لیست مکان های دیدنی قشم در زمستان + آدرس

قشم یکی از جزیره های فوق العاده برای گردشگری است. این جزیره در استان هرمزگان قرار دارد. قشم بزرگ ترین جزیره ی ایران و خلیج فارس در تنگه هرمز است، جزیره ای با سواحل سنگی که از فضای داخلی کوهستانی و زیبای خلیج فارس محافظت می کند. طبیعت قشم آن قدر جذاب، بکر و فوق‎‌العاده است که از تماشای مناظر و جذابیت‌های آن سیر نمی‌شوید. جدا از جاهای دیدنی قشم و سابقه تاریخی آن، قشم بهترین مکان برای خرید کردن محسوب می شود. آب و هوای قشم گرم و مرطوب است. اگر آب و هوای گرم آزارتان می‌دهد، بنابراین بهترین زمان سفر به قشم از لحاظ شرایط آب و هوا، پاییز و زمستان است. در اینجا جاهای دیدنی قشم در زمستان را برای شما معرفی می کنیم. خواندن مطلب در فصل زمستان به کجای ایران سفر کنیم نیز پیشنهاد می شود.

9 منطقه دیدنی قشم در زمستان

جزیره قشم پر از جاذبه های گردشگری و مناطق دیدنی فوق العاده است که برای سفر در پاییز و زمستان پیشنهاد می شود. در فصل زمستان درجه هوای قشم 12 الی 25 درجه سانتیگراد می باشد. اگر به دنبال بهترین جاهای دیدنی قشم در زمستان می گردید به شما پیشنهاد می کنیم که از مناطق گردشگری دریایی قشم صرف نظر کنید زیرا در فصل زمستان جزر و مد آب بسیار زیا است. در ادامه مناطق پرطرفدار جزیره قشم که برای مسافرت در زمستان مناسبند را معرفی می کنیم و توضیح کوتاهی درباره هر یک از این جاهای دیدنی و جذاب قشم در زمستان برای شما شرح می دهیم تا قبل از سفر با این مکان ها آشنایی پیدا کنید.

تنگه چاهکوه یکی از مناطق شگفت انگیز قشم

مکان های دیدنی قشم در زمستان: تنگه چاهکوه

این مطلب مفید را بخوانید: معرفی چند هتل بکر و زیبا در کشور ایران که باید یک بار رفت

تنگه چاهکوه با دیواره های سنگی پوشیده شده که در کف آن چاه وجود دارد و مانند گودال آب به نظر می رسد. علت نامگذاری این منطقه این است که در قدیم مردم در کف تنگه چاه حفر کرده بودند که آب باران در آن جمع و ذخیره شود. دیواره های سنگی دره چاهکوه پر از شیار های زیبا و اسرار آمیز است و یکی از مناطق دیدنی و بکر قشم در زمستان و دیگر فصل های سال است.

آدرس: از مرکز قشم به سمت بخش غربی ساحل شمالی جزیره روید، جنب روستای چاهکوی شرقی، تنگه چاهکوه

غار نمکدان قشم

جاهای دیدنی قشم در زمستان: غار نمکدان قشم
غار نمکدان قشم

یکی از جاهای دیدنی قشم در زمستان که بسیار فوق العاده جذاب است غار نمکدان نام دارد که 90 کیلومتر از قشم فاصله دارد. این غار در کوهی مخروطی شکل به نام نمکدان که ارتفاعی 340 متری دارد واقع شده است. نمک های موجود در این غار شبیه قندیل های برفی به نظر می رسند. در برخی نقاط غار نمکدان ممکن است احتیاج به چراغ قوه داشته باشید زیرا کاملا تاریک است.

آدرس غار نمکدان: از قشم به سمت مسیر طبل و باسعیدو بروید.

درگهان یک مرکز خرید خوب در قشم

مناطق دیدنی قشم در زمستان: درگهاناگر در قشم به دنبال یک مرکز خرید باشید به احتمال زیاد اولین گزینه ای که به شما معرفی می کنند درگهان است. درگهان با داشتن مراکز و بازار‌های خرید فراوان، بهترین مکان برای خرید از قشم می باشد.

آدرس درگهان قشم: برای پیدا کردن ادرس درگهان قشم کافی است از اولین شخصی که از کنارتان عبور می کند سوال کنید.

دره ستارگان از مناطق دیدنی قشم در زمستان

جاهای گردشگری قشم در فصل زمستان: دره ستارگان
دره ستارگان قشم

دره ستارگان که به آن استار افتیده و یا استاره افته هم می گویند جزء شگفت‌آورترین مناطق خاورمیانه و یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم در زمستان ‌است، که به خاطر جذابیت‌های بالایی که دارد، گردشگران ایرانی و توریست‌های بسیاری را جذب خود می‌کند.این دره در فاصله 5 کیلومتری سواحل جنوبی قشم قرار دارد و در گروه آثار طبیعی یونسکو به عنوان تنها ژئوپارک طبیعی خاورمیانه به ثبت رسیده است. پیشینیانی که در این منطقه سکونت داشته اند اعتقاد داشتند روزی ستاره ای از آسمان به قلب این جزیره فرود آمده است و این اشکال عجیب و غریب که بسیار حیرت انگیز است را به وجود آورده است.

جزیره هنگام و دلفین های بامزه

مناطق دیدنی قشم در فصل زمستان: جزیره هنگام
جزیره هنگام

جزیره هنگام در جنوب قشم واقع شده و در 2 کیلومتری آن واقع است. جزیره هنگام را بیشتر به دلیل وجود دلفین های ان می شناسند. برای رفتن به جزیره هنگام باید از قایق استفاده کنید که البته در زمستان به دلیل مواج بودن آب بهتر است مراقب باشید.

جنگل حرا، جنگلی در قلب دریا

جاهای دیدنی قشم در فصل زمستان: جنگل حرایکی دیگر از جاهای دیدنی  قشم در زمستان جنگل دریایی شگفت انگیزحرا است که در دره خوران بین جزیره قشم و و بندر خمیر قرار دارد. قدمت جنگل حرا 35 میلیون سال می باشد. نوع و شکل درختان این جنگل خاص است و ریشه در آب دارند. قرار گرفتن این جنگل مابین دریا و خشکی باعث شده است زیستگاهی خاص  و غنی برای پرندگان و آبزیان باشد. درختان این جنگل خاصیت دارویی برای دام ها دارند. خاصیت شگفت انگیز دیگری که این درختان دارند این است که با هر جزر و مدی که به وجود می‌آید، یک‌بار به زیر آب می‌روند و ماده معدنی خاصی که در پوسته تنه درختان حرا وجود دارد سبب شیرین شدن آب شور می‌شوند. جنگل حرا زیبایی های بی نظیری دارد و این امر باعث می شود انتخاب جذابی برای گردشگری در زمستان باشد. جنگل حرا سکونتگاه بسیاری از پرندگان مهاجر است.

آدرس: دره خوران بین جزیره قشم و و بندر خمیر، از اسکله‌هایی مانند اسکله سهیلی، بندر لافت، روستای طبل و … می توانید به جنگل حرا بروید.

جزیره هرمز قلب رنگی قشم

مناطق زیبا ودیدنی جزیره قشم در زمستان: جزیره هرمز
جزیره هرمز

حتما خاک های رنگی قشم را دیده اید تنوع شگفت انگیز از خاک به رنگ های مختلف را در این منطقه اعجاب انگیز قشم می توانید ببینید. جزیره هرمز یکی از بهترین مناطق دیدنی قشم در زمستان و فصل های دیگر است که حتما باید یک بار در عمرتان ببینید. در جزیره رنگارنگ هرمز بیش از ۷۰ نوع کانی رنگی وجود دارد که برای همه جذاب و شگفت انگیز است.

آدرس جزیره هرمز: به اسکله ذاکری رفته و از آنجا با شناورها به هرمز بروید.

پارک کروکودیل

مناطق دیدنی قشم در زمستان: پارک کروکودیلیکی دیگر از این جاهای دیدنی قشم در زمستان پارک کروکودیل است که وسعتی بالغ بر 30 هزار هکتار داشته و در غرب جزیره قشم واقع شده است. پارک کروکودیل برای اولین بار توسط یک بانوی ایرانی افتتاح شد. در این پارک انواع کروکودیل ها زندگی می کنند و یکی از جاهای دیدنی قشم در زمستان است.

غار خوربس یکی از تاریخی ترین مناطق قشم

مناطق دیدنی قشم در زمستان: غار خوربسغار خربس یا خوربس یکی از جاذبه ها ی گردشگری و مکان های دیدنی قشم در زمستان می باشد که اگر از عقاب های ماهیگیر و خفاش های ان نمی ترسید حتما از آنجا دیدن کنید. غار خربس در 15 کیلومتری قشم قرار دارد. معماری صخره‌ای داشته و در نتیجه تخلیه ماسه‌ها از داخل حفره‌های سنگ‌های ارتفاعات روستای خوربس که مشرف به ساحل جنوبی جزیره می‌باشد، به وجود آمده است.

غار خوربس دارای ۴ دهانه می‌باشد که از درون به یکدیگر متصلند. خفاش ها در این غار زندگی می کنند. همچنین برفراز غار خربس یک جفت عقاب ماهیگیر نادر زندگی می کنند.

این غار در دوره های پیش از اسلام به عنوان پناهگاه و یا نیایش گاه استفاده می شده است.

آدرس غار خربس: ۱۵ کیلومتری شهر قشم. وارد جاده قشم به روستای رمچاه شوید و پس از ۱ ساعت به این غار می رسید.

همچنین ببینید: بندر چابهار و جاذبه های توریستی و گردشگری بی نظیر آن

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.