دعای افزایش شیر مادر

در این نوشته دعای افزایش شیر مادر در مفاتیح شامل دعای قرانی برای افزایش شیر مادر و دعای سریع برای زیاد شدن شیر مادر مجرب در روایات و احادیث آورده شده است.

برای زیاد شدن شیر مادر راهکارهای زیادی مانند تغذیه مناسب وجود دارد. علاوه بر این می توان دعا برای افزایش شیر مادر که در احادیث، روایات، مفاتیح الجنان، آیات قرآنی آمده است را به کار برد. در ادامه چندین دعای افزایش شیر مادر که معتبر می باشند آورده شده است.

دعا برای زیاد شدن شیر مادر

  • مادر نوزاد برای زیاد شدن شیر خود ابتدا نیت کرده و سپس آیه پانزدم از سوره مبارکه محمد (ص) را با گلاب و زعفران بر روی کاغذ بنویسد و داخل یک ظرف آب قرار دهد و هم بزند و اجازه دهد گلاب و زعفرن در آب حل شود سپس از این آب در سه نوبت بنوشد تا شیرش افزایش یابد.

آیه 15 سوره محمد برای افزایش شیر مادر

  • در طب الائمه آورده که برای زیاد شدن شیر مادر دعای زیر را بنویسید و در آب بیندازید. آب را به مادر شیرده بدهید تا بنوشد.

بسم الله الرحمن الرحیم
مثل الجنة التی وعد المتقون فیها انهار من ماه غیر أسن وانهار من لبن لم یتغیر طعمه وَاَنْهَترٌ مِنْ خَمْر للشارِبِینَ و انهار من ماء غیر آسنٍ وانهار من عسل مصفّی و لهم فیها من کل الثمرات و مغفرة من ربهم لا حول ولا قوة الا بااللّٰه العلیً العظیم

به امید خدا مادر بعد از نوشیدن این آب، شیرش افزایش می یابد.

آیه قرآن برای افزایش شیر مادر

  • در کتاب های منهاج سمانی (ره) و تسهیل الدعوا برای زیاد شدن شیر مادر به آیه زیر اشاره شده است. روش انجام آن به این صورت می باشد که این آیه مبارکه را نوشته و با آب بشویید سپس از این آب به خانم شیر ده بدهید شیرش زیاد می شود.

(ثُمَّ قَسَتْ قُلُوبُکُم مِّن بَعْدِ ذَٰلِکَ فَهِیَ کَالْحِجَارَةِ أَوْ أَشَدُّ قَسْوَةً ۚ وَإِنَّ مِنَ الْحِجَارَةِ لَمَا یَتَفَجَّرُ مِنْهُ الْأَنْهَارُ ۚ وَإِنَّ مِنْهَا لَمَا یَشَّقَّقُ فَیَخْرُجُ مِنْهُ الْمَاءُ) (سوره مبارکه بقره، آیه ۷۴).

دستور العمل برای زیاد شدن شیر مادر در روایات

  • در کتاب صاحب جامع الادعیه گفته شده است که: مولایمان حضرت امام ابی عبد الله جعفر بن محمد الصادق (ع) منقول است که سوره مبارکه (حجر) را با زعفران بنویسد و به زنی دهد که شیر او کم باشد، پس شیر او زیاد میگردد. ان شاء الله تعالی. (مفاتیح الحاجات، تصحیح سید محمدرضا غیاثی)
  • از امام رضا (ع) نقل شده است: اگر شیر زنی کم بود اسم “الرقیب” را بر کاسه چینی نوشته و با آب نیسان که بر آن خوانده شد، بشوید سپس آن آب را بخورد. شیرش زیاد خواهد شد.
  • امام رضا (ع) فرمودند زنی که شیرش کم است کلمه “یا متین” را در کاسه چینی نوشته و بوسیله آب باران نیسان که روی آن دعا خوانده شده آن را بشوید و از آن آب بنوشد تا شیرش زیاد شود.

مطالب مرتبط:

سریعترین راه برای افزایش شیر مادر

دعای از شیر گرفتن کودک 

مادر نوزادی که زردی دارد چه بخورد

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.