شناخت شخصیت از روی رنگ مورد علاقه؛ دوست داشتن هر رنگ نشانه چیست؟

دوست داشتن هر رنگ نشانه چیست و رنگ مورد علاقه درباره شخصیت شما چه می گوید؟ روانشناسی و شخصیت شناسی خودتان یا طرف مقابل از روی رنگ مورد علاقه موضوع این مقاله است.

انتخاب رنگی که دوست داریم می تواند چیزی بیشتر از آنچه ما به آن فکر می کنیم را بازگو کند. رنگ مورد علاقه می تواند شخصیت ما را نشان دهد یا شاید بینشی در مورد این که چه چیزی ما را آرام،‌ خوشحال، عصبانی یا ناراحت می کند،‌ به ما بدهد. اگر به این مباحث علاقه مندید در ادامه درباره اینکه دوست داشتن هر رنگ نشانه چیست و شخصیت شناسی از روی رنگ مورد علاقه بیشتر صحبت می کنیم. همچنین این مطالب برای شخصیت شناسی طرف مقابل از روی رنگ مورد علاقه اش به شما کمک می کند. با مینویسم همراه باشید.

رنگ مورد علاقه نشانه چیست؟

آیا می دانستید در رنگ مورد علاقه تان مفاهیم خاصی نهفته است؟ شاید به خاطر یک دلیل خاصل رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کرده باشید،‌ حتی اگر با بزرگ شدن این علاقه تغییر کند. بسته به زمینه ای که ما از یک رنگ استفاده می کنیم،‌ معنی و مفهوم آن می تواند برای انتقال اطلاعات زیادی مورد استفاده قرار گیرد.

روانشناسی دوست داشتن رنگ ها

چه در مد، چه در برندسازی محصول یا در هنر،‌ یک رنگ خاص می تواند بیانگر انرژی و عواطف باشد در حالی که یک مفهوم یا پیام خاص را به مخاطبان خود انتقال می دهد. رنگ مورد علاقه ای که می پوشید، با آن تزئین می کنید یا صرفا به آن نگاه می کنید، می تواند اطلاعات زیادی در مورد شخصیت شما به ما بدهد.

رنگ مورد علاقه شما همچنین می تواند بگوید که شخصیت رنگ شما چیست، چیزی که در روانشناسی رنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد یا درک این که یک رنگ خاص چه احساساتی را در شما برمی انگیزد.

ممکن است مواقعی پیش آید که فکر کنید یک رنگ خاص خیلی جذاب است، در چنین مواردی،‌ مفهوم رنگ می تواند نمایانگر حس و حال شما در آن لحظه خاص باشد. با این وجود، اگر برای مدت زمان طولانی یک رنگ خاص برای شما جذاب است، این می تواند نشانه ای باشد که آن رنگ نمادی از بخشی از شخصیت شماست.

انتخاب رنگ ترجیحی که انجام می دهید می تواند به شما نگاهی گذرا به احساس واقعی درونتان بدهد. یادگیری معنای رنگ ها می تواند بسیار مفید باشد، بنابراین بر اساس رنگ مورد علاقه تان و رنگ های دیگری که دوست دارید، کمی بیشتر در مورد خودتان بدانید. در ادامه خواهیم گفت دوست داشتن هر رنگ نشانه چیست؟

روانشناسی رنگ مورد علاقه آیا قابل اعتماد است؟

آیا تابحال این اصطلاح را شنیده اید: «آن ها رنگ واقعی خود را نشان دادند؟». عبارت رنگ واقعی نشانگر این است که شخصی چهره واقعی خود را نشان می دهد، به جای این که تظاهر کند. این ایده که رنگ ها، به خصوص رنگ مورد علاقه شما،‌ به نوعی به شخصیت شما در ارتباط است در روانشناسی رنگ ها بررسی می شود. این یک رشته نسبتا جدید است که ارتباط خیلی نزدیکی به کروموتراپی (رنگ درمانی) و فتوتراپی (نور درمانی) دارد.

روانشاسی رنگ مورد علاقه

به تازگی تحقیقات زیادی در زمینه روانشناسی رنگ ها انجام شده است. روانشناسی رنگ ها، معانی رنگ ها و سایر جنبه های رنگ به طور گسترده در تبلیغات مورد استفاده قرار گرفته اند، این دلیل دیگری است که شما باید معانی و مفاهیم رنگ های مختلف آگاه باشید. این تحقیق بر این موضوع متمرکز شده است که چگونه درک ما از واکنش به یک رنگ می تواند ویژگی های شخصیتی ما و انتخاب هایی که انجام می دهیم را واضح تر کند.

در زندگی روزمره، رنگ ها مهم به نظر می رسند، اما لزوما تاثیرگذار نیستند. با این وجود، با نظریه روانشناسی رنگ ها، رنگ یک فاکتور بسیار مهم در نحوه کارکرد مغز است. به عنوان مثال، محققان در مورد این موضوع تحقیق کرده اند که چگونه رنگ یک دارو بر انتظار بیمار از میزان تاثیرگذاری آن موثر است.

مطالعات جالب دیگری دریافته اند که رنگ ها در افزایش توزیع تصویر در رسانه های اجتماعی نقش مهمی دارند. ارتباط بین روانشناسی، رنگ های مورد علاقه و احساسات می تواند شما را در انبوهی از اطلاعات جالب غوطه ور کند.

روانشناسی رنگ مورد علاقه و رابطه آن با فرهنگ

یکی از جنبه های مهم روانشناسی رنگ که همیشه باید به یاد داشته باشید، این است که هرگونه تحلیل در مورد شخصیت فرد بر اساس رنگ مورد علاقه (یا رنگ هایی که دوست ندارد) باید با اطلاعات اولیه در مورد آن شخص ترکیب شود. فاکتورهایی مانند سن، جنسیت، تجربه های گذشته و فرهنگی که در آن بزرگ می شویم، همگی باید لحاظ شوند.

به عنوان مثال، اغلب موارد تاکید می شود که در فرهنگ های غربی، عروس به نشانه معصومیت و پاکی رنگ سفید بر تن می کند. اما در فرهنگ های شرقی، رنگ سفید با مرگ و عزاداری در ارتباط است. عروس ها در این مناطق لباس عروس هایی به رنگ قرمز براق را ترجیح می دهند، که یک انتخاب بسیار عجیب بر اساس استانداردهای غربی است. معنای رنگ در فرهنگ ها و پس زمینه ها متفاوت است.

رابطه رنگ مورد علاقه و احساسات ما

آیا شما رنگ های خاصی را به احساسات ربط می دهید؟ این همان چیزی است که با عنوان معنی رنگ شناخته شده است. چیزی که شما رنگ را با آن مرتبط می دانید، معنی آن رنگ در نظر گرفته می شود. همانطور که در بالا گفته شد، معنی هر رنگ بسته به فرهنگ تغییر می کند. با این وجود،‌ بیشتر افراد در یک فرهنگ در مورد احساساتی که از یک رنگ می گیرند، توافق نظر دارند.

علاوه بر این،‌ رنگ مورد علاقه و معنی آن رنگ می تواند اطلاعات زیادی در مورد احساسات شما بازگو کند. شرکت های بزرگ توجه زیادی به رنگ ها و معانی آن ها کرده اند، به همین دلیل است که پیام های تبلیغاتی بسیار رنگارنگ هستند. به عنوان مثال،‌ شما چیزهایی را خریداری می کنید که به رنگ مورد علاقه شما هستند و قابل انتظار است. این دلیلی نیست که فکر کنید وقتی از این چیزها لذت می برید، نمی توانید فردیت خود را بیان کنید. این شما هستید و این کاری است که باید انجام دهید، اگر باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید.

دوست داشتن هر رنگ نشانه چیست؟

دوست داشتن هر رنگ نشانه چیست

با توجه به Incredible Art and College Match Up که اطلاعات خود را از منابع متعدد می گیرد، رنگ مورد علاقه شما می تواند نشان دهنده اطلاعات کلی زیر در مورد شخصیت شما باشد. رنگ مورد علاقه شما می تواند بسیار مهم باشد و چیزهایی در مورد خودتان به شما بگوید.

دوست داشتن رنگ سیاه نشانه چیست؟

سیاه. بسیاری سیاهی را با تاریکی نسبت می دهند،‌ اما آن هایی که رنگ مورد علاقه شان سیاه است به احتمال زیاد در دوران افسردگی یا غم از دست دادن هستند. اما یک سایه روشن تر، رنگ سیاه می تواند نشانگر قدرت، خلاقیت، ظرافت و تمایلات جنسی باشد.

پس، سیاه سایه ای است که اغلب برای نشان دادن ماهیت شخص مرموز، گوشه ‌گیر یا مستقل استفاده می شود. اگر سیاه رنگ مورد علاقه شماست، متوجه می شوید که چگونه به شما احساس قدرتمندی و اسرار آمیز می دهد.

بیشتر بخوانید: شخصیت افرادی که رنگ مشکی را دوست دارند

دوست داشتن رنگ سفید نشانه چیست؟

سفید. آن هایی که رنگ مورد علاقه شان سفید است،‌ ممکن است بدانند که سفید معنی پاکی، تولد و معصومیت را می دهد. با این وجود،‌ ترجیح دادن رنگ سفید به رنگ های دیگر یا علاقه داشتن به این رنگ به این معنی است که شما منظم، مستقل و منطقی هستید.

سفید احساس تمیز بودن می دهد و روشن است. بنابراین، اگر رنگ سفید را دوست دارید به احتمال زیاد شخصیتی بسیار منظم و تمیز دارید.

دوست داشتن رنگ قرمز نشانه چیست؟

قرمز. همانطور که بیشتر مردم می دانند، قرمز رنگی است که نماد میل شدید و پرخاشگری است. بنابراین، اگر رنگ مورد علاقه شما قرمز است، شما فردی هیجان انگیز، ماجراجو و فعال هستید. برای برخی رنگ قرمز می تواند نشانی از خشم یا شیطان باشد، همانطور که در بسیاری از فیلم ها و کارتون ها افراد شرور با رنگ قرمز و سیاه نشان داده می شوند.

اما برای دیگران، قرمز می تواند نمادی از عشق باشد زیرا رنگ اصلی مرتبط با روز ولنتاین است. به عبارت دیگر، رنگ قرمز می تواند معانی مثبت و منفی داشته باشد و این به نگاه خود فرد بستگی دارد.

دوست داشتن رنگ ارغوانی نشانه چیست؟

ارغوانی. ارغوانی رنگ مورد علاقه خیلی هاست. در واقع، یکی از محبوب ترین رنگ ها به شمار می آید. معنی این رنگ نیز به تاریخ برمی گردد. این رنگ نمادی از رمز و راز و معنویت و در عین حال سلطنت است. در گذشته رنگ های ارغوانی بسیار کمیاب و گران قیمت بودند، طوری که تنها پادشاهان توان پرداخت هزینه خرید آن را داشتند.

افرادی که رنگ ارغوانی را دوست دارند به دنبال امنیت عاطفی هستند، اما به دیگران کمک می کنند. چنین افرادی اشیا به رنگ ارغوانی مانند مداد، خودکار یا پیراهن دارند. این به این دلیل است که رنگ ارغوانی به دلیل ریشه عمیقی که در سلطنت دارد، می تواند برای بیان فردیت استفاده شود. افرادی که رنگ مورد علاقه آنها ارغوانی است عموما منحصر به فرد هستند و می خواهند متمایز شوند.

دوست داشتن رنگ صورتی نشانه چیست؟

صورتی. صورتی رنگ عشق است. هرکسی که رنگ مورد علاقه اش صورتی است، خود را به خوبی ابراز می کند و به جهان نشان می دهد که چه باورهایی دارد و می خواهد بدون قید و شرط دوست داشته شود یا توسط جامعه پذیرفته شود. اگر صورتی رنگ شماست، احتمالا فردی رمانتیک هستید. بسیاری از عینک ها به رنگ صورتی هستند تا فیلتری از عشق بر زندگی شما باشند.

وقتی رنگ مورد علاقه شما صورتی است، بیشتر اهل معاشقه هستید در حالی که برخی از افراد فکر می کنند که با دوست داشتن رنگ صورتی احساس رضایت بیشتری دارند.

دوست داشتن رنگ نارنجی نشانه چیست؟

نارنجی. اگر رنگ مورد علاقه شما نارنجی است، شما یک فرد اجتماعی با شخصیتی سرزنده هستید زیرا این رنگ نمادی از انرژی، گرما و اشتیاق است. نارنجی معمولا رنگ شادی است و اغلب با آفتاب و تابستان ارتباط داده می شود. اگر رنگ مورد علاقه شما نارنجی است،‌ ویژگی های شخصیت رنگ قرمز و زرد را با هم ترکیب کرده اید زیرا خود رنگ نارنجی ترکیبی از دو رنگ قرمز و زرد است.

دوست داشتن رنگ آبی نشانه چیست؟

آبی. محبوب ترین رنگ مورد علاقه افراد رنگ آبی است که نمادی از صلح و آرامش است. به همین دلیل است که این رنگ برای رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرد. اگر رنگ مورد علاقه شما آبی است، شما یک فرد آرام، قابل اعتماد و وفادار هستید که امنیت را ارائه می دهید. دوست داشتن رنگ آبی ممکن است به این خاطر باشد که آرامشی که به همراه دارد را دوست دارید.

دوست داشتن رنگ سبز نشانه چیست؟

سبز. سبز نمادی از حسادت و طمع است، در حالی که می تواند به معنی طبیعت، خوش شانسی، باروری و تولد دوباره باشد. به طور کلی، اگر رنگ سبز را دوست دارید، نسبت به دیگران متعهد هستید اما می توانید نسبت به این شهرت خود مغرور شوید.

دوست داشتن رنگ زرد نشانه چیست؟

زرد. اگر رنگ زرد را دوست دارید، به احتمال زیاد فردی با انرژی و شاد هستید. از خصوصیات رنگ زرد شادی، خوش بینی و دوستی است. دوست داشتن رنگ زرد بیان می کند که شما از معاشرت با دیگران لذت می برید، اما در عین حال بر فردیت خود نیز تاکید دارید.

دوست داشتن رنگ خاکستری نشانه چیست؟

خاکستری. خاکستری به عنوان نمادی از افسردگی، غم و بدخلقی در نظر گرفته می شود. با این وجود، وقتی صحبت از دکوراسیون خانه به میان باشد، این رنگ بسیار شیک، مدرن و با استایل است. اما اگر رنگ مورد علاقه شما خاکستری است، ممکن است روحیه ضعیفی داشته باشید یا از رنگ های خنثی لذت می برید چون توجه ای را به سمت شما جلب نمی کنند. هنگامی که رنگ مورد علاقه شما خاکستری است، ممکن است نشان دهنده این باشد که تصمیم گیری برای شما سخت است.

دوست داشتن رنگ قهوه ای نشانه چیست؟

قهوه ای. همانطور که در بالا ذکر شد، قهوه ای یک رنگ طبیعی است که نمادی از زمین و مواد ارگانیک محسوب می شود. بنابراین، اگر ترجیح شما رنگ قهوه ای است، به سمت طبیعت کشیده می شوید و شیوه زندگی ساده تر را ترجیح می دهید. قهوه ای همچنین به این معنی است که از امنیت در زندگی خود لذت می برید.

بازاریابی و رنگ مورد علاقه شما

شناخت افراد از روی رنگ مورد علاقه آن ها

آیا می دانستید بازاریاب ها از معانی رنگ ها در تبلیغات خود استفاده می کنند؟ در واقع، روانشناسی رنگ ها دهه هاست که برای بازاریابی مورد استفاده قرار گرفته است. کسب و کارها معمولا انتخاب رنگ برند یا رنگی که در لوگو و تبلیغات خود استفاده می کنند را بر اساس درک ما از رنگ پایه ریزی می کنند. آن ها بر مطالعاتی تکیه می کنند که نشان می دهند چگونه رنگ مورد علاقه ما می تواند بر درک و واکنش ما در شرایط خاص تاثیرگذار باشد که این خود به معنی رنگ و ادراک فرهنگی از آن بستگی دارد.

بازاریاب ها همچنین در نظر خواهند داشت که رنگ در یک فرهنگ خاص چه معنی دارد. به عنوان مثال، رنگ سبز معمولا با محصولات طبیعی و تمیز در ارتباط است. به طور مشابه، رنگ آبی معمولا با آب، خلوص و تمیزی مرتبط می باشد. اما رنگ سیاه با تاریکی، غم و اندوه پیوند دارد. حال که این را می دانید،‌ آیا تبلیغاتی را مشاهده کرده اید که از این رنگ ها استفاده کرده باشند؟ پیشنهاد می کنیم مقاله روانشناسی رنگ ها در تبلیغات را بخوانید.

شما ممکن است بخواهید نه تنها معنی رنگ مورد علاقه، بلکه معانی تمام رنگ ها را بدانید. بنابراین، می توانید از برخی از تاکتیک های بازاریابی مطلع شوید.

صحبت با یک درمانگر مجاز می تواند به شما در کشف حقایق در مورد خود کمک کند و به شما کمک کند تا درک خود را در مورد شخصیت خود عمیق تر کنید.

چگونه از رنگ ها در تبلیغات استفاده می شود؟

به طور کلی، ما سایه و روشن هایی از رنگ آبی، سبز و ارغوانی را با سرد و جذاب بودن در ارتباط می دانیم. این معانی می توانند حس حرفه ای بودن را القا کنند و به مخاطب کمک کنند تا با آنچه برایشان به نمایش در می آید، احساس راحتی بیشتری داشته باشند. از طرف دیگر،‌ سایه و روشن های رنگ های گرم تر مانند قرمز، نارنجی و زرد بیانگ خلاقیت هستند و با سطح انرژی بالا و احساسات شدید مانند عشق و خشم در ارتباط می باشند.

رنگ زرد یکی از رایج ترین رنگ های مورد استفاده در تبلیغات است زیرا حس گرما، شادی و انرژی را به مخاطب القا می کند. ممکن است متوجه شده باشید که بسیاری از فست فودهای زنجیره ای از رنگ زرد و قرمز در لوگوی خود استفاده می کنند. دلیل آن این است که معنی رنگ زرد انرژی و شادی است، یعنی همان احساسی که باید در رستوران داشته باشید.

رنگ های خنثی شامل رنگ سیاه، سفید، قهوه ای و خاکستری هستند. هر یک از این رنگ های خنثی دارای معنی خاص خود است؛ رنگ سفید معمولا به پذیرش اشاره دارد در حالی رنگ سیاه حس قدرت یا غم را القا می کند. رنگ خاکستری معمولا حس مدرن بودن را می دهد و به همین دلیل است که در خانه کاربرد زیادی دارد.

از طرف دیگر، رنگ قهوه ای معمولا به ویژگی های زمینی و احساس امنیت در ارتباط است. نکته قابل توجه این است که سایه های مختلف یک رنگ می تواند تاثیر زیادی بر معنای آن داشته باشد.

آیا همه یک رنگ مورد علاقه دارند؟

درست مانند هر چیز دیگری، هر یک از ما یک رنگ مورد علاقه داریم. با این وجود، برخی از افراد نمی توانند رنگ مورد علاقه خود را تشخیص دهند.

اگر شما نیز جز این افراد هستید، نگاهی سریع به کمد لباس هایتان یا پالت رنگی دکوراسیون خانه می تواند سرنخ هایی را در اختیار شما قرار دهد. غیرمعمول نیست که شخصی به طور ناخودآگاه خود را با وسایلی به رنگی که بیشتر ترجیح می دهد احاطه کند، خواه این به معنای احاطه کردن به معنای واقعی کلمه از طریق لباس در رنگ مورد علاقه باشد، یا استفاده از تن رنگ های مورد علاقه خود در دکوراسیون خانه.

در واقع، افراد نزدیک به شما از رنگ مورد علاقه تان اطلاع دارند! وقتی متوجه شدید که با چه رنگی خود را احاظه کرده اید، متوجه می شوید که این رنگ با شخصیت رنگی شما هماهنگ است. اگر معانی رنگ های مختلف را بررسی کنید، به شما کمک می کند تا رنگ مورد علاقه خود را تشخیص دهید؛ به خصوص بعد از این که بررسی می کنید در خانه چه رنگ هایی شما را احاطه کرده اند.

شاید از یافته خود تعجب کنید. شاید متوجه شوید که رنگ مورد علاقه تان نارنجی است، اما این را نمی دانستید. با این وجود، پنیر و پرتقال دوست دارید، این بدان معنی است که همیشه سرنخی از رنگ مورد علاقه تان وجود داشته است.

آیا رنگ مورد علاقه فرد همیشگی است و تغییر نمی کند؟

شخصیت انسان پویاست و تغییر در رنگ مورد علاقه چیزی نیست که خیلی باعث تعجب شود. معنی هر رنگ می تواند یک سبک شخصیتی را بازگو کند. سبک شخصیتی ما با گذشت زمان تغییر می کند، به خصوص اگر یک تغییر چشمگیر را تجربه کنیم. برخی از افراد در دوران کودکی یک رنگ خاص را ترجیح می دادند، در حالی که در بزرگسالی این رنگ تغییر کرده و رنگ دیگری را دوست دارند.

به عنوان مثال، در دوران کودکی ممکن است ترجیح شما رنگ صورتی باشد. اما در 10 سال بعد رنگ نارنجی را ترجیح دهید. این تغییر بسیار طبیعی است. خود رنگ ممکن است از دوران کودکی تا بزرگسالی تغییر نکند، اما با گذشت زمان ممکن است متوجه شوید که ترجیح شما به تن های دیگری از همان رنگ تغییر کرده است.

آیا ممکن است چند رنگ مورد علاقه داشته باشید؟

این احتمال وجود دارد که به بیشتر از یک رنگ علاقمند باشید و چند رنگ مورد علاقه داشته باشید. اگر نمی توانید تصمیم بگیرید که رنگ مورد علاقه شما کدام است،‌ ایده خوبی است که بدانید هر رنگ در مورد شخصیت شما چه چیزی را بازگو می کند و دوست داشتن هر رنگ نشانه چیست تا ببینید که نتیجه کار چه خواهد شد.

اگر معنی رنگی دو تا از رنگ های مورد علاقه شما با هم تضاد دارند، ممکن است به این معنی باشد که در وسط یک بحران شخصیتی قرار دارید یا می تواند نشانگر این باشد که به یک تعادل قوی تر در زندگی خود نیاز دارید. از طرف دیگر، ممکن است متوجه شوید که معنی هر دو رنگ با هم همراستا هستند که این نشانه خوبی است. اگر رنگ مورد علاقه شما آبی است، اما اما رنگ سبز را نیز دوست دارید، جای نگرانی نیست. این رنگ ها سازگاری خوبی با هم دارند و معنی آن ها با هم ترکیب می شود.

در مورد رنگ هایی که دوست ندارید، چطور؟

دوست نداشتن برخی از رنگ ها کاملا طبیعی است. درست مانند رنگ هایی که دوست داریم، رنگ هایی که دوست نداریم نیز بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند تجربه های گذشته، تعصبات از پیش تعیین شده و تمایلات طبیعی می باشند.

بررسی این که چه رنگی را دوست ندارید می تواند به شما در درک بهتر شخصیت خود کمک کند. برخی از رنگ هایی که معمولا افراد آن ها را دوست ندارند عبارتند از سیاه، خاکستری تیره و قرمز تیره. دلیل آن این است که این رنگ ها با موقعیت های ترسناکی که در فیلم های ترسناک به نمایش در می آیند، در ارتباط هستند. اگر از رنگ زرد متنفر هستید،‌ ممکن است به این معنی باشد که گاهی اوقات نمی خواهید شاد باشید زیرا این رنگ نماد شادی و نور است.

چگونه می توانید از رنگ های مورد علاقه در جهت منفعت خود استفاده کنید؟

این احتمال وجود دارد که رنگ هایی که برای شما جذاب هستند را به شیوه های مختلف بکار بگیرید. احاطه کردن خود با رنگ هایی که دوست دارید همیشه ایده خوبی است. با این وجود، توصیه می شود که برای دستیابی به یک تعادل، باید نمونه های کوچکی از رنگ هایی که چندان دوست ندارید را نیز در طرح رنگی زندگی خود استفاده کنید.

شندگی با شیرینی و ترشی، شادی و درد همراه است و بازتابی از این تعادل طبیعی در محیط زندگی می تواند به درک هرچه بهتر شما از نیاز به تعادل کمک کند.

به عبارت دیگر، شما می توانید رنگ مورد علاقه خود را به شیوه های مختلف در خانه استفاده کنید، اما اقلامی را نیز خریداری کنید که به رنگ دلخواه شما نیستند. این کار می تواند مفید باشد.

نتیجه گیری در مورد رنگ مورد علاقه

محققان عموما بر وجود ارتباطی بین رنگ و روانشناسی توافق نظر دارند، حتی اگر این ارتباط در حال حاضر به خوبی درک نشود. در مطالعه مروری در مورد روانشناسی رنگ ها توسط اندرو جی. الیوت، استاد روان‌شناسی دانشگاه روچستر، او به امید قابل توجه در زمینه تحقیقات روی رنگ و کاربرد روانشناسی اشاره می کند.

با این وجود، مانند بسیاری از محققان دیگر او نیز تاکید می کند که اگرچه این یک مفهوم جذاب است، اما مطالعه در مورد ارتباط بین رنگ و روانشناسی همچنان در مراحل اولیه قرار دارد. اثبات این که رنگ مورد علاقه شما چه تاثیری بر شما و شخصیتتان دارد، کار دشواری است، اما به این معنی نیست که هیچ ارتباطی وجود ندارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.