روانشناسی عکس پروفایل که به شما کمک می کند اطرافیان خود را بهتر بشناسید

تحقیقات بسیاری نشان می دهد که انسان ها توانایی عجیب و غریبی در ارزیابی شخصیت های یکدیگر، فقط در یک نگاه سریع دارند و این حتی در مورد عکس پروفایل در شبکه های اجتماعی نیز صادق است. این یکی از دلایلی است که برداشت های اول در ذهن بسیار مهم و ماندگار هستند. یک مطالعه جدید نشان می دهد که ما حتی برای شخصیت شناسی عکس پروفایل نیازی به ملاقات حضوری نداریم. اغلب یک نگاه سریع برای روانشناسی عکس پروفایل کافی خواهد بود.

5 ویژگی شخصیتی از روی تصویر پروفایل شما

یک بررسی نشان می دهد که عکس پروفایل یکی از شبکه های اجتماعی شما کافی است تا در بسیاری از ابعاد، شما را نسبتاً دقیق ارزیابی کنند. پس از خواندن این مطلب می توانید متوجه شوید که عکس پروفایل هر فرد نشانه چیست؟

  • افراد با وجدان: افراد با وجدان بیشتر از عکس پروفایل هایی استفاده می کنند که طبیعی تر، رنگی تر و روشن تر باشند.
  • افراد منعطف: عکسهای پروفایل بسیار جذاب متعلق به افرادی است که از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار هستند (این صفت کاملاً با خلاقیت پیوند دارد). تصاویر پروفایل افراد منعطف کنتراست بیشتری دارند و عموماً هنری تر یا خاص تر به نظر می رسند. اگر صورت شخص بیش از حد معمول قاب پروفایل را به خود بگیرد، این نیز نشانه خوبی از انعطاف پذیر بودن فرد است.

همچنین بخوانید: روانشناسی عاشق شدن در مردان و زنان

  • افراد برونگرا: جای تعجب ندارد که عکس پروفایل برونگراها، اغلب حاوی تصاویری است که آنها توسط دوستان یا خانواده خود محاصره شده اند. افراد برونگرا غالبا از عکس های پروفایل رنگارنگ استفاده می کنند و به طور گسترده ای لبخند می زنند.
  • افراد عصبی: یک عکس پروفایل ساده با رنگ های کم نشانه ای از عصبی بودن زیاد است. افرادی که بیش از دیگران عصبی می شوند، احتمال دارد در عکس پروفایل خود چهره خود را پنهان کنند.
  • افراد همیشه موافق و سازگار: ممکن است عکس پروفایل این افراد جز بهترین عکس هایی که در شبکه های اجتماعی می بینید نباشد، زیرا آنها معمولا جز بهترین عکاسان نیستند. افراد همیشه موافق تصاویر معمولی از خود برای عکس پروفایل انتخاب می کنند، اما آنها احتمالاً لبخند می زنند و تصاویر عکس پروفایل آنها روشن و سرزنده هستند.

روانشناسی 10 نوع عکس پروفایل

1.ما عاشق هستیم

عکس دو نفره، عکس حلقه ازدواج و یا عکس با لباس عروسی، عکس پروفایل افرادی است که به تازگی نامزد کرده یا متاهل شده اند.

2.عکس کودک

احتمالا شما به تازگی صاحب فرزند و یا نوه شده اید و می خواهید نشان دهید که کودک شما شایان ستایش است. و یا به دلیل اینکه دوست ندارید عکس خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، از تصاویر کودکان زیبا برای عکس پروفایل خود استفاده می کنید.

همچنین بخوانید: رموز جذابیت زنان از نگاه مردان

3.عکس از گذشته

این نوع عکس های پروفایل می تواند مختلف باشد، شامل عکس از کودکی خود، عکس از دوران مدرسه و یا زمانی دور در گذشته. این مدل عکس پروفایل از نظر روانشناسی می تواند نشانه درگیر ماندن در زمان گذشته باشد.

4.عکس از سفر

این نوع عکس پروفایل از نظر روانشناسی نشان دهنده اجتماعی بودن شخص و دوستدار طبیعت بودن صاحب پروفایل است. صاحب عکس اهل دوستی و معاشرت و مسافرت است.

5.حیوان خانگی

مطمئنا صاحب این نوع عکس پروفایل به حیوانات و طبیعت اهمیت بسیاری می دهد و حیوان خانگی خود را به اندازه اعضای خانواده خود دوست می دارد.

6.عکس پروفایل به همراه یک آدم مشهور

نشان دهنده افتخار شخص به داشتن چنین عکس و در برخی موارد از نظر روانشناسی نشان دهنده اعتماد به نفس پایین صاحب عکس است.

7.عکس پروفایل سلفی

عکس پروفایل سلفی از نظر روانشناسی می تواند نشانه خودشیفتگی باشد.

8.عکس هنری

این نوع عکس پروفایل ممکن است دارای افکت های خاص یا ادیت شده با فتوشاپ باشد. این نوع عکس پروفایل می تواند نشان دهنده زندگی غیر متعارف و پایبند نبودن به اصول، صاحب عکس باشد.

9.عکس حرفه ای و آتلیه ای

این نوع عکس نشان از کمالگرایی دارد. اگرچه صاحب عکس یروفایل در عکس عالی و بدون نقص به نظر می رسد، اما همه می دانند این چیزی نیست که در دنیای واقعی می بینند. این افراد اغلب واقع گرا نیستند.

10. عکس دسته جمعی یا در میهمانی

افراد برونگرایی که صاحب این نوع عکس پروفایل هستند، سعی دارند به شما بگویند که من باحال و سرگرم کننده هستم!

حرف آخر درباره شخصیت شناسی از عکس پروفایل

آیا فکر می کنید فقط از یک عکس پروفایل می توانید حس اولیه خوبی از شخصیت شخصی کسب کنید؟ و اگر چنین است ، آیا این یافته ها با مشاهدات شخصی شما مطابقت دارد؟ اطلاعات مفیدی در رابطه با روانشاسی عکس پروفایل با شما به اشتراک گذاشتیم که امیدواریم برای شما مفید باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.