بررسی روانشناسی عاشق شدن در مردان و زنان

اگر می خواهید بدانید که علم روانشناسی عاشق شدن را چگونه می بیند و چه عواملی در عاشق شدن زن و مرد تاثید دارد حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.م ما در این مقاله به بررسی روانشناسی عاشق شدن در مردان و زنان می پردازیم. مطمئنم که از خواندن این مقاله پیشمان نخواهید شد و اطلاعات مفیدی در مورد چگونگی عاشق شدن در زنان و مردان زنانزبدست خواهید آورد.

از نظر روانشناسی عاشق شدن زنان و دختران چگونه می شوند؟

زنان عاشق مردان قدرتمند می شوند

مطمئنم این سوال برایتان پیش آمده که زنان جذب چه مردانی می شوند ؟ تحقیقات روانشناسی عاشق شدن ثابت نمود که زنان همیشه عاشق مردان قدرتمند می شوند. منظور از مردان قدرتمند مردانی است که دارای جاه و مقام اجتماعی هستند. مردانی که قدرت حمایت از همسر و کودک خود را دارند و همچنین اهدف بزرگی در سر داردند.

این علاقه زنان به مردان قدرت مد باعث بوجود آمدن سوء تفاهم در مردان شده و در ذهن مردان این سوال پیش می آید که اگر من قدرتم را از دست بدهم دیر همسرم عاشق من نخواهد بود؟ باید در پاسخ به این سوال مردان بگویم که از آنجایی که زنان از نظر روانشناسی بیشتر از مردان وابسته هستند و وفادارای بیشتری از خود نشان می دهند.

اگر شما با قدرت وارد رابطه شوید و بعد از مدتی بنا به دلایلی قدرت خود را از دست بدهید با توجه به خصوصیت وفادارای به عشق در زنان آنها با شما همراه خواهند ماند. اما از طرفی این ویژگی زنان جنبه مثبت نیز دارد که باعث می شود مردان همیشه به فکر رشد و ارتقا شرایط باشند.

جالب است که بدانید که بیشتر زنان می گویند ما مردی را می خواهیم که ما در الویت زندگی او باشیم اما همچین چیزی حقیقت ندارند اگر مردی زندگی خود را تعطیل نماید و فقط در خدمت همسر و یا عشق خود باشد خواهید دید که چطور زنان تغییر خواهند کرد. دلیل تغییر زنان در این شرایط عدم پیشرفت مرد می باشد . بهتر بگویم که مردان در رسیدگی به کار و خانواده باید حد اعتدال را رعایت نمایند تا همیشه مورد علاقه همسر خود قرار بگیرند.

به همین علت در بصورت ناخودآگاه، زنان همواره دنبال مردی هستند که از همه برتر است زیرا با همبستر شدن با او، می توانند وضعیت امن تر و نوزاد ارزشمند تری را به دنیا بی آورند.

زنان عاشق مردان شوخ طبع می شوند

از طرفی می توان گفت با توجه به علم روانشناسی عاشقش شدن زنان، آنها جذب مردان شوخ طبع می شوند. زیرا برای آنها مهم است که آیا مردان برای شادی و لبخند آنان تلاشی می کنند و خوشحالی آنها برای مردشان اهمیت دارد.

و همچنین می توان گفت که زنان جذب مردان خوش سفر و اهل مسافرت می شوند. زیرا زنان علاقه ای وافر به مسافرت و داشتن لحظاتی عاشقانه با عشق خود دارند اگر مردان غرق کار و مشکلات اقتصادی شوند و اعتدال را رعایت نکند باعث می شود دیگر برای همسر و عشق خود جذابیتی نداشته باشند. اگر به این نیاز زن ها پاسخ داده نشود باعث افسردگی و همچنین عصبی و بهانه گیر شدن زنها می شود.

بیشتر بخوانیم : با مردی که عادت به قهر کردن دارد چگونه رفتار کنیم

از نظر روانشناسی عاشق شدن زنان و دختران چگونه می شوند؟از نظر روانشناسی عاشق شدن مردان چگونه است؟

روانشناسی عالشق شدن مردان اثبات نمود که مردها 5 خواسته اصلی و اولیه ارتباطی دارند که گاهی اوقات با کوچکترین برخورد و رفتار شما اغنا می شود. ما در این بخش از بررسی روانشناسی عاشق شدن به توضیح این خواسته ها می پردازیم.

1. مردان نیاز به حمایت نیاز دارند

مردان جذب زنانی می شوند که شرایط سخت بجای سرکوفت زدن از آنان حمایت نماییند. مردان بر خلاف ظاهرشان که سعی بر این دارند که خود را قوی نشان دهند در مواقع سختی نیاز به یک پشتیبان دارند. دانشمند معروف دیوید گیونس نویسنده کتاب “نشانه های عاشقی” می گوید در صورتی که مردی همسرش را حامی و پشتیبان خود در شرایط سخت ببیند بسیار حس رضایت و خوبی از انتخاب شما خواهد داشت.

در ارتباط با مردان، باید بدانید که مردان در شرایطی نباید به مردان بی تفاوت بود بلکه بلکه حتی باید آنها را در آغوش گرفت تا حس آرامش کنند مردان تشنه حس آرامش و امنیت هستند. بنابراین به او برای دوباره و متعهد بودن در کارهایش انرژی دهید و او را تشویق نمایید و پس از بهبود وضعیت روحیش از او تشکر کنید. این کارهای کوچک می تواند از او یک قهرمان بسازد. مردان جذب زنانی می شوند که از نظر آنها قهرمان باشند.

2. حس آزادی در مردان

مردان علاقه ای به تغییر خود با زور و اجبار ندارند مردان به خودشان اطمینان دارند که شخصیتشان بعد از ازدواج هیچ تغییری نمی کند. به او نشان دهید که شما نمی خواهید شخصیتش را تغییر دهید اگر از برخی از رفتار و خصوصیات اخلاقی او ناراحت هستید بهتر است با صحبت در فضایی آرام و سرشار از علاقه با او سخن بگویید. با این کار به او ثابت می شود که شما او را همانطور که هست قبول دارید.

سعی نکنید برای مرد خود محدودیت ایجاد کنید مردان از زنانی که آنها را مدام کنترل می کنند فرار می کنند  با این کار او احساس بهتری نسبت به شما دارد. مردها را در احساساتتان شریک کنید ، اگر عصبانی بودید اجازه دهید او هم متوجه احساس شما شود. او در این مواقع به شما قوت قلب می دهد و با این کار نیز احساس مفید بودن می نماید. برای خلوت و تنهایی او احترام قائل شوید فاصله فیزیکی از همسرتان نماد استقلال برای یک مرد است.

حس آزادی در مرداناز نظر روانشناسی عاشق شدن مردان اغلب مردها نگرانند که اگر عاشق شوند دوستها و خیلی چیزهای دیگر را از دست می دهند. به عقیده خودشان وقتی مردی عاشق می شود، ممکن است برای مدتی از بسیاری موارد کناره گیری کند. سعی نکنید او را از دوستان قدیمی اش دور کنید.

3. مردان نیاز دارند که در خانواده احساس قدرت کنند

مردان مانند کودکان علاقه دارند که مرکز توجه خانواده قرار گیرند و در تمامی شرایط از او سوال شود و نظر و ایده او نیز برای افراد دیگر حائظ اهمیت باشد و به نحوی با این کار آنها احساس قدرت می کنند. بطور مثال از او بخواهید تا چیزی را تعمیر کند. با این کار، احساس موفقیتش افزایش می یابد. و حتی اگر به انتخاب و سلیقه خودتان می خواهید کاری را انجام دهید، از او نظر سنجی کنید و نظر او را هم بپرسید. گاهی اوقات لباسهای او را بپوشید این نشان می دهد او را قبول دارید.

4. حس ارزش و احترام

در این بخش از بررسی عاشق شدن مردان از نظر روانشناسی شاید مردان در ظاهر از خودراضی به نظر برسند اما در حقیقت این طور نیست. از نظر روانشناسی مردها نیاز دارند تا مورد احترام بقیه قرار بگیرند و از آنها قدردانی شوند.  توانایی حل مسائل و مشکلات به او ثابت می کند که شما گاهی اوقات می توانید مانند او باشید. با یکدیگر فعالیت هایی که به توان ذهنی نیاز دارند انجام دهید مثل جدول حل کردن و شطرنج.

حس راحتی و آسایش

مردان از تنش در خانه بیزارند سعی کنید هر چقدر که از کار روز مره و تربیت فرزندان خسته شده اید، زمانیکه همسرتان به خانه می آید با فضایی آرام و شاد مواجه شوند. شما می توانید با نگاه کردن فیلم های کمدی به همراه همسرتان این فضا را ایجاد نمایید.

سعی کنید همسرتان شما را مرتب و آراسته ببیند خانم عزیز پوشاندن خود در برابر همسر نشانه حیا و پاکدامنی شما نیس اگر شما پاکدامن نبوید که برای همسری انتخاب نمی شدید از آرایش کردن جلوی همسرتان حس صمیمیت و علاقه را بیشتر می کند زیرا این همان چیزی است که مردهای دیگر از دیدن آن ناتوان اند و فقط و فقط همسرتان شاهد آن است.

در خانه فعالیت مشترک داشته باشید مانند آشپزی سعی کنید با یکدیگر غذا درست کنید هرچه بیشتر با یکدیگر غذا درست کنید، او بابت پختن غذا بیشتر از شما قدردانی می کند.

این موارد مردها را از عاشق شدن دور می نماید اگر مردان  با صرف کردن زمان زیاد در محل کار یا شرکت در کلاس های مختلف و مواردی از این قبیل فرصت عاشقی را از خود می گیرد.زیرا در این حالت الویت زندگی یک مرد دیگر همسر و خانواده اش نیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.