رابطه احساسی واقعا به چه معناست؟

بیرون رفتن. ملاقات فردی دیگر. قرار گذاشتن. صمیمی شدن. با یکدیگر وقت گذراندن. امروزه راهکار های مختلفی برای توصیف مراحل شناخت فردی جدید موجود می باشد. اما زمانی که در یک رابطه احساسی هستید، قوانینی ثابت درباره آن وجود دارند. خصوصیات پذیرفته شده ای برای یک پارتنر خوب وجود دارند که عبارتند از: وفاداری، صداقت، عشق و صبر. اما علاوه بر این خصوصیات کلیشه ای، برای داشتن یک رابطه خوب باید چه کرد؟

داشتن یک رابطه احساسی بدین معناست که شما با تمام خصوصیات و اجزای شریک زندگی خود در ارتباط هستید؛ نمی توانید انتخاب کنید که کدام خصوصیات وی را دوست داشته و کدام ها را دوست ندارید. یک شریک خوب کسی است که با تمام خوبی ها و بدی های طرف مقابل، او را از صمیم قلب دوست داشته باشد.

در اینجا راهکارهایی به منظور داشتن یک رابطه حقیقی و عاقلانه آورده ایم.

او را حمایت کنید

در زندگی ما همواره فراز و نشیب هایی وجود دارد. هنگامی که پارتنر شما در شرایط سختی به سر می برد، می توانید او را حمایت و کمک کنید. در سختی ها اغلب روابط قوی تر می شوند اما این هنگامی صدق می کند که بدانید چگونه این کار را انجام دهید. بالعکس در صورتی که شما مشکلی داشتید، شریک شما همواره در کنار شما خواهد بود.

شما با یکدیگر شریک هستید

شروع یک رابطه احساسی بدین معناست که شما انتخاب می کنید با پارتنر خود شریک باشید. این یعنی برخی مواقع شما وی را بر خود ترجیح دهید. وقتی شما با کسی وارد رابطه عاشقانه می شوید، باید تمام تصمیم های بزرگ و کوچک زندگی تان را با وی در میان بگذارید. در یک رابطه، شما با یکدیگر مشارکت می کنید و جایگاهی در زندگی تان برای یکدیگر در نظر می گیرید. شما دیگر “من” نیستید بلکه تبدیل به “ما” شده اید!

خودتان باشید

با وجود اینکه بودن در رابطه بدین معناست شما تبدیل به “ما” شده اید اما هنوز می توانید تمام کارهایی که شمای کنونی را بوجود آورده اند، انجام دهید. نه تنها باید خودتان باشید بلکه باید بهترین نسخه خودتان باشید. در یک رابطه سالم، شریک شما همانگونه که هستید شما را می پذیرد و هرگز سعی نمی کند شما را تغییر دهد.

می توانید مستقل باشید

همه ما فردی را می شناسیم که خیلی شبیه به پارتنر خود شده است. عیبی ندارد که علایق، سرگرمی ها و عادات شریک خود را به مرور کسب کنید اما یادتان نرود که هویت اصلی خودتان را حفظ کنید. بودن در یک رابطه بدین معناست که شما هنوز می توانید مستقل باشید و روش زندگی خودتان را داشته باشید. همین تفاوت در دیدگاه های شماست که شما را به یکدیگر نزدیکتر می کند. یادتان باشد که در انتها، شما مسئول خوشحالی خودتان هستید.

شما لایق احترام هستید

یکی از مهمترین ویژگی های یک رابطه سالم، احترام است. بسیار مهم است که تمام جنبه های رابطه خود را با احترام حفظ کنید. این کارها شامل مهربان بودن، دانستن محدودیت های پارتنر خود و عدم انجام کارهایی که موجب ناراحتی شخص مقابل می شود، است. دعوا گریزناپذیر است اما می توانید با وجود عشق، از پس آن برآیید.

البته هر رابطه ای متفاوت است. همانگونه که با پارتنر خود آشنا می شوید و یاد می گیرید که صلاح رابطه شما چگونه است، این لیست را ادامه و تغییر دهید. آموختن آنچه برای رابطه ضروری است، بخشی از زیبایی قرار گذاشتن و عاشق شدن است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.