده است را بخوانید.

همه ی ما انسان ها اعتقاد بسیار زیادی به به خواندن دعا برای رفع بلا و بیماری داریم. از جمله مشکلاتی که ممکن است با خواندن دعا رفع شود و بیماری شفا یابد دعا برای ضعیفی چشم می باشد. اگر چشمان شما ضعیف شده است و یا می خواهید نور چشمان شما بیشتر شود دعاهایی را که در ادامه این مطلب نوشته شده است را بخوانید.

دعا برای چشمان ضعیف

برای شفای چشمان ضعیف سوره حمد را 70 مرتبه بخوانید سپس دستان خود را رو به آسمان بلند کنید و بگویید: «اللهم اکف انت الکافی، اللهم عاف انت المعافی». درد چشم و ضعف بینایی به صحت مبدل می گردد.

خواندن این دعا برای شفا یافتن چشمی که ضعیف است بسیار موثر می باشد. هر کس این دعا را بخواند چشمان او نوری تازه پیدا می کند:

اللّٰهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ عَلَيْكَ، أَنْ تُصَلِّيَ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ، وَأَنْ تَجْعَلَ النُّورَ فِي بَصَرِي، وَالْبَصِيرَةَ فِي دِينِي، وَالْيَقِينَ فِي قَلْبِي، وَالْإِخْلاصَ فِي عَمَلِي، وَالسَّلامَةَ فِي نَفْسِي، وَالسَّعَةَ فِي رِزْقِي، وَالشُّكْرَ لَكَ أَبَداً مَا أَبْقَيْتَنِي.

خدایا از تو می‌ خواهم به حق محمّد و خاندان محمّد بر تو، اینکه بر محمّد و خاندان محمّد درود فرستی و قرار دهی روشنی در چشمم و بینایی در دینم و یقین در قلبم و اخلاص در عملم و سلامت در وجودم و وسعت در روزی‌ام و سپاس گذاری‌ات، همواره، تا زنده‌ام داری. بزنطی از یونس بن ظبیان روایت کرده: بر حضرت صادق (علیه‌السلام) وارد شدیم، آن حضرت را دیدیم به چشم‌ درد سختی دچار شده، به اندازه‌ ای که ما به خاطر آن جناب غمناک شدیم. روز دیگر که خدمت حضرت رسیدیم، چشم‌ دردی نداشت، عرضه داشتیم: فدایت شویم چشمان خود را به چیزی معالجه فرمودید؟ فرمود: آری به چیزی که از جمله معالجات بود. گفتیم: چه بود؟ فرمود: به دعایی؛ پس ما آن دعا را نوشتیم و آن دعا این است:

أَعُوذُ بِعِزَّةِ اللّٰهِ، وَأَعُوذُ بِقُوَّةِ اللّٰهِ، وَأَعُوذُ بِقُدْرَةِ اللّٰهِ، وَأَعُوذُ بِنُورِ اللّٰهِ، وَأَعُوذُ بِعَظَمَةِ اللّٰهِ، وَأَعُوذُ بِجَلالِ اللّٰهِ، وَأَعُوذُ بِجَمالِ اللّٰهِ، وَأَعُوذُ بِبَهاءِ اللّٰهِ، وَأَعُوذُ بِجَمْعِ اللّٰهِ؛

پناه می‌ برم به عزّت خدا و پناه می‌ برم به قوّت خدا و پناه می‌ برم به قدرت خدا و پناه می‌ برم به نور خدا و پناه می‌ برم به عظمت خدا و پناه می‌ برم به جلال خدا و پناه می‌ برم به جمال خدا و پناه می‌ برم به زیبایی خدا و پناه می‌ برم به جمع خدا؛ گفتیم: ای فرزند رسول خدا «جَمعُ الله» چیست؟ فرمود: «بِکُلِّ اللّٰهِ؛ به همه‌ی خدا»

وَأَعُوذُ بِعَفْوِ اللّٰهِ، وَأَعُوذُ بِغُفْرَانِ اللّٰهِ، وَأَعُوذُ بِرَسُولِ اللّٰهِ، وَأَعُوذُ بِالْأَئِمَّةِ.

و پناه می‌ برم به گذشت خدا و پناه می‌ برم به آمرزش خدا و پناه می‌ برم به رسول خدا و پناه می‌ برم به امامان و یک‌یک ایشان را نام برد. آنگاه گفت:

عَلَىٰ مَا تَشَاءُ مِنْ شَرِّ مَا أَجِدُ، اللّٰهُمَّ رَبَّ الْمُطِيعِينَ.

بر آنچه می‌ خواهی، از شرّ اندوهی که می‌ یابم، خدایا ای پروردگار مطیعان.

دعا برای پر نور شدن چشم ها

در تمام روایاتی که از امامان و معصومین (ع) نقل شده است، سفارش کرده اند که برای پر نور شدن چشم هر روز آیت الکرسی را بخوانید. این دعا برای پر نور شدن چشم و افزایش بینایی بسیار پرخاصیت می باشد. از حضرت علی (ع) نقل شده است که هر کس از درد چشم رنج می برد آیت الکرسی را بسیار بخواند.

خواندن سوره انا انزلنا نیز برای درد چشم و پر نور شدن چشم ها بسیار خاصیت دارد. روزی 7 مرتبه این دعا را بخوانید و دستان خود را بر روی چشمان خود بمالید و صلوات بفرستید.

دعا برای جلوگیری از ضعیف شدن چشم

زیاد خواندن سوره های قرآن نور چشم را زیاد می کند و از ضعیف شدن چشم ها جلوگیری می کند. در روایات آمده است که اگر کسی هر روز سوره مبارکه نور و توحید را بخواند از ضعیف شدن چشم هایش جلوگیری می کند و خداوند بر نور چشمان آن اضافه می کند.

خواندن این دعا بعد از نماز صبح سبب افزایش بینایی و جلوگیری از ضعیف شدن چشم ها می شود:

«اللَّهُمَّ اِنِّی اَسْاَلُکَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ عَلَیْکَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اجْعَلِ النُّورَ فِی بَصَرِی وَ الْبَصِیرَهَ فِی دِینِی وَ الْیَقِینَ فِی قَلْبِی وَ الْاِخْلَاصَ فِی عَمَلِی وَ السَّلَامَهَ فِی نَفْسِی وَ السَّعَهَ فِی رِزْقِی وَ الشُّکْرَ لَکَ اَبَداً مَا اَبْقَیْتَنِی‏»

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.